Británie rozšířila svůj sankční seznam o 12 lidí z nejbližšího kruhu ruského prezidenta Vladimira Putina. Je mezi nimi i bývalá manželka šéfa Kremlu, jeho údajná přítelkyně a několik bratranců. S odvoláním na britské ministerstvo zahraničí to uvedla agentura Reuters.
"Odhalujeme a zaměřujeme se na pochybnou síť, která podporuje Putinův luxusní životní styl, a utahujeme svěrací kazajku jeho nejbližšího okolí," uvedla v prohlášení šéfka britské diplomacie Liz Trussová. "Budeme pokračovat v sankcích vůči všem, kdo napomáhají Putinově agresi, dokud Ukrajina nezvítězí," řekla.
Na sankčním seznamu nově přibyla někdejší ruská gymnastka Alina Kabajevová, která je podle médií Putinovou přítelkyní a stojí v čele velké mediální skupiny NMG. Kreml opakovaně popřel zprávy, že Putin má s Kabajevovou milostný vztah nebo děti. Zákaz cestování a zmrazení majetku se dotkne i babičky Kabajevové, která je blízkou spolupracovnicí oligarchy Gennadije Timčenka.
Británie uvalila sankce také na bývalou Putinovu manželku Ljudmilu, s níž strávil v manželství 30 let. Pár se rozvedl v roce 2013. Jejich společné dcery Jekatěrina Tichonovová (35) a Marija Voroncovová (36) se na britský sankční seznam dostaly již dříve. Odvetná opatření za invazi na Ukrajinu se dotknou také nejméně tří Putinových bratranců a několika dalších příbuzných či důvěrníků. Celkem se nové sankce týkají 12 lidí.
Po hokejové horečce se pomalu blíží ta fotbalová. Čeští reprezentanti, kteří se po 20 letech vrací na fotbalový šampionát, už za týden nastoupí do prvního zápasu na turnaji. Ještě předtím je ale čeká generálka. Hrát se již bude v Severní Americe, kam v uplynulých dnech tým odcestoval.
PPF jako jedna z nejúspěšnějších investičních skupin v Česku již pokračuje v činnosti bez účasti Petra Kellnera mladšího. Až nyní ale vyšlo najevo, kolik stálo vyplacení syna zesnulého miliardáře. Společnost musela vytáhnout ještě více peněz, než se čekalo.
Zajímavý doprovod na cestě do Severní Ameriky, kde příští týden začne světový šampionát ve fotbale, mají čeští reprezentanti, kteří se na mundialu představí opět po 20 letech. Znalce vztahů slavných v Česku ale nemohlo překvapit, že vyrazila i jedna známá zpěvačka.
Otřesný nález od čtvrtečního dopoledne zaměstnává policisty na Sokolovsku. Strážci zákona vyjížděli do Kynšperku nad Ohří, kde se našla část lidského těla. Vyšetřování případu je v plném proudu.
Nevyzpytatelné je počasí v posledních dnech, kdy se střídají slunečné dny s deštivými. Podle meteorologů se situace zlepší až o víkendu, kdy se očekává oteplení. Na některých místech se teploty přiblíží třicítce, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Agáta Hanychová dává všemožně najevo, že pracovního rozchodu s influencerskou kolegyní Ornellou Koktovou, který před časem řešilo celé Česko, rozhodně nelituje. Nemůže si totiž vynachválit podobu aktuálního podcastu.
Britská princezna z Walesu vyjádřila hluboký zármutek nad tragickou havárií vrtulníku britského královského námořnictva, ke které došlo v hrabství Devon. V prohlášení zveřejněném na sociálních sítích uvedla, že zpráva o ztrátě tří příslušníků letecké složky Fleet Air Arm ji nesmírně zasáhla, a dodala, že společně s manželem Williamem v této nesmírně těžké chvíli myslí na rodiny a přátele obětí.
Nově objevený dopis zesnulé britské princezny Diany odhalil její tehdejší přání, aby spolu její synové, princové William a Harry, v budoucnu komunikovali na hlubší úrovni. Dvoustránkový text napsala bývalá princezna z Walesu v listopadu 1995 jako odpověď svému příznivci Michaelu Barrattovi, který jí vyjádřil podporu po odvysílání jejího výbušného rozhovoru pro pořad Panorama televize BBC. Diana v dopise uvedla, jak moc ji jeho slova dojala, a ztotožnila se s jeho názory na sebepoznání a potřebu posunout se v životě dál.
Ještě předtím, než srdce budoucí britské panovnice Alžběty II. definitivně dobyl princ Philip, byl ve hře jiný urozený nápadník. Podle zjištění královského historika Huga Vickerse, autora knihy „Queen Elizabeth II: A Personal History“, byl vážným kandidátem na sňatek Hugh, hrabě z Eustonu a pozdější 11. vévoda z Graftonu.
Desetiletá právní bitva mezi herci Angelinou Jolie a Bradem Pittem spěje ke svému definitivnímu konci. Nadcházející osmnácté narozeniny dvojčat Vivienne a Knoxe, které oslaví 12. července, totiž znamenají, že poslední z jejich šesti dětí dosáhnou plnoletosti. Tímto dnem oficiálně zanikne dosavadní dohoda o péči, podle níž měla Jolie děti v primární péči a Pitt disponoval právem na jejich návštěvu.
Začínající sólová kariéra Charlotte Gottové nabírá na obrátkách. Její fanoušci se po první písničce dočkali i videoklipu. Bez obrazových materiálů se ostatně už v dnešní době sociálních sítí nemá nikdo šanci prosadit.
Česko v posledním květnovém týdnu zasáhlo několik smutných zpráv. Jednou takovou bylo úmrtí zpěvačky, šansoniérky a herečky Věry Nerušilové. Bylo jí 91 let. Málo se přitom ví, že měla v rodinu jednu známou političku, která ji dokonce považovala za druhou maminku.