Americký prezident Joe Biden v pondělí prohlásil pro televizi NBC News, že udělal chybu, když minulý týden použil výraz "terč" ve spojitosti s bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Dále uvedl, že otázky ohledně jeho věku jsou oprávněné.
Někteří Trumpovi příznivci obviňují Bidena a další demokraty z toho, že údajně podněcují nepřátelství vůči bývalému prezidentovi, což mohlo přispět k sobotnímu útoku na Trumpa.
Minulý týden měl Biden v soukromém telefonickém rozhovoru s demokratickými příznivci říct, že je čas zaměřit Trumpa do středu terče.
"Byla to chyba použít to slovo," řekl Biden v rozhovoru pro NBC News. "Měl jsem na mysli soustředit se na něj, soustředit se na to, co dělá," dodal.
V sobotu na Donalda Trumpa během předvolebního shromáždění v Pensylvánii zaútočil 20letý TH Crooks s poloautomatickou puškou. Trumpa zasáhl do horní části pravého ucha, zabil jednoho účastníka akce a dva další zranil. Útočníka poté zastřelila tajná služba.
Biden uvedl, že neví, zda tento útok ovlivní vývoj prezidentských voleb v USA, které se budou konat v listopadu.
K otázkám ohledně svého věku Biden řekl, že jsou oprávněné. "Jsem starý," přiznal jednaosmdesátiletý prezident. "Jsem však jen o tři roky starší než Trump (78)," dodal s tím, že jeho mentální bystrost je stále dobrá.
V areálu ZOO Praha byla zjištěna ptačí chřipka. Podezření na nákazu se objevilo po úhynu několika ptáků. Vyšetření následně nemoc potvrdilo. V zoologické zahradě sice byla zavedena mimořádná veterinární opatření, ale vstup návštěvníků nijak omezen není.
Jiřina Bohdalová v květnu oslaví 95. narozeniny, ale i někteří mladší lidé jí mohou závidět, jak je stále aktivní. Není ani vyloučeno, že jedna z nejslavnějších českých hereček natočí další celovečerní film. Je už nějaký projekt v procesu?
V Česku momentálně panuje spíše jarní počasí, ale ještě v tomto týdnu nastane zvrat. Potvrzuje to i předběžné varování meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), kteří v sobotu a neděli očekávají sněžení.
Pozůstalí, přátelé či kolegové si dnes nepochybně vzpomenou na Patrika Hezuckého. Na tento čtvrtek totiž připadají jeho první nedožité narozeniny. Moderátorovi Evropy 2 by dnes bylo 56 let. V závěru loňského roku ale podlehl vážné nemoci.
Dalším dnem ve čtvrtek pokračují zimní olympijské hry v Miláně a Cortině d'Ampezzo. Čeští fanoušci vyhlížejí hned několik událostí, konkrétně lyžařský závod Ester Ledecké, očekávaný zápas hokejistů s Kanadou či rozlučku rychlobruslařky Martiny Sáblíkové. První z vystoupení už je za námi.
Česko bude na letošní Mnichovské bezpečnostní konferenci, která se v Německu uskuteční o nadcházejícím víkendu, reprezentovat prezident Petr Pavel. Potvrdil to Pražský hrad, který odhalil program hlavy státu na této události.
Svatbu neutajíte. Přesvědčila se o tom i muzikálová zpěvačka Míša Nosková, která vstoupila do svého druhého manželství. Když veselku uspořádáte v samém srdci Prahy, uchováte si takové tajemství jen těžko.
V USA se objevil dokument, podle kterého řekl americký prezident Donald Trump před dvaceti lety policistovi, že každý ví, co dělá sexuální delikvent Jeffrey Epstein. Jde o dokument FBI zveřejněný ministerstvem spravedlnosti, upozornila britská stanice BBC.
Z Hollywoodu přišla ve středu smutná zpráva. Ve věku pouhých 48 let zemřel populární herec James Van Der Beek, který v posledních letech života bojoval s rakovinou tlustého střeva. O úmrtí herce informovala světová média, například britská stanice BBC.
Britská policie vydala zásadní prohlášení týkající se obvinění z nevhodného chování Andrewa Mountbattena-Windsora. Policie potvrdila, že ve spolupráci s prokuraturou (Crown Prosecution Service) provede posouzení informací, které naznačují možné zneužití pravomoci veřejného činitele. Cílem tohoto postupu je zjistit, zda existuje podezření ze spáchání trestného činu a zda bude nutné zahájit plnohodnotné vyšetřování.
Popová ikona Britney Spears prodala práva k celému svému hudebnímu katalogu. Podle informací, které získala stanice BBC, se čtyřiačtyřicetiletá zpěvačka dohodla na prodeji s nezávislým hudebním vydavatelstvím Primary Wave. K uzavření transakce mělo dojít 30. prosince za částku pohybující se kolem 200 milionů dolarů, což je v přepočtu přibližně 4,7 miliardy korun.
Zpěvačka Shakira vyděsila své fanoušky během sobotního koncertu v San Salvadoru, když přímo uprostřed vystoupení utrpěla dramatický pád. Kolumbijská hvězda právě zpívala svůj hit Si Te Vas a běžela po pódiu, když si nešťastně podvrtla kotník a zřítila se k zemi. Při pádu dopadla na loket a strhla s sebou i stojan na mikrofon.