Brutální vražda ve Francii: Patnáctiletého chlapce 50x bodli, pak ho upálili

Francouzská policie, ilustrační foto
Francouzská policie, ilustrační foto, foto: Pixabay
Libor Novák 6. října 2024 15:02
Sdílej:

Ve francouzském městě Marseille došlo k brutálnímu zločinu, který otřásl celou zemí. Patnáctiletý chlapec byl 50x bodnut nožem a poté upálen. Podle tamní prokuratury jde o násilný čin související s obchodem s drogami.  

Prokurátor z Marseille Nicolas Besson uvedl, že k vraždě došlo ve středu a čin popsal jako „bezprecedentní brutalitu“. Mladého chlapce údajně najal třiadvacetiletý vězeň, aby zastrašil konkurenční gang a podpálil dveře jejich člena.

Za tento čin mu vězeň přislíbil odměnu ve výši 2000 eur. Když však chlapce zahlédli členové konkurenčního gangu, brutálně ho napadli – bodli ho nožem 50krát a následně ho upálili.

Tentýž vězeň byl podle prokurátora zapleten i do dalšího případu, kdy naverboval čtrnáctiletou osobu k vraždě člena jiného gangu. Za tuto vraždu sliboval odměnu 50 000 eur. Čtrnáctiletá osoba si najala šestatřicetiletého řidiče, kterého však během plánování vraždy zabila, protože ji údajně rozčílil.

Marseille, druhé největší město Francie, je dlouhodobě sužováno násilím spojeným s drogovou kriminalitou. Prokurátor Besson uvedl, že jak oběti, tak pachatelé těchto činů jsou stále mladší. V posledních letech probíhají v Marseille tvrdé boje mezi různými klany, které se snaží ovládnout lukrativní trh s drogami, včetně tzv. DZ mafie.

S přidáním těchto dvou případů vzrostl počet vražd souvisejících s drogami v Marseille na 17 za tento rok, přičemž v loňském roce bylo v důsledku této kriminality zavražděno 49 lidí.

Témata:
Stalo se
Světové celebrity
Princ Harry a Meghan Markleová

Princ Harry se do Británie bude vracet často, přiletí už v září!

Vévoda ze Sussexu princ Harry plánuje častější návraty do své rodné Británie. Podle informací webu Express z jeho blízkého okolí má v úmyslu cestovat do Spojeného království každé dva až tři měsíce. Toto rozhodnutí navazuje na nedávné soukromé setkání s králem Karlem III., které bylo vnímáno jako úspěšný krok k obnovení narušených rodinných vztahů.

Světové celebrity
Princezna Beatrice

Kam zmizela Andrewovi exmanželka? Na veřejnosti ji zastupuje Beatrice!

Britská princezna Beatrice zastoupila svou matku Sarah Ferguson na pohřbu jejího bývalého partnera Paddyho McNallyho. Smuteční obřad bývalého manažera Formule 1 se konal v úzkém rodinném kruhu. Beatrice se rozloučení zúčastnila jak sama za sebe, tak v roli oficiálního zástupce své matky, jejíž absence opět rozproudila spekulace o místě jejího současného pobytu.

Světové celebrity
Michael Jackson

Na veřejnost unikly pobuřující záběry Michaela Jacksona!

Na veřejnost se dostaly dosud nezveřejněné záběry zesnulého zpěváka Michaela Jacksona. V materiálu pořízeném v jeho rodném domě v Gary ve státě Indiana popová hvězda vtipkuje o nevhodných obrázcích a stříká si parfém do rozkroku. Jackson, který zemřel v roce 2009 ve věku padesáti let, na videu podle webu Mirror ukazuje například patrové postele, na kterých jako dítě spal se svými bratry, a s úsměvem žádá o odstranění všech pikantních fotografií.

Světové celebrity
Ozzy Osbourne

Zpěvák kapely Twisted Sister pošlapal památku Ozzyho Osbourna!

Dcera zesnulého hudebníka Ozzyho Osbourna Kelly se ostrým způsobem ohradila proti výrokům zpěváka kapely Twisted Sister Dee Snidera. Ten na sociálních sítích veřejně zpochybnil autorský přínos legendárního frontmana k jeho vlastní tvorbě. Po vlně kritiky však Snider své vyjádření krotil a zveřejnil omluvu.