Americký prezident Joe Biden je připravený navázat na svého předchůdce v úřadu Donalda Trumpa a sejít se s vůdcem KLDR Kim Čong-unem. Vůli k setkání ze strany vrchního představitele USA potvrdil bezpečnostní mluvčí Bílého domu John Kirby.
"Na tuto nabídku nereagovali kladně, ale stále je na stole. Jsme ochotni zasednout a jednat bez předběžných podmínek," uvedl Kirby podle webu South China Morning Post. Hlavním tématem případných jednání by měla být denuklearizace Korejského poloostrova.
Kirbyho slova zazněla ve čtvrtek, tedy pouhý den před dnešní schůzkou Bidena s japonským premiérem Fumiem Kišidou a jihokorejským prezidentem Jun Sok-jolem ve venkovském sídle amerických prezidentů Camp David. Politici mají řešit právě i severokorejský raketový a jaderný program.
Média připomněla, že současná americká hlava státu dosud hledala jiné způsoby komunikace se Severní Koreou. Nabídka osobního jednání demonstruje zvýšené úsilí Washingtonu. Bidenův předchůdce Trump se s Kim Čong-unem sešel hned třikrát.
Kirby považuje za nutné, aby v případě nesouhlasu Pchjongjangu se setkáním byly Spojené státy americké připraveny hájit národní bezpečností zájmy i zájmy korejských a japonských spojenců. Například by mohlo dojít k navýšení vojenských kapacit v regionu.
Dalším stáním pokračoval v uplynulém týdnu spor mezi Agátou Hanychovou a Jaromírem Soukupem ohledně péče o jejich společnou dceru Rozárku. Tentokrát to u soudu nebylo jen o bývalých partnerech, ale i o další osobě. Té se chce dcera herečky Veroniky Žilkové odvděčit.
Letní počasí je tady. Podle ČHMÚ.cz teploty už tento týden překročí třicítku, a to už zítra a podle předpovědi i v sobotu.
Herec Ben Stiller se ostře vyjádřil na adresu sportovního komentátora Pata McAfeeho, který si jej během čtvrtého utkání finále Východní konference NBA veřejně dobíral kvůli tomu, že společně s Timothée Chalametem a režisérem Spikem Leem přijeli fandit New York Knicks do Indiany.
Americká zpěvačka a skladatelka Taylor Swift oznámila, že od investiční společnosti Shamrock Capital odkoupila plná vlastnická práva ke své kompletní hudební tvorbě – tedy ke všem albům, videoklipům i dalším doprovodným materiálům, které během své kariéry vytvořila. Přesná částka zveřejněna nebyla, ale podle odhadů médií šlo o částku v řádu stovek milionů dolarů, pravděpodobně devítimístnou.
Slavín, respektive Vyšehradský hřbitov, je místem posledního odpočinku mnoha slavných osobností. Jiří Bartoška se k nim nepřidá, rodina ho uloží na jiném pražském hřbitově. I tam ale lidé naleznou hroby známých Čechů.
Dagmar Patrasová se jen pomalu vyrovnává s odchodem blízkého, ačkoliv tušila, že milovaná dcera Anička už podruhé zákeřnou rakovinu neporazí. Aktuálně se známá herečka nachází v péči odborníků. Její manžel Felix Slováček to jenom kvituje.
Jako první vás možná napadne, jak dáte na online fakturu razítko nebo podpis. Ve skutečnosti to ale řešit vůbec nemusíte. Co ale uvádět musíte?
Ve věku 41 let zemřel americký herec Devin Lee Harjes, který se proslavil rolemi v řadě úspěšných televizních seriálů, včetně Boardwalk Empire, Daredevil a Gotham. Informaci o jeho úmrtí přinesl server The Hollywood Reporter. Harjes podlehl vážné nemoci po diagnóze rakoviny, kterou mu lékaři oznámili letos v únoru. Zemřel v úterý v nemocnici Mount Sinai West v New Yorku, uvedl Hollywood Reporter.
Jako první o příletu nizozemské hvězdy informoval server F1NEWS.cz. Max Verstappen, čtyřnásobný mistr světa ve Formuli 1, zamířil po zklamání ve Velké ceně Španělska nečekaně do Prahy. Jeho cesta ale není soukromá. V metropoli ho čekají pracovní povinnosti.
Baby boom v českém šoubyznyse pokračuje i na začátku prvního červnového pracovního týdne. Těhotenství Hanky Třeštíkové, které oznámila v únoru, má šťastný konec. Pražská komunální politička z rodiny slavné filmové režisérky se stala maminkou.
Česko i v pondělí zasáhnou další bouřky. Nová výstraha na tom nic nemění, ačkoliv přináší jisté změny. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) časově posunul začátek varování na 14. hodinu a zmenšil oblast s vysokým stupněm nebezpečí. Na západě Čech se bouřky vůbec nečekají.
Květen je u konce a taková Helena Vondráčková na něj rozhodně nezapomene. Po ztrátě milované fenky totiž s manželem přivítala do domácnosti nového čtyřnohého kamaráda. Toho již seznámila i s další důležitou osobou.