Británie bude od úterý i po očkovaných cestujících vyžadovat test na koronavirus

Velká Británie, ilustrační foto
Velká Británie, ilustrační foto, foto: Pixabay
Pavel Dratva , ČTK 4. prosince 2021 21:07
Sdílej:

Británie bude od úterního rána po lidech vstupujících do země požadovat negativní test na koronavirus. O novém opatření, které má zpomalit šíření varianty omikron, dnes na twitteru informoval ministr zdravotnictví Sajid Javid.

Všichni cestující budou test muset absolvovat nanejvýš 48 hodin před příjezdem do Británie. Nová povinnost, která se týká rovněž očkovaných lidí, začne platit od úterních 05:00 SEČ.

Ministr také uvedl, že seznam zemí, z nichž není až na výjimky do Británie možné vůbec cestovat, Británie od pondělního rána rozšiřuje o Nigérii. Z této africké země budou moci nově přiletět jen občané Británie a Irska, které pak čeká karanténa.

COVID UPDATEIn light of the most recent data we are taking further action to slow the incursion of the Omicron variant.From 4am Monday, only UK/Irish citizens & residents travelling from Nigeria will be allowed entry and must isolate in a managed quarantine facility. 1/3

— Sajid Javid (@sajidjavid) December 4, 2021

Británie dosud zaznamenala kolem 160 případů nákazy variantou omikron.

Pro cestování z České republiky do Británie začala od úterý tohoto týdne kvůli omikronu platit nová opatření. Lidé očkovaní proti covidu-19 teď musejí vyplnit příjezdový formulář a mít objednaný a zaplacený PCR test na druhý den po příjezdu do země. Do obdržení negativního výsledku musejí zůstat v samoizolaci.

Témata:
Stalo se
Světové celebrity
Ryan Reynolds a Blake Lively

Blake Lively a Ryan Reynolds dostali zákaz na svatbu Taylor Swift!

Herecký pár Blake Lively a Ryan Reynolds nebyli pozváni na ostře sledovanou svatbu zpěvačky Taylor Swift a hráče amerického fotbalu Travise Kelceho, která se uskutečnila v pátek 3. července v newyorské aréně Madison Square Garden. Podle exkluzivních informací serveru Page Six je přátelství mezi oběma ženami definitivně u konce. 

Světové celebrity
Princ Harry

Harry a Meghan mají dorazit do Británie příští týden, řeší ale komplikace

Zdroje z blízkého okolí prince Harryho a Meghan Markle pro Express promluvily o nejnovější vlně negativních obvinění, která se proti nim objevila v médiích jen několik dní před jejich plánovanou cestou do Velké Británie. Vévoda a vévodkyně ze Sussexu se mají vrátit do Británie na začátku příštího týdne, aby se zúčastnili akce připomínající jeden rok do zahájení her Invictus Games v Birminghamu.

Světové celebrity
Ed Sheeran

Ed Sheeran se nečekaně zjevil na svatbě fanoušků!

Britský zpěvák Ed Sheeran a nizozemský DJ Martin Garrix postarali o nezapomenutelný zážitek pro novomanželský pár, když nečekaně dorazili na jejich svatební hostinu. Celá situace vznikla díky náhodné zprávě, kterou na sociálních sítích poslal bratr nevěsty. Pětatřicetiletý interpret hitu Shape Of You sdílel tento výjimečný okamžik na svém instagramovém profilu, kde zároveň podrobně popsal, jak k celému překvapení vlastně došlo.

Světové celebrity
Dolly Parton

Dolly Parton si vystřelila z Taylor Swift. Chtěla si vzít její dítě!

Countryová legenda Dolly Partonová se prostřednictvím videa na sociální síti Instagram obrátila na zpěvačku Taylor Swiftovou a jejího partnera Travise Kelceho s žertovnou prosbou, zda by mohla dostat jejich prvorozené dítě. Reagovala tak na zprávu o tom, že jí slavný pár věnoval finanční dar ve výši dvou milionů dolarů pro její charitativní organizaci Imagination Library.