Brněnští strážníci zasahovali u konfliktu mezi fanoušky Zbrojovky a Sparty

Brněnští strážníci dnes večer zasahovali u konfliktu fanoušků fotbalové Zbrojovky Brno a Sparty Praha v Berkově ulici nedaleko stadionu. Tři fanoušci jsou zranění, podle strážníků jde o příznivce hostujícího celku. Strážníci k nim kvůli podezřením na zlomeniny přivolali zdravotníky, oznámil novinářům mluvčí Městské policie Brno Jakub Ghanem.

Policie hlídá fotbalové fanoušky

Podle státní policie se popralo pět fanoušků Brna se třemi příznivci Sparty. Policie potyčku vyšetřuje jako potenciální výtržnictví a ublížení na zdraví, uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

"Ošetřili jsme tři muže," potvrdila mluvčí záchranné služby Barbora Truksová Zuchová. Zprvu uvedla, že zranění jsou spíše lehčí, povrchová, případně pohmožděniny. U jednoho z mužů se později v nemocnici potvrdila zlomenina nohy, doplnila Truksová Zuchová.

"K přesným počtům osob a průběhu útoku se bohužel kvůli zcela čerstvému vyšetřování nemůžeme vyjadřovat. Na místo se poté dostavila i Policie ČR, které jsme aktéry předali," sdělil Ghanem.

"Incident jsme převzali, zjišťujeme všechny okolnosti," uvedl mluvčí Malášek.

Zbrojovka dnes hostila Spartu na stadionu v Srbské ulici a prohrála 0:4. Zápas provázela rozsáhlá bezpečnostní opatření, začala už po poledni. Do zahájení zápasu v 16:00 nemuseli policisté řešit žádné narušení veřejného pořádku, uvedli na twitteru. Na stadion podle nich mířily vedle fanoušků pražského týmu i skupinky příznivců Slovanu Bratislava a Austrie Vídeň.

Incident v Berkově ulici se odehrál před 19:00, tedy po skončení utkání. Zasahovalo podle Ghanema 15 strážníků. Podařilo se jim zajistit podezřelé i napadené, uvedl mluvčí Ghanem. Podle Maláška se žádný jiný podobný incident nestal, bezpečnostní opatření skončilo odjezdem většiny příznivců Sparty i rakouských a slovenských fanoušků.

Během druhého poločasu se skupina fanoušků hostů pokusila vniknout do zakázaného prostoru, posléze se ale vrátili do svého sektoru. V táborech fanoušků obou klubů se objevila pyrotechnika a drobné výtržnosti. Policisté počínání fanoušků zadokumentovali a budou je vyhodnocovat, informovali na twitteru.

Témata: Brno | fotbal

Hledání primátora Prahy pokračuje. Spolu chce jednat o menšinové radě

06.12.2022 12:02 Koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) se nedohodla s Piráty o koalici v Praze a v jednáních…

Policie uzavřela D3 ve směru do Prahy, uvízly tam kamiony

06.12.2022 11:44 Aktualizováno Policie dnes dopoledne zhruba na hodinu uzavřela dálnici D3 ve směru od Tábora do Prahy. Kvůli…

Letiště Praha odbavilo do víkendu 10 milionů cestujících, meziročně…

06.12.2022 11:36 Pražské letiště Václava Havla překročilo o víkendu hranici deseti milionů přepravených cestujících…

Sníh komplikuje dopravu, nejvíce na jihu Čech. Tisíce míst byly bez…

06.12.2022 11:20 Aktualizováno Mokrý sníh dnes od rána komplikuje dopravu na silnicích a železnici, přerušeny byly i dodávky…

Na Frýdlantsku jsou tabule upozorňující na omezení vstupu do lesů

06.12.2022 11:11 Frýdlantší strážníci dnes začali instalovat tabule, které upozorňují na omezení vstupu do lesů na…

Ministerstvo vnitra hájí registraci prezidentské kandidátky Rohanové

06.12.2022 09:14 Ministerstvo vnitra podle vlastního výkladu právní úpravy nemělo jinou možnost, než kandidátku na…

Ministr Kupka povolil stavbu posledního úseku D1 u Přerova

05.12.2022 21:59 Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) potvrdil v reakci na šest rozkladů stavební povolení pro…

Státní příspěvek pro klokánky by se mohl od ledna zvýšit o deset procent

05.12.2022 13:39 Státní příspěvek pro klokánky a podobná zařízení pro okamžitou pomoc dětem (ZDVOP) by se mohl od…

České korunovační klenoty budou vystaveny v lednu ve svatovítské katedrále

05.12.2022 12:49 Aktualizováno České korunovační klenoty budou vystaveny 17. až 21. ledna. Lidé si je budou moct netradičně…

Letadlo easyJet do Bristolu nouzově přistálo v Praze kvůli možnému…

05.12.2022 06:37 Aktualizováno Letadlo společnosti easyJet směřující z Polska do Británie bylo v noci na dnešek odkloněno na…

Související:

Nejnovější