Biden a jeho kebinet podnikne před volbami cestu po USA

Joe Biden
Joe Biden, foto: facebook Joe Biden
ČTK 15. srpna 2022 16:10
Sdílej:

Úřad amerického prezidenta Joea Bidena dnes oznámil, že členové jeho kabinetu podniknou před listopadovými všeobecnými volbami 35 cest do 23 amerických států, kde chtějí zvýšit povědomí o svých nedávných politických úspěších. Cílem je zvýšit Bidenovu popularitu u voličů, napsala agentura Reuters.

Míra popularity Bidena z historického minima 36 procent v červnu a červenci stoupla na 40 procent k 10. srpnu. Ukazují to výsledky průzkumů veřejného mínění společností Ipsos a Reuters. V listopadu si budou Američané ve všeobecných volbách vybírat zástupce do Sněmovny reprezentantů, třetiny Senátu, na guvernérské posty ve 36 státech a třech teritoriích a do dalších veřejných funkcí.

Členové Bidenova kabinetu budou především propagovat demokratický úspěch v prosazení klimatického a sociálního zákona, který již schválily obě komory Kongresu. Bílý dům ve svém memorandu také uvádí, že bude pořádat "stovky debat a setkání na radnicích". Sám Biden přijede do Ohia k příležitosti položení základního kamene nového závodu společnosti Intel.

Bidenova popularita klesla pod 50 procent minulý srpen. Ačkoli prezident ještě oficiálně neoznámil, zda se bude v roce 2024 znovu ucházet o úřad, jeho blízcí spolupracovníci už řekli, že se Biden chystá na zahájení kampaně po listopadových volbách.

Bidenovi demokraté se v nich budou snažit udržet kontrolu nad oběma komorami Kongresu, což bude podle analytiků především ve Sněmovně reprezentantů obzvlášť obtížné, píše Reuters.

Bidenovi i demokratům dodávají na sebejistotě klesající inflace a ceny paliv, legislativní úspěchy v podobě klimatického zákona, zákona zpřísňujícího držení zbraní i americké investice do polovodičových technologií.

Témata:
Stalo se
České celebrity
Jaromír Soukup

Jaromír Soukup se vrací do ringu Clash. Postaví se kontroverznímu Datlovi

Fanoušky bizarních zápasů čeká další nečekané střetnutí. Na dvanáctém galavečeru Clash s podtitulem Revenge, který se dnes koná v bratislavské TIPOS Areně, se proti sobě postaví dva naprosto odlišní soupeři – podnikatel a bývalý mediální magnát Jaromír Soukup (56) a kontroverzní youtuber Marek „Datel“ Valášek (27). Zápas slibuje konfrontaci nejen dvou generací, ale také dvou naprosto rozdílných světů.

České celebrity
Dominika Gottová

Dominika Gottová přiznala, čeho dodnes lituje

Více než pět let již uplynulo od smrti nejslavnějšího českého zpěváka Karla Gotta. Slavík měl celkem čtyři dcery, které se teoreticky mohly ucházet o dědictví. Nejstarší z nich, Dominika, se nároku vzdala výměnou za jednorázovou výplatu. A trochu toho lituje. 

Světové celebrity
Rod Stewart

Legendární Rod Stewart zarmoutil fanoušky: Jsem zdrcený, přiznal

Legendární britský zpěvák Sir Rod Stewart (80) byl nucen zrušit šest koncertů ze svého amerického turné poté, co onemocněl chřipkou. Informaci oznámil v pátek večer na svém Instagramu s tím, že se cítí „zdrcený“ a fanouškům se omluvil za komplikace. Komplikace přichází jen několik týdnů před tím, než má vystoupit v prestižním Legends slotu na hlavním pódiu festivalu Glastonbury.

Světové celebrity
Cardi B

Cardi B se konečně pochlubila novou láskou

Raperka Cardi B znovu poutá pozornost – tentokrát však nikoli svou hudbou, ale milostným životem. Po bouřlivém rozchodu s manželem Offsetem, se kterým má tři děti, se zdá, že ve svém životě otočila list. Na svém Instagramu zveřejnila sérii fotografií a videí, na nichž je vidět po boku hvězdy amerického fotbalu Stefona Diggse.