Babiš zůstane v IKEM do konce týdne, ztratil vědomí

Andrej Babiš
Andrej Babiš, foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images
ČTK 17. března 2022 11:39
Sdílej:

Expremiér Andrej Babiš (ANO) je i nadále hospitalizován v pražském IKEM. O jeho zdravotním stavu dnes informovala předsedkyně poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová. Předseda hnutí podle jejích slov nadále podstupuje lékařská vyšetření.

"Bude v IKEM do konce týdne, podrobuje se určitým vyšetřením. Cítí se dobře, byl takový pozitivní, velmi se zajímal o všechno, takže já věřím, že se brzo mezi nás vrátí," uvedla Schillerová v závěru dnešní tiskové konference v Poslanecké sněmovně.

Babiš byl v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny hospitalizován v pátek, sám se ke svému zdravotnímu stavu vyjádřil naposledy o víkendu na sociálních sítích.

Expremiér v neděli na facebooku napsal, že ho trápí částečná střevní neprůchodnost. Podle jeho vyjádření jej postihla i krátká ztráta vědomí, po které mu byla přivolána sanitka.

"V pátek po obědě, kdy jsem měl velký hlad a hltal rychle jídlo, se mi udělalo velice špatně, měl jsem 'synkopu', což je slovo, které jsem slyšel v nemocnici poprvé. Znamená ztrátu vědomí. Trvala necelou minutu, kolegové mi naštěstí poskytli první pomoc," uvedl Babiš.

Témata:
Stalo se
Počasí
Ilustrační fotografie.

Tropické počasí má úřadovat i po víkendu, ukazuje výhled

V Česku dnes vyvrcholí aktuální vlna veder. Poměrně vysoké teploty se nicméně očekávají i v úvodu příštího srpnového týdne. Nejvyšší teploty vystoupají až na 35 stupňů, vyplývá z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Kultura
Chinaski

Chinaski jako hvězdy festivalu Brod 1995. Vystoupí i další známí hudebníci

Do festivalu Brod 1995 zbývají poslední týdny. V sobotu 22. srpna se Český Brod opět promění v dějiště jednodenní přehlídky toho nejlepšího z česko-slovenské hudební scény napříč žánry. K největším lákadlům letošního ročníku patří Chinaski, kteří do Českého Brodu přivezou energickou koncertní show a průřez svými největšími hity. Silnou dávku punkrockové energie i jadrné texty nabídne slovenská legenda Horkýže Slíže. 

Počasí
Letní počasí, ilustrační fotografie.

Tropické počasí lámalo rekordy. V Plzni bylo přes 41 stupňů

Pondělní historické maximum pro Moravu a Slezsko vydrželo jen den. V úterý bylo ve Strážnici ještě o stupeň tepleji, hodnota dosáhla 40,9 °C. V Plzni dokonce úterní maximální teplota vystoupala nad 41 stupňů. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 

Světové celebrity
Arnold Schwarzenegger

Schwarzenegger nebyl poslední. Do Česka se chystá další hvězda akčních filmů

Do Česka míří další hvězda akčních filmů světového formátu. Ještě letos se fanoušci dočkají Dolpha Lundgrena, jenž se mimochodem proslavil jako představitel jednoho ze soupeřů legendárního filmového boxera Rockyho.