Babiš uznal porážku ve volbách, Pavlovi popřál, aby byl prezidentem všech

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) uznal porážku v prezidentských volbách, poblahopřál vítězi Petru Pavlovi. Na tiskové konferenci ve štábu na pražském Chodově mu popřál, aby byl prezidentem všech občanů, vnímal jejich problémy a bojoval za české zájmy.

Andrej Babiš

Babišova tisková konference trvala pouze zhruba 11 minut, prostor pro dotaz dostaly pouze tři redakce, na dva poslední dotazy České televize neodpověděl. Po prvním kole volby byl briefing dlouhý 45 minut, Babiš se při něm ostře vyjadřoval i proti svému protikandidátovi. Tentokrát se výraznějším atakům vyhnul. Na pódiu jej opět doplnili manželka Monika, členové předsednictva ANO nebo spolupracovnice Tünde Bartha.

Babiš řekl, že dosáhl v prezidentské volbě famózního výsledku. Uvedl, že získal víc hlasů než strany pětikoalice v posledních sněmovních volbách. Babiš získal téměř 2,39 milionu hlasů. Podpořilo ho 41,8 procenta voličů. Aktuálně zbývá sečíst půl procenta hlasů.

Šéf hnutí ANO také vyzval své podporovatele, aby přijali jeho prohru. "Jsem přesvědčen, že jste to nebyli vy, kteří dělali ty různé ataky," řekl. Zároveň poprosil Pavla, aby vyzval své voliče k uklidnění emocí. "Aby neničili majetek mého nejbližšího týmu, aby nenapadali jejich děti ve školách, aby lidi, kteří podporují hnutí ANO, nepřicházeli o práci, aby přestalo to násilí," uvedl Babiš. Odmítl, že by dělal negativní kampaň.

Expremiér poděkoval své manželce Monice, která podle něj skvěle zvládla dobu prezidentské kampaně, hnutí ANO a svému týmu.

Prezidentská volba je novou motivací pro ANO, řekl Babiš. ANO je podle něj jediné, které pomáhá lidem. Občany vyzval k volbě nyní opozičního hnutí v příštích volbách do Poslanecké sněmovny.

"Přeju vám svět bez Babiše, zapomeňte na Babiše," řekl expremiér. "Zkuste žít bez Babiše, přestaňte ráno vstávat s nenávistí k Babišovi a večer usínat," uvedl. Předsednictvo ANO podle něj vyhodnotí kampaň a sdělí občanům další strategii, zasedne 8. února.

Předseda ANO očekává, že ho Pavel jako prezident ke spolupráci osloví, pokud chce společnost spojovat. "Považuji za logické, že prezident republiky by měl jasně definovat, jestli chce mluvit s opozicí, nebo ne," poznamenal Babiš.

Projev poraženého prezidentského kandidáta Andreje Babiše (ANO)

Vážení spoluobčané, dámy a pánové, gratuluji panu Petru Pavlovi k vítězství a uznávám porážku a blahopřeji mu, že se stane příštím prezidentem České republiky.

Chtěl bych mu popřát, aby byl prezidentem všech občanů České republiky, aby vnímal jejich problémy a aby bojoval za zájmy České republiky.

Chtěl bych strašně moc poděkovat našim voličům. Dosáhli jsme famózní výsledek, famózní výsledek. A teďka se na to dívám dva miliony tři sta sedmdesát sedm tisíc je víc než výsledek Spolu a PirSTANu v posledních sněmovních volbách. Strašně moc děkuji za vaši podporu, děkuji za podporu na mítincích, děkuji za podporu, kterou jste mi posílali dopisy i na sítích, telefonicky. Strašně moc si toho vážím. Byli jste fantastický.

A nic nekončí, protože my tady, hnutí ANO a já jsem byl kandidát hnutí ANO, budeme stále pro vás. Chtěl bych poděkovat mojí paní, protože skutečně sám jsem byl překvapen, jakým způsobem mě podpořila a jsem rád, že naši podporovatelé ji mají rádi, protože ona má ráda lidi, pracuje v nadaci a spolu jsme si to užili. Takže moc děkuju. Nebylo to jednoduché, ale myslím si, že Monika to zvládla skvěle.

No samozřejmě děkuji hnutí ANO, které mě podporovalo. Tady určitě všechny znáte, Alenka Schillerová, Klára Dostálová, Karel Havlíček, Honza Richter, Aleš Juchelka a Vláďa Vořechovský. Takže díky moc a samozřejmě Tünde, samozřejmě. Tünde Bartha všechno to řídila a řídila to skvěle.

Já bych chtěl poprosit všechny naše podporovatele a všechny naše fanoušky, aby akceptovali, že jsem prohrál, a akceptovali, že máme nového prezidenta. A já jsem přesvědčen, že jste to nebyli vy, kteří dělali ty různé ataky. a mně je strašně líto, že např. Tünde strávila poslední dny víc na Policii České republiky než v našem týmu.

