Británie údajně tajně jednala s Ruskem o globální bezpečnosti
Britští představitelé během posledních 18 měsíců uprostřed ruské agrese vůči Ukrajině několikrát jednali s klíčovými představiteli Kremlu o globální bezpečnosti.
Jak sdělil web eurointegration.com.ua s odvoláním na britský portál inews.co.uk, tato tajná setkání se konala například ve Vídni či New Yorku a byla součástí londýnského zákulisního diplomatického úsilí.
Rozhovory s ruskými zástupci se primárně týkaly otázek bezpečnosti, které měly vliv na Spojené království a mezinárodní společenství. Diskutovalo se o problémech spojených s nedostatkem obilí a otázkami týkajícími se jaderné bezpečnosti. Nejmenovaný britský diplomat, který byl přítomen některým těmto jednáním, uvedl, že Spojené království neprovádělo aktivní mírové jednání, která by směřovala k diplomatickému ukončení konfliktu na Ukrajině.
"Jsme v kontaktu a věříme, že je velmi důležité udržovat otevřený dialog během války na Ukrajině... V žádném případě nedělíme zemi a neděláme mírové dohody jménem nikoho, ale je nezbytné zachovat otevřenou tuto kontaktní linii," řekl.
Zástupce britského ministerstva zahraničních věcí tyto informace webu inews.co.uk potvrdil. Setkání s ruskými představiteli se uskutečnila, ale jen tehdy, když byla považována za „naprosto nezbytná“. Odmítl také jakákoli tvrzení, že tyto diskuse měly sloužit jako jednání o ukončení války na Ukrajině, přičemž taková tvrzení označil za „nepravděpodobná a nepřesná“.
Na hranicích Česka s Německem budou pokračovat hraniční kontroly
04.12.2023 15:37 Německo prodlouží kontroly na hranicích s Českou republikou, Polskem a Švýcarskem kvůli migraci a…
Izraelci podnikli přes noc asi 200 úderů proti Hamásu v Gaze
04.12.2023 12:46 Izraelská armáda přes noc podnikla údery proti zhruba dvěma stovkám cílů v Pásmu Gazy, zatímco po…
Válka na Ukrajině se nachází v nové fázi. Rusové útočili drony
04.12.2023 09:22 Ukrajinská protivzdušná obrana v noci na pondělí zlikvidovala 18 dronů íránské výroby a jednu…
Ukrajina oznámila, že Rusko přišlo od začátku invaze o 332 040 vojáků
03.12.2023 21:25 Ukrajina v neděli oznámila, že Rusko přišlo od začátku invaze 24. února 2022 až dosud o 332 040…
Izraelské útoky v Pásmu Gazy si vyžádaly přes 15 000 mrtvých a 40 000…
03.12.2023 15:50 Izraelské útoky v Pásmu Gazy si vyžádaly více než 15 000 mrtvých a dalších více než 40 000 lidí…
Islámský útočník v Paříži zabil turistu a další dva zranil
03.12.2023 11:41 V sobotu došlo v centru Paříže k útoku, při němž islámský útočník zabil turistu a další dva zranil.…
První dáma Ukrajiny Zelenská nechce, aby byl její manžel znovu prezidentem
03.12.2023 10:57 První dáma Ukrajiny Olena Zelenská pro britský týdeník Economist uvedla, že nechce, aby byl její…
Macron tvrdí, že izraelský cíl zlikvidovat Hamás může skončit desetiletou…
03.12.2023 09:06 Francouzský prezident Emmanuel Macron v sobotu varoval, že izraelský cíl zlikvidovat palestinskou…
SBU řekla, proč nenechala Porošenka opustit Ukrajinu
02.12.2023 21:12 Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému ukrajinskému prezidentovi Petrovi Porošenkovi…
Erdogan: Šance na mír v Pásmu Gazy po humanitárním příměří je ztracena
02.12.2023 19:37 Šance na mír v Pásmu Gazy po humanitárním příměří je prozatím ztracena z důvodu nekompromisního…