Britové souhlasí s Karlem III. Král chce snížit výdaje na monarchii

Král Charles III.
Král Charles III., foto: Instagram Royal Family
ČTK 21. září 2022 12:20
Sdílej:

Více než dvě třetiny obyvatel Británie jsou přesvědčeny, že nový král Karel III. bude dobrým panovníkem. Téměř stejný počet lidí souhlasí s královým plánem na snížení počtu členů královské rodiny aktivních ve veřejném životě a tudíž placených z veřejných prostředků. Ukázal to průzkum institutu pro výzkum veřejného mínění Savanta ComRes, který si objednal bulvární deník Daily Express.

Průzkum také naznačil rostoucí podporu královny manželky Camilly, 58 procent Britů věří, že Camilla bude v roli královské choti vynikat. Naopak usmíření krále se synem Harrym a jeho manželkou Meghan, kteří se odloučili od královských povinností, si přeje pouze necelá třetina dotazovaných.

Dvě třetiny dotazovaných souhlasily s návrhem, že by se počet aktivních členů monarchie zúžil na sedm z aktuálních 11. Vedle královského páru by to byl následník trůnu princ William s manželkou Kate, Alžbětina dcera Anne a její bratr princ Edward s manželkou hraběnkou Sophií.

Stalo se
Světové celebrity
Princ Harry a Meghan Markleová

Princ Harry dostal tvrdě naloženo: Meghan s ním zametá?

Britský princ Harry je podle královské komentátorky Esther Krauke „zcela pod pantoflem“ své manželky Meghan Markle, a podle ní si to dobře uvědomuje i jeho otec, král Karel III. Komentátorka se tak vyjádřila k dalším výrokům a spekulacím, které se opět vynořily ohledně vztahu Sussexů a britské královské rodiny.

České celebrity
Hana Soukupová

Topmodelka Hana Soukupová se rozvedla s milionářem

Bývalá česká topmodelka Hana Soukupová (39), kterou si mnozí pamatují jako „nahou dívku z reklamy na minerálku“, prožívá zásadní životní obrat. Po téměř dvaceti letech skončilo její manželství s americkým investorem Drewem Aaronem. Rozvod je už nějakou dobu uzavřený, ale rozdělení společného jmění vyvolalo pozornost – ve hře je totiž majetek v hodnotě přes půl miliardy korun.

České celebrity
Ben Cristovao

Koncert Bena Cristovaa i hromada selfíček. Jak vypadala první noc na MFF KV?

Slavnostní zahájení Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech letos poprvé proběhlo bez Jiřího Bartošky, jehož přítomnost neodmyslitelně patřila k předchozím ročníkům. První večer se tak nesl nejen ve znamení filmového lesku a noblesy, ale především v duchu vzpomínky na charismatického prezidenta festivalu. Přesto – nebo možná právě proto – večer nabídl silné emoce, módní kreace i nečekané momenty.

Světové celebrity
Karel Gott

Karel Gott si užil oplétačky s policisty: Proč k němu opakovaně jezdila zásahovka?

Po více než čtyřiceti letech služby u policie se Jaroslav Černý (65), bývalý velitel pražské zásahové jednotky, rozhodl ohlédnout za svou kariérou v knize spisovatele Mirka Vaňury Ve znamení štíra. Vzpomínky zkušeného policisty nabízí nejen pohled do zákulisí zásahových operací, ale především řadu nečekaně lidských a často humorných historek s českými celebritami, mezi nimiž nechybějí Karel Gott či Hana Zagorová.