Já vás prosím a prosím i pana příštího prezidenta, aby vyzval svoje podporovatele, aby neničili majetek mého nejblížšího týmu. Aby nenapadali jejich děti ve školách, aby lidi, kteří podporují hnutí ANO nepřicházeli o práci, aby přestalo to násilí. Já zásadně odmítám, že bychom dělali nějakou negativní kampaň. A kdo to viděl, i ten Prchal není žádným autorem ničeho. Není to pravda. A pokud je někdo objektivní, tak to všichni viděli, jak to bylo na náměstích, ale k tomu se nechci vracet.

Dvě skvělé zprávy: hnutí ANO a já jsem byl kandidát hnutí ANO a chci poprosit všechny voliče, aby přišli ve sněmovních volbách a dali nám dva miliony tři sta osmdesát dva tisíc hlasů. Protože hnutí ANO je tady jediné, které pomáhá lidem, bojuje za zájmy lidí a myslím, že pro hnutí je to nová motivace, nová motivace, abychom oslovili další voliče a abychom zásadním způsobem vyhráli v parlamentních volbách. Takže to je první pozitivní zpráva a druhá pozitivní zpráva je pro naši rodinu, pro naše děti, pro moji paní.

A já vám přeju svět bez Babiše, zapomeňte na Babiše. Já zdravím celý Twitter, chápu to, takže zkuste žít bez Babiše. Přestaňte ráno stávat s nenávistí k Babišovi a večer usínat. Já jsem vybudoval hnutí, to hnutí je úspěšné a to hnutí pojede dál. A my budeme mít samozřejmě předsednictvo, kde vyhodnotíme celkově kampaň a sdělíme našim občanům další strategii. Takže já tady budu dál pro lidi. Můžete se na mě obracet. Určitě vám budeme pomáhat, i s mojí paní, i v rámci nadace i individuálně a o tom, kde budu a nebudu v budoucnosti rozhodne předsednictvo, ale určitě si myslím, že i když jsem prohrál, tak jsem samozřejmě motivován, aby hnutí pokračovalo.

Jsem velice rád, že pan příští prezident Pavel nevzpomněl moje jméno v projevu, toho si vážím. Na rozdíl od jiného pána, který ho vzpomněl třikrát. Jo, mám být hodnej, dobře. Tak už mlčím a to je všechno. Já vám přeju hodně zdraví. Myslím si, že to dopadlo, jak se to čekalo. Ten soupeř byl strašně silný, nebylo to jenom pět stran, ale samozřejmě všechny média, ale o tom už někteří mluvili. Takže já už budu hodnej, už mlčím a teďka se můžete ptát.

Témata: Andrej Babiš

Andrej Babiš se rozchází se svou manželkou Monikou

19.04.2024 19:20 Předseda hnutí ANO a někdejší premiér Andrej Babiš se rozchází se svou manželkou Monikou.

Do letošních eurovoleb se hlásí 30 uskupení

19.04.2024 17:44 Všech 30 registrovaných uskupení bylo připuštěno k účasti v nadcházejících volbách do Evropského…

Slováci vybrali peníze pro českou iniciativu na nákup munice pro…

18.04.2024 21:50 Česko našlo cestu k využití finančních prostředků získaných v rámci slovenské občanské sbírky pro…

Fiala a Rakušan zradili ČR, řekl Babiš na schůzi k migračnímu paktu

18.04.2024 13:02 Expremiér Andrej Babiš (ANO) označil unijní migrační pakt na čtvrteční mimořádné schůzi za největší…

Česko bude nadále podporovat firmy vyvážející zboží na Ukrajinu

17.04.2024 21:58 Vláda na středečním jednání rozhodla o pokračování podpory firmám vyvážejícím své zboží a služby na…

Ukrajina dostane první kusy dělostřelecké munice v červnu, uvedl Fiala

17.04.2024 19:00 Ukrajina by mohla dostat první dělostřelecké granáty pořízené v rámci české iniciativy v červnu,…

Zeman se po letech konečně omluvil Šarapatkovi

17.04.2024 16:49 Exprezident Miloš Zeman se po letech soudních tahanic konečně omluvil bývalému poradci Zdeňku…

Česko eviduje výpadek léku Algifen. Lékaři znají alternativy

16.04.2024 12:28 Z výrobních důvodů panuje v Česku krátkodobý výpadek léku Algifen NEO. Ministerstvo zdravotnictví v…

Fialu přijali v Bílém domě. Biden ocenil spojenectví s Českem

15.04.2024 23:40 Americký prezident Joe Biden přijal v pondělí odpoledne místního času v Oválné pracovně Bílého domu…

Česko má nasmlouváno 180 tisíc granátů pro ukrajinskou armádu, řekl Fiala

15.04.2024 21:53 Česko má nasmlouváno 180 tisíc kusů dělostřelecké munice pro ukrajinskou armádu a pracuje na…

Související:

Nejnovější