Německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková doufá v brzké uzavření kompenzační dohody s Řeckem, jejíž výsledkem bude dodání až 100 řeckých obrněných transportérů BMP-1 sovětské výroby na Ukrajinu. Podobně jako v případě Česka Německo navrhlo, že řecké armádě jako kompenzace daruje obrněné transportéry Marder (Kuna). Baerbocková to řekla v Athénách po setkání s řeckým ministrem obrany Nikosem Panajotopulosem, napsala agentura DPA.
Baerbocková je na návštěvě v Aténách, kde se již setkala s premiérem Kyriakosem Mitsotakisem. Později odpoledne odcestuje do Turecka. V Istanbulu bude jednat se šéfem turecké diplomacie Mevlütem Çavuşogluem.
Podle DPA si obě strany prohlédly nabízenou techniku. Řecko ale nechce své tanky na Ukrajinu dodat, dokud za ně nedorazí náhrada z Německa.
Systém kompenzačních dodávek vznikl krátce po ruské invazi na Ukrajinu a spolková vláda o nich jednala i s Českem, Polskem, Slovinskem a Slovenskem. Česká republika má například výměnou za 20 sovětských tanků T-72, které poslala na Ukrajinu, obdržet 15 německých tanků Leopard 2, a to ještě letos.
Legendární hudebník Ivan Mládek dostal o uplynulém víkendu smutnou zprávu. Zemřel jeden z hudebníků, který sehrál důležitou roli v začátcích Mládkovy hvězdné kariéry.
Předseda opozičních Starostů a nezávislých Vít Rakušan se ani dnes nestal novým místopředsedou Poslanecké sněmovny. Bude tak muset proběhnout další volba. Exministr oznámil, že je připraven se o funkci ucházet znovu.
Helena Vondráčková je sice v důchodovém věku, ale neustále koncertuje a dokonce se připravuje na největší show v kariéře, která ji čeká příští rok na fotbalovém stadionu v pražském Edenu. Přesto připustila, že existuje scénář konce její kariéry.
Je to týden, co Ivana Gottová oslavila kulaté 50. narozeniny. Ještě několik dní poté bylo tajemstvím, zda jubileum opravdu nějak slavila. Nyní se konečně objevily informace, které odhalují, co se v minulém týdnu dělo.
V Česku se v pondělí opět vzpomínalo na náhle zesnulého herce Pavla Nečase, který nečekaně zemřel na Silvestra. Bosse Matějku z televizního seriálu Okresní přebor připomněla hokejová Sparta, se kterou Nečas léta spolupracoval.
Očekávání meteorologů z posledních dní se mají naplnit. V Česku bude ve čtvrtek na některých místech sněžit tak vydatně, že si to žádá výstrahu, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Napadne až 10 centimetrů nového sněhu.
Českou politikou od úterního odpoledne otřásá kauza esemesek, jejichž prostřednictvím vyvíjel ministr zahraničí Petr Macinka (Motoristé) nátlak na prezidenta Petra Pavla ve věci jmenování Filipa Turka ministrem životního prostředí. Hlavy státu se veřejně zastala i první dáma Eva Pavlová.
Marta Jandová se podrobila lékařskému zákroku, který sama označila za nutný. Nejnovější operace souvisí s něčím, o čemž se zpěvačka svěřila již před časem. Lékaři totiž u dcery Petra Jandy odhalili potenciálně vážný problém.
Slovensko na začátku letošního roku zaskočila zpráva o vážných zdravotních problémech Doroty Nvotové, u které byla odhalena rakovina. Úspěšná herečka podstoupila operaci a nyní je v rekonvalescenci. Jak tato fáze léčby pokračuje?
Manželství Davida a Victorie Beckhamových čelí podle britských médií dosud nejtěžší zkoušce. Jejich nejstarší syn Brooklyn Beckham totiž na sociálních sítích zveřejnil šokující prohlášení, ve kterém své rodiče obvinil z neustálé snahy kontrolovat jeho život a ničit jeho vztah s manželkou Nicolou Peltz. Victoria Beckham je podle zdrojů z blízkého okolí těmito obviněními zdrcená a cítí se hluboce uražena, zejména popisem svého chování na synově svatbě.
Manžel britské celebrity Katie Price, podnikatel Lee Andrews, čelí skandálu poté, co byl jeho profil s nabídkou doprovodných služeb nalezen na dubajském webu pro dospělé. Andrews, který se s modelkou oženil po pouhých několika dnech známosti, veškerá obvinění rezolutně odmítá. Podle jeho vyjádření pro deník Mirror za vytvořením falešného profilu stojí „zhrzená bývalá partnerka“, která se mu tímto způsobem snaží pomstít a poškodit jeho pověst.
Britský zpěvák Sir Rod Stewart ostře zaútočil na amerického prezidenta Donalda Trumpa kvůli jeho nedávným výrokům na adresu britských vojáků působících v Afghánistánu. Trump v rozhovoru pro stanici Fox News prohlásil, že jednotky NATO sice v zemi byly, ale držely se spíše v ústraní a mimo přední linie. Tato slova vyvolala vlnu pobouření mezi veterány, politiky i rodinami padlých vojáků, ke kterým se nyní přidal i jednaosmdesátiletý rockový veterán.