Bývalý prezident Václav Klaus dnes krátce přes 11:00 odjel z Ústřední vojenské nemocnice v Praze, kde byl od úterý kvůli potížím s vysokým tlakem. Čekajícím novinářům řekl, že se cítí dobře a totéž popřál i svému nástupci Miloši Zemanovi, který ve stejné nemocnici zůstává.
Na dotaz, zda teď bude mít klidový režim, podotkl, že z nemocnice místo domů jede rovnou do svého institutu. "To je můj klidový režim, zajedu se tam podívat," uvedl s úsměvem Klaus, který letos v červnu oslavil 80. narozeniny.
Klaus o minulém víkendu podle deníku Právo strávil v nemocnici dvě noci, v pondělí ho lékaři propustili domů. V úterý ráno se ale do nemocnice vrátil. Bývalý prezident novinářům při odjezdu řekl, že měl velmi vysoký tlak a také žaludeční komplikace. Ze začátku se kvůli problémům s tlakem necítil dobře, později si volný čas krátit čtením časopisů. Lékaři mu předepsali léky, některé měl už podle svých slov předtím. Při odjezdu se těšil na pobyt mimo nemocniční pokoj. "Ta nemocniční lůžka jsou taková měkká a malá, tak už se těším na normální," poznamenal.
Do vojenské nemocnice nastoupil v úterý - ve stejný den jako Zeman, který byl podle lékařů dehydrován a lehce vyčerpán. V nemocnici ještě zůstává, v rámci takzvaného rekondičního pobytu bude podle Hradu dostávat mimo jiné infuze. Do práce se plánuje vrátit ve středu. Klaus mu dnes popřál, aby se i Zeman cítil lépe podobně jako on. Osobně se během hospitalizace současný a bývalý prezident neviděli, uvedl Klaus. Ve středu je oba v nemocnici navštívil premiér Andrej Babiš (ANO).
Klaus neměl v minulosti zdravotní problémy často. Jeho zdraví média sledovala v roce 2008, kdy podstoupil operaci kyčelního kloubu. V roce 2012 se podrobil operaci šedého zákalu. Na konci letošního února onemocněl covidem-19. Po přednášce pro studenty Vysoké školy ekonomické se nechal otestovat na koronavirus a výsledek byl pozitivní. Po vyšetření v nemocnici se odjel léčit domů.
Václav Klaus se po listopadu 1989 déle než 23 let pohyboval ve vrcholných politických funkcích. Stál u zrodu Občanské demokratické strany (ODS) a 11 let byl jejím předsedou. Byl ministrem financí, více než pět let předsedou vlády, čtyři roky předsedou Poslanecké sněmovny a deset let prezidentem republiky. V současnosti stojí v čele Institutu Václava Klause, přednáší a často se vyjadřuje k domácí i zahraniční politice.
Důchody se v rámci pravidelné a automatické valorizace budou zvyšovat i v úvodu příštího kalendářního roku. Valorizační oznámení už ale nemusíte nutně dostat do schránky. Pokud ho člověk chce mít na papíře, může si o něj požádat.
StarDance se vrátí na televizní obrazovky až na podzim, ale do budov České televize se vrátila již v těchto horkých letních dnech. Soutěžící totiž začali trénovat vystoupení, která předvedou statisícům diváků na tanečním parketu.
Populární zpěvačka a herečka Ariana Grande oznámila, že po skončení svého probíhajícího turné Eternal Sunshine Tour hodlá na neurčito opustit záři reflektorů.
Britský zpěvák Rod Stewart musel pouhých několik hodin před plánovaným začátkem odvolat své vystoupení v kanadském Niagarském vodopádu. Jednasedmdesátiletý interpret se na místo v kasinu Fallsview Casino Resort nemohl dopravit kvůli technické závadě na podvozku letadla, která znemožnila let.
Na jubilejním koncertě uspořádaném k nedožitým šedesátým narozeninám Ivety Bartošové se mezi hosty objevila také zpěvačka Leona Machálková. Ta při této příležitosti sdílela své vzpomínky na společně strávené chvíle i na to, jak na svou kolegyni nahlíží s odstupem let. Podle Machálkové je velmi pozitivní, že skladby Bartošové z rádií nevymizely a stále oslovují široké spektrum posluchačů.
Poslanec a vládní zmocněnec Filip Turek (Motoristé) je podezřelý z ublížení na zdraví z nedbalosti kvůli červencové dopravní nehodě v Praze. Policie v případu zahájila trestní řízení a zároveň nařídila znalecké zkoumání. Nikdo zatím nebyl obviněn.
Je rozhodnuto. Knihovna Václava Havla se definitivně nedohodla s bývalou první dámou Dagmar Havlovou, takže bude pokračovat pod novým jménem. Chce však zachovat co nejvíce projektů a pokračovat ve vzdělávacích, badatelských a osvětových aktivitách. Informovala o tom na webu.
Nebezpečné jevy očekávají meteorologové i dnes a zítra. V nové výstraze varují před silnými bouřkami ve středu a ve čtvrtek ráno a odpoledne. Beze změny zůstávají výstrahy před vysokými teplotami a rizikem vzniku a šíření požárů.
Jiřina Bohdalová patří k osobám, které skvěle ovládají český jazyk. U herečky byste ostatně ani nic jiného nepředpokládali. Pravdou přitom je, že legenda vyrůstala v domácnosti, kde jeden z rodičů ovládal dobře i jiný jazyk.
V Česku pokračuje vlna tropických veder, v úterý na řadě míst udeřily až velmi silné bouřky. Meteorologové varují také před nebezpečím požárů. K tomu všemu se ve třech krajích přidal smog. Upozornil na to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Pondělní datum 3. srpna je spojené s jednou výraznou osobností československého šoubyznysu. Letos byly narozeniny Štefana Margity, operního pěvce a manžela Hany Zagorové, obzvlášť speciální. Košický rodák totiž oslavil kulaté sedmdesátiny.
V Česku dnes vyvrcholí aktuální vlna veder. Poměrně vysoké teploty se nicméně očekávají i v úvodu příštího srpnového týdne. Nejvyšší teploty vystoupají až na 35 stupňů, vyplývá z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).