Premiér Andrej Babiš (ANO) stáhl svou žalobu na černošický městský úřad. Upozornil na to dnes server Aktuálně.cz. Babišovu žádost o zastavení přezkumu jeho střetu zájmů měl tento pátek, tedy v první den voleb do Sněmovny, řešit středočeský krajský soud. Černošický úřad Babišovi minulý měsíc uložil pokutu 250.000 korun za to, že ovládá média.
"Soud zastavil řízení kvůli zpětvzetí žaloby žalobcem, tudíž i jednání nařízené na pátek 8. října se nebude konat," sdělila serveru mluvčí soudu Hana Černá.
Z justiční databáze Infosoud vyplývá, že soud řízení zastavil v úterý 5. října.
Černošický úřad, který je úřadem s rozšířenou působností pro Průhonice, kde premiér žije, vedl s Babišem řízení o přestupku kvůli vlastnictví mediálních společností Londa a Mafra. Podnět podala protikorupční organizace Transparency International.
V květnu Babiš podal správní žalobu na ochranu před nezákonným zásahem. Přestupkové řízení tak chtěl zastavit soudní cestou. Argumentoval právní zásadou, podle níž nelze o stejné věci rozhodovat dvakrát. Úřad následně počátkem srpna informoval, že řízení nebude kvůli Babišově žalobě přerušovat. Žaloba totiž neměla odkladný účinek. Koncem září pak vyšla najevo informace o uložené čtvrtmilionové pokutě.
Babiš odmítá, že by média ovládal. Uvádí, že vložením Agrofertu do svěřenských fondů ztratil vliv na holding i na všechny společnosti, které jsou do něj začleněné. Rozhodnutí úřadu považuje za nezákonné a avizoval, že podá odvolání.
Černošický úřad už v předchozím obdobném řízení uložil Babišovi v roce 2019 pokutu 200.000 korun. Středočeský krajský úřad jako odvolací orgán však řízení zastavil, střet zájmů se podle něj neprokázal. Hejtmankou Středočeského kraje tehdy byla Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).
Letos v lednu se Transparency International na černošický úřad obrátila znovu s tím, že má nové důkazy. Černošice proto zahájily nové přestupkové řízení.
Skotský zpěvák Lewis Capaldi v neděli večer velkolepým způsobem zakončil letošní ročník festivalu BST Hyde Park v Londýně. Před vyprodaným šedesátitisícovým publikem odehrál emotivní i humorný koncert, který pro něj znamenal završení úspěšného návratu na scénu.
Wimbledon, jenž v sobotu nabídl ryze české ženské finále, patří ke sportovním událostem, na nichž se objevují představitelé britské královské rodiny. Jinak tomu nebylo ani tentokrát. Poražená tenistka Karolína Muchová tak mohla novinářům popsat i setkání s princeznou Kate.
Je 14. července, takže u hrobu legendárního zpěváka Karla Gotta je jako každý rok rušno. Právě na dnešní den připadají jeho nedožité 87. narozeniny. Rodina si mnohonásobného Slavíka připomíná v tichosti, jiní lidé se chlubí tím, že na Gotta nezapomínají.
Meteorologové v úterý prodloužili výstrahu před velmi silnými bouřkami, jejichž intenzita bude nižší na severovýchodě Moravy a ve Slezsku. Zároveň by mělo pominout nebezpečí vzniku a šíření požárů na Moravě. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
V sobotu v Karlových Varech skončil jubilejní šedesátý ročník filmového festivalu, již druhý po smrti legendárního prezidenta Jiřího Bartošky. Jeho rodina byla na akci nadále zastoupena, například vdovou Andreou, která prozradila, jak festival bez manžela prožívá.
Pravidelným televizním divákům úspěšné show asi není nutné zdůrazňovat, jak náročná je StarDance. Jedním z účastníků podzimní řady bude Tomáš Matonoha, jenž neváhal a požádal o radu kolegyni, která se zúčastnila jedné z předchozích sérií.
Letní počasí v Česku by se ani v následujících dnech a týdnech nemělo výrazněji odklonit od toho, na co jsme zvyklí. Vyplývá to z nejnovějšího měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Marek Ztracený je hrdý na to, odkud pochází. Aktuálně mu ale v jeho rodišti připravili nepříjemné překvapení. K zemi má totiž jít jedna budova, se kterou se v případě jednoho z nejslavnějších českých hudebníků pojí spousta vzpomínek.
Bývalý fotbalista David Beckham se veřejně zastal své manželky Victorie, která čelí vlně internetové kritiky a posměchu kvůli své chladné reakci během čtvrtfinálového zápasu mistrovství světa v Miami.
Děti prince Harryho a Meghan Markleové se po čtyřech letech poprvé setkaly se svým dědečkem, králem Karlem III. Buckinghamský palác potvrdil, že britský panovník společně s královnou Camillou hostili Harryho, Meghan a jejich dvě děti – sedmiletého prince Archieho a pětiletou princeznu Lilibet – v pátek ve svém soukromém venkovském sídle Highgrove House v Gloucestershire.
Bývalá glamour modelka Katie Price promluvila v ranním televizním pořadu This Morning o svém novém dokumentárním seriálu stanice Sky s názvem Nothing To Hide. V rozhovoru s moderátory Benem Shephardem a Cat Deeleyovou reagovala na emotivní výpovědi svých dětí Juniora a Princess, které v dokumentu před kamerou popsaly své pocity osamělosti a nedostatku lásky v době, kdy jejich matka bojovala se závislostí na drogách. Priceová přiznala, že kvůli vlastním psychickým problémům a tehdejšímu zhroucení vůbec netušila, jak moc její děti v té době trpěly.
Skotský zpěvák Lewis Capaldi se po třech letech vrátil do Newcastle, kde vystoupil v tamním Exhibition Parku. Během koncertu se však musel vypořádat s několika komplikacemi v zaplněném hledišti, kvůli kterým byl nucen vystoupení dvakrát přerušit a povolat bezpečnostní službu.