Zvolený americký prezident Donald Trump se dnes poprvé od konce prvního mandátu vrátil do Bílého domu. Přivítal ho tam úřadující prezident Joe Biden, který hostil ceremonii předznamenávající poklidné předání moci v USA po listopadových volbách. O setkání informovala stanice NBC News.
Současný prezident a jeho budoucí nástupce se krátce ukázali fotografům a novinářům. Biden promluvil jako první a vyzval k poklidnému předání moci. Trump mu za to poděkoval. "Nemáte zač," odvětila nynější hlava státu.
Politici nereagovali na vykřikované dotazy z hloučku novinářů. Jeden dotaz se týkal zvoleného viceprezidenta J.D. Vance a jeho případné cesty do Washingtonu. Zdroje obeznámené s diskuzemi podle NBC News uvedly, že nynější viceprezidentka Harrisová se Vanceovi zatím neozvala.
Trump v Bílém domě přivítala i první dáma Jill Bidenová, která mu předala ručně psaný gratulační dopis pro jeho ženu Melanii. Bílý dům pozval na dnešní setkání i Trumpovu ženu. Oproti roku 2016, kdy se potkala s Michelle Obamovou, se tentokrát do hlavního města nevydala.
Zvolený prezident byl od dne voleb, tedy od úterý v minulém týdnu, na Floridě. Se svými spojenci a poradci tam řeší složení nové administrativy, která se v lednu ujme moci. Ministrem obrany se stane moderátor Fox News a armádní veterán Pete Hegseth. Miliardář Elon Musk povede nově vzniklý úřad vládní efektivity (Department of Government Efficiency - DOGE).
Trump před čtyřmi lety po volební porážce s Bidenem neuskutečnil podobné setkání, jaké se konalo dnes, připomněla americká média. Odmítl totiž uznat volební porážku a snažil se zdržet nástup nového prezidenta do úřadu.
Ornella Koktová i nadále dráždí Agátu Hanychovou dalšími vyjádřeními o okolnostech jejich nedávného rozchodu, kdy skončil úspěšný společný podcast. Co prozradila tentokrát?
Letos se StarDance ještě nepochybně objeví na obrazovkách České televize, ale pokračování show ve veřejnoprávním vysílání není zaručeno. Mohou za to i slova ministra kultury Oto Klempíře (Motoristé), který se nechal slyšet, že podobný pořad do ČT nepatří, i když pochází z britské BBC. Co současné diskuzi říká Marek Eben?
Karel Šíp v loňském roce oslavil kulaté 80. narozeniny, přesto i v pokročilém důchodovém věku pokračuje v úspěšné profesní kariéře. Možná i z toho důvodu, že nemá žádná vnoučata. Všem televizním divákům to připomněla známá herečka.
Jak umí být jarní počasí nevyzpytatelné, to si připomeneme v dalších dnech. Maximální teploty budou nejprve příjemné, mají totiž atakovat dvacítku. Během nadcházejícího víkendu ale nastane výrazné ochlazení.
Více než šest let po smrti Karla Gotta se stále mohou dít velké věci. Jedna taková se stala v Plzni, odkud nejslavnější český zpěvák pocházel. Místní politik přislíbil, že po Gottovi pojmenuje jedno z prostranství v západočeském městě. Teď se to opravdu povedlo.
Velkolepý je zatím nástup Charlotte Gottové, která v neděli oznámila, že se vydává na sólovou pěveckou dráhu. Starší z manželských dcer Karla Gotta se objeví na obálce příštího čísla jednoho známého časopisu. Pro magazín nafotila poměrně odvážné snímky.
Až 18 let vězení hrozí ženě, kterou policisté obvinili z pokusu o vraždu jiné ženy. Případ se stal minulý týden, obviněná se k činu doznala. Starší ženu napadla pěstmi, kopy a také nožem. Napadená skončila v nemocnici.
Jiřinu Bohdalovou čeká v dubnu veřejná oslava květnových 95. narozenin. Jednu narozeninovou akci se ale po smutné události v rodině rozhodla vynechat. Jaroslava Obermaierová měla pochopení.
Ondřej Vetchý si z rukou současného prezidenta Petra Pavla převzal po státním vyznamenání i Cenu Arnošta Lustiga. Hlava státu prozradila, že známý herec měl pochybnosti o tom, že si takovou poctu zaslouží.
Legendární členové skupiny The Beatles, Paul McCartney a Ringo Starr, opět spojili své síly a společně nahráli novou píseň. Jejich duet nese název Home To Us a objeví se na připravovaném McCartneyho albu, které vyjde příští měsíc. Skladba je nostalgickým ohlédnutím za jejich společným vyrůstáním v Liverpoolu.
Herec Justin Theroux a jeho manželka Nicole Brydon Bloom přivítali na světě svého prvního potomka. Radostnou novinku o narození miminka sdíleli prostřednictvím příspěvku na sociální síti Instagram. K oznámení se nenápadně vyjádřila i Therouxova bývalá manželka Jennifer Aniston, která příspěvek označila „lajkem“.
Meghan Markle se údajně cítí velmi frustrovaná způsobem, jakým byla představena v australské verzi kulinářské show MasterChef. Bývalá členka britské královské rodiny se v pořadu objevila během své nedávné návštěvy Austrálie, konkrétně 15. dubna. Krátce po natáčení se však na sociálních sítích objevila upoutávka, která vyvolala v jejím týmu nelibost.