Nečekaně brzy a ve prospěch obžalovaného skončil soudní proces s hollywoodským hercem Alecem Baldwinem, který čelil obvinění z neúmyslného zabití kameramanky při natáčení westernu Rust. Soudkyně ze Santa Fe ve státě Nové Mexiko zamítla obžalobu kvůli pochybení policie a prokuratury při zacházení s důkazy. Informovala o tom agentura AP, která rozhodnutí označila za "náhlé a překvapivé".
Soudkyně Mary Marlowová Sommerová konstatovala, že došlo k opožděnému "objevení" některých důkazů během soudního procesu, které znemožnilo jejich efektivní využití a ovlivnilo základy spravedlnosti řízení. Prokuratuře zároveň sdělila, že proti herci už nebude možné vznést stejná obvinění.
Proces byl už v pátek po třech dnech pozastaven, protože si soudkyně vzala čas na zvážení návrhu obhajoby na zamítnutí případu kvůli sporným důkazům, které se týkaly munice. Baldwinova obhajoba konstatovala, že nebyla seznámena s ostrými náboji, které na místě tragédie zajistil úřad šerifa. Munice nefigurovala ani ve vyšetřovacím spisu.
Jak dokazují zveřejněné záběry ze soudní síně, Baldwin byl po oznámení verdiktu viditelně emotivní. Objal manželku Hilarii, slzám se kromě samotného herce neubránila ani jeho sestra Elizabeth. Budovu soudu opustil, aniž by promluvil s přítomnými novináři.
Baldwin vinu odmítal a tvrdil, že spoušť nezmáčkl. O jeho vině či nevině mělo rozhodnout dvanáct porotců, proces byl naplánován na osm jednacích dní. V případě odsouzení hrozil herci trest odnětí svobody v délce až osmnácti měsíců.
K tragédii došlo 21. října 2021 při natáčení westernu Rust, kde byl Baldwin spoluautorem scénáře, producentem i představitelem hlavní postavy. Herec během zkoušky vytáhl podle scénáře revolver, v němž však byla ostrá munice místo slepých nábojů. Kameramanku Halynu Hutchinsovou zasáhl do hrudníku, ona zraněním podlehla.
Ondřej Brzobohatý se konečně dočkal rozhodnutí ve svém sporu s bývalou manželkou Taťánou Kuchařovou. A jistě ho těší, že soud rozhodl v jeho prospěch. Modelka by se měla hudebníkovi omluvit a zaplatit mu značnou sumu. Rozsudek ale zatím není pravomocný.
Česko čeká v noci z neděle na pondělí a během úvodního dne příštího týdne velmi zajímavá situace, upozornil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Na některých místech se lidé mohou dočkat sněhové nadílky.
Expremiér Petr Fiala (ODS) o uplynulém víkendu opustil poslední z vrcholných funkcí, která mu zůstávala, protože si občanští demokraté zvolili nového předsedu strany. Fiala tak mohl konečně vyrazit na dovolenou, o kterou však v první řadě nestál on sám.
Ledovka způsobila v pátek ráno a dopoledne velké problémy v automobilové dopravě. Dálnici D1 uzavřela hromadná nehoda nejméně dvou desítek vozidel. V Jihomoravském kraji byl dokonce vyhlášen traumaplán.
Bývalý výrazný starosta jedné z pražských městských částí Pavel Novotný se chce vrátit do řad ODS, kterou opustil poté, co byl v loňském roce odsouzen. Oznámil to na sociálních sítích. Občanští demokraté si o uplynulém víkendu zvolili nového předsedu, Martin Kupka nahradil v nejvyšší stranické funkci Petra Fialu.
Mahulena Bočanová připomněla lidem, jaké problémy mohou nastat při cestování letadlem. Při posledním výletu na Kanárské ostrovy totiž hrozilo, že se někdo z její výpravy nedostane na palubu. Co se přesně stalo?
Meteorologové ji sice předem neavizovali, ale na Moravě a ve Slezsku udeřila v pátek ráno ledovka. Od brzkých ranních hodin nastaly problémy v dopravě, k omezení provozu došlo na dálnicích D1 a D2.
Počasí se v závěru probíhajícího týdne obejde většinou beze srážek. Meteorologové je očekávají až v neděli večer, přičemž může jít o déšť i sníh. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na sociální síti X.
Zajímavá věc se stala v početné rodině rockera Petra Jandy. Jeden z jejích členů totiž změnil identitu. Neznamená to však, že by se od blízkých chtěl distancovat. Slavný hudebník dává najevo, že dotyčný má jeho podporu i v současnosti.
Zdeněk Troška je sice ve filmařském důchodu, ale před časem si chtěl splnit jeden sen a uspořádat akci v největší české hale. Ze zdravotních důvodu ji následně zrušil. Nyní nad show vynesl definitivní verdikt.
I Helena Vondráčková vstoupila do nového kalendářního roku, v jehož polovině oslaví 79. narozeniny. Přestože by si mohla užívat zaslouženého důchodu, má už dokonce plány na příští rok. Není divu, vždyť legendární zpěvačka udivuje neuvěřitelnou vitalitou.
V Česku byla o uplynulém víkendu zadržena osoba podezřelá z činnosti pro čínskou zpravodajskou službu. Informovala o tom policie, realizaci v případu potvrdila i Bezpečnostní informační služba (BIS).