Bartoš dorazil za Pavlem, chce s ním jednat o situaci v regionech

Ivan Bartoš
Ivan Bartoš, foto: Michal Kalášek / INCORP images
ČTK 14. února 2023 12:23
Sdílej:

Vicepremiér a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) dorazil dnes před polednem na schůzku se zvoleným prezidentem Petrem Pavlem, chce s ním jednat zejména o situaci v regionech. Bartoš to novinářům řekl před schůzkou, která je plánovaná zhruba na hodinu. Pavel se tento týden chystá navštívit Karlovarský kraj.

"Pan zvolený prezident teď plánuje cestu do regionů. Chtěl jsem mu nabídnout součinnost, třeba pohled na dotační politiku, najít i synergii v rámci toho, že regiony potřebují péči i viditelnost," řekl Bartoš před schůzkou.

Pavel podle něj z předvolební kampaně, kdy jezdil po republice, zná situaci jednotlivých měst, případně i jejich problémy. Nynější cesty do regionů by mohly pomoci k řešení těchto problémů, soudí Bartoš. "Myslím, že synergie mezi prezidentem, který byl občanským kandidátem, vládou ale i místními radami v daných městech či na úrovni kraje je žádoucí v celé řadě dalších otázek," uvedl ministr.

Bartoš dnes také ocenil, že Pavel se chystá nejprve navštívit region, který nepatřil mezi jeho volební bašty. Upozornil na rozdíl s dosavadním prezidentem Milošem Zemanem, který upřednostňoval návštěvy krajů, kde se těšil největší voličské podpoře.

Stalo se
České celebrity
Mirai Navrátil

Mirai lákají na Hrady. Snad se to bude líbit, vzkazuje zpěvák

Propojení hudby, turistiky a poznávání historických památek. To již po jedenadvacáté letos nabídne hudebně-kulturní festival Hrady CZ. Start festivalu se uskuteční v pátek a sobotu 10. a 11. července na hradě Točníku, následně vždy v pátek a sobotu festival rozezní dalších sedm hradů a zámků – Kunětickou hora, Švihov, zcela nově Hlubokou nad Vltavou, Veveří, Hradec nad Moravicí, Bouzov a své turné zakončí 28. a 29. srpna na Bezdězu. 

České celebrity
Ivana Gottová se rozloučila s Bertramkou.

Ivana Gottová se vyrovnává s novou realitou. Jen její souhlas už nestačí

Je to už téměř sedm let, co nás opustil nejslavnější český zpěvák Karel Gott. Od smutné chvíle jeho odchodu měla v rodině největší slovo vdova Ivana, ale časy se pomalu mění. Obě její a Gottovy dcery už jsou totiž dospělé a mohou tak vyjadřovat své názory. 

Světové celebrity
Karlovy Vary

Karlovy Vary navštíví oscarová hvězda. Křišťálový glóbus dostane Dustin Hoffman

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary v úterý představil asi nejhvězdnějšího hosta letošního ročníku. Pro Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii si přijede americký oscarový herec Dustin Hoffman.

Krimi
Policie ČR, ilustrační fotografie.

Rozsáhlá policejní akce v Česku je u konce. Manévry vyvolal muž se zbraní

Policejní pátrání po nebezpečném ozbrojeném muži, které probíhalo od úterního rána, je u konce. Strážci zákona muže našli odpoledne v hlavním městě. Nyní budou zjišťovat veškeré okolnosti případu.