Běloruská běžkyně Kryscina Cimanouská je na cestě z Tokia do Vídně. Podle rakouských úřadů se na letišti ve Schwechatu zdrží jen krátce a bude pokračovat v cestě do Varšavy. Atletka v dějišti olympijských her požádala o polské humanitární vízum a je v péči polských diplomatů.
"Podle našich informací paní Cimanouská poletí ještě dnes do Varšavy," citovala agentura DPA mluvčího rakouského ministerstva zahraničí. Přílet z Tokia se podle informací zveřejněných na internetových stránkách letiště očekává kolem 15:00 SELČ. V tranzitní zóně ji budou doprovázet zástupci rakouského ministerstva zahraničí, o její bezpečnost bude postaráno, uvedl mluvčí resortu.
Původně se předpokládalo, že Cimanouská poletí přímo do Varšavy, na poslední chvíli ale cíl své cesty změnila. "Jak jsme opakovaně naznačovali, podrobnosti ohledně jejího letu nebudeme zveřejňovat," řekl dnes agentuře Reuters náměstek polského ministerstva zahraničí Marcin Przydacz.
Podle vedení exilové organizace Běloruský dům, která sídlí ve Varšavě, dnes do polského hlavního města z Ukrajiny přicestuje manžel atletky.
Čtyřiadvacetiletá sprinterka se s běloruskými funkcionáři dostala do konfliktu, když na sociálních sítích kritizovala vedení běloruského olympijského týmu. Reprezentační trenér Jurij Mojsevič a funkcionář Artur Šumak ji údajně nutili, aby se z Tokia předčasně vrátila do vlasti. Cimanouská se místo toho v neděli obrátila na letišti v Tokiu na japonskou policii a požádala o ochranu. Po noci strávené v letištním hotelu úspěšně požádala v dějišti olympijských her na polské ambasádě o humanitární vízum.
V rozhovoru s BBC sportovkyně řekla, že v jejím případě nejde o politický protest. "Miluji svoji zemi a nezradila jsem ji," uvedla. "Jde o chyby, jakých se dopustili naši funkcionáři na olympiádě," dodala.
Bělorusko tvrdí, že Cimanouská byla z národního týmu vyřazena kvůli svému psychickému stavu. Nicméně ona sama BBC řekla, že žádnými psychickými problémy netrpí a o ničem se ani nebavila s lékaři v olympijské vesnici.
Nad Českem se momentálně nachází velké množství saharského prachu, upozornil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pondělí na sociální síti X. V posledních letech jde o poměrně pravidelnou záležitost, která přitom může mít vliv na počasí.
Fanoušci populární show StarDance od minulého týdne znají všechny hvězdné soutěžící, kteří se na podzim utkají v letošní řadě, i složení poroty. Česká televize již představuje i profesionální tanečníky. Zatím ale netušíme, koho bude který z nich doprovázet po parketu.
Čeští politici v posledních hodinách reagovali na výsledky parlamentních voleb v Maďarsku, kde končí éra Viktora Orbána v premiérském úřadu. Premiér Andrej Babiš (ANO) poblahopřál Peteru Magyarovi k vítězství a vyzval ho ke konstruktivní spolupráci obou zemí.
Českou hudební scénou otřásla velmi smutná zpráva v úvodu nového kalendářního týdne. Ve věku úctyhodných 90 let zemřel známý kapelník a hudebník Václav Hybš, jenž svého času spolupracoval s největšími hvězdami populární hudby u nás.
Hudební festival Coachella 2026 se stal dějištěm velkého návratu Justina Biebera, který se v sobotu představil jako jedna z hlavních hvězd letošního ročníku. Dvaatřicetiletý zpěvák ovládl hlavní pódium v kalifornském Indiu, přičemž největší oporou mu v publiku byla jeho manželka Hailey Bieber.
U příležitosti blížícího se stého výročí narození zesnulé královny Alžběty II. se v Buckinghamském paláci otevírá dosud největší výstava mapující její ikonický styl. Expozice s názvem „Queen Elizabeth II: Her Life in Style“ nabízí pohled do šatníku panovnice, která svou módou nejen reprezentovala, ale také strategicky komunikovala se světem.
Život popové princezny Britney Spears se v těchto dnech odehrává ve dvou extrémně odlišných rovinách. Zatímco v Hollywoodu vypukl nelítostný boj o to, která z hvězd první velikosti ztvární zpěvačku v chystaném velkorozpočtovém životopisném filmu, samotná Britney čelí reálné hrozbě vězení. Čtyřiačtyřicetiletá matka dvou dětí byla minulý měsíc zatčena v Kalifornii kvůli podezření z řízení pod vlivem alkoholu a drog.
Přípravy na nejsledovanější svatbu roku vrcholí a slavné družičky Taylor Swift se rozhodly, že svůj velký den zpěvačce okoření dojemným překvapením. Selena Gomez, Gigi Hadid a další blízké přítelkyně popové hvězdy údajně připravují speciální video, které se bude promítat během svatební hostiny. Taylor a její snoubenec, hvězda NFL Travis Kelce, by si měli své „ano“ říct již letos v létě.
Televizní hvězda Kelly Osbourne se i přes nedávný rozchod se snoubencem Sidem Wilsonem nevzdává naděje na nalezení opravdové lásky. Jedenatřicetiletá dcera zesnulého rockera Ozzyho Osbourna ukončila vztah s otcem svého syna teprve minulý měsíc, a to jen půl roku po zásnubách. Navzdory životním ranám však v blízkém okolí stále vidí důkazy, že šťastný konec je možný.
Napětí v rodině Beckhamových se nadále nedaří uklidnit. Nejstarší syn slavného páru, čtyřiadvacetiletý Brooklyn Beckham, dal v uplynulých dnech jasně najevo, že o usmíření s rodiči Davidem a Victorií nemá zájem. Zatímco své tchánům, Nelsonovi a Claudii Peltzovým, veřejně blahořečí, své vlastní příbuzné v příspěvcích na sociálních sítích zcela ignoruje.
Britská královská rodina má možná nové hvězdy a zdá se, že Harry s Meghan už nejsou pro její budoucnost nezbytní. Zatímco se v kuloárech proslýchá, že by manželé ze Sussexu po letech strávených v USA možná stáli o návrat do palácových struktur, realita v Británii se mezitím dramaticky změnila. To, co v roce 2017 začalo jako hollywoodská pohádka o americké herečce a britském princi, se rychle proměnilo v sérii sporů a mediálních útoků, které pár od rodiny vzdálily.
Svět showbyznysu a motorsportu zasáhla zpráva o novém hvězdném páru. Americká televizní celebrita Kim Kardashian a britský pilot formule 1 Lewis Hamilton oficiálně potvrdili svůj vztah prostřednictvím sociálních sítí. Udělali tak stylově v japonském Tokiu, kde Hamilton předvedl své řidičské umění v ikonickém červeném Ferrari F40.