Slovenská policie od ranních hodin zasahuje v sídle tajné služby SIS či v domech jejího nynějšího i bývalého šéfa. Prezidentka Zuzana Čaputová požaduje co nejrychlejší vysvětlení operace, zároveň usiluje o svolání bezpečnostní rady státu.
Policisté z Národní kriminální agentury (NAKA) měli během čtvrtečního ranního zásahu zadržet minimálně dvě osoby. Má jít o členy bývalého týmu Oblúk z policejní inspekce, píše agentura TASR. Strážci zákona zasahovali v domě ředitele Slovenské informační služby Michala Aláče a bývalého ředitele SIS Vladimíra Pčolinského.
Podle informací televize Markíza je dnešní akce zaměřená na vyšetřování týmu Oblúk. Aláč a Pčolinský údajně v době zásahu nebyli doma. Policisté se nachází také v budovách SIS a Národního bezpečnostního úřadu.
Na dění už reagovala prezidentka Zuzana Čaputová, která požádala předsedu úřednické vlády Ľudovíta Ódora o svolání bezpečnostní rady, uvedla TASR. Čaputová očekává, že policisté ve spolupráci s dozorujícím prokurátorem velmi rychle vysvětlí okolnosti případu a svůj postup.
Slovensko se aktuálně nachází v průběhu kampaně před předčasnými parlamentními volbami, které jsou vyhlášeny na 30. června. Kampaň oficiálně běží od 9. června.
Tisíce Čechů o víkendu vyrazí na Letnou, kde se bude konat velká demonstrace pořádaná spolkem Milion chvilek pro demokracii. Chybět nebudou ani známé osobnosti. Účast jedné z nich už oznámil předseda spolku Mikuláš Minář.
Po nadcházejícím víkendu bude následovat poslední ryze březnový týden. Začne poměrně teplým dnem, následně se ale počasí pokazí. Vyplývá to z aktuální předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Ivana Gottová se od smrti manžela v říjnu 2019 snaží mít pod dohledem veškeré akce, které mají cokoliv společného s Karlem Gottem. Slíbila mu totiž, že bude řádně pečovat o jeho odkaz. Nyní to ale vypadá, že na jednoho spolupracovníka nejslavnějšího českého zpěváka je krátká.
Britskou královskou rodinou otřásá nový spor, v jehož centru stojí dcery prince Andreje, princezny Beatrice a Eugenie. Podle tvrzení královského životopisce Andrewa Lownieho čelí sestry vážnému varování, že by v budoucnu mohly přijít o své šlechtické tituly. Důvodem je jejich údajné odmítnutí finančního auditu, který po nich požadoval jejich bratranec a následník trůnu, princ William.
Hollywoodská hvězda Leonardo DiCaprio zřejmě našel vztah, který by mohl prolomit jeho pověstnou zdrženlivost k dlouhodobým závazkům. Podle exkluzivních informací webu People je jednapadesátiletý herec „otevřen vážné budoucnosti“ s o čtyřiadvacet let mladší modelkou Vittorií Ceretti. Pár se společně objevil na nedělním udílení Oscarů, a přestože se vyhnuli společnému pózování na červeném koberci, během samotného ceremoniálu seděli bok po boku.
Není to tak dávno, co Jaromír Jágr naznačil, že jeho vrcholová hokejová kariéra je u konce. Jasné je, že v této sezóně už se na ledě neobjeví, protože Kladno vypadlo z play-off. Jágra každopádně zdůrazňuje, že na jeho lásce k hokeji se nic nezměnilo.
Jedna z evropských královských rodin se obává o svou prominentní členku. Zdravotní stav norské korunní princezny Mette-Marit, která se dlouhodobě potýká s chronickou plicní fibrózou, se znovu zhoršil. Informoval o tom web Topky.sk, který se odvolává na zahraniční zpravodajské agentury.
Jednou ze slavných osobností českého šoubyznysu, které letos oslaví kulaté narozeniny, bude Dagmar Patrasová. Už před časem se objevily informace o tom, že blízcí plánují její oslavu. Jak přípravy pokročily?
Budou to brzy čtyři měsíce, co se Česko rozloučilo s moderátorem Patrikem Hezuckým. Nejvíce pocítila ztrátu rodina, ale vyrovnat se s jeho odchodem museli i kolegové z Evropy 2. A zdaleka nejde jen o Leoše Mareše jako nejbližšího spolupracovníka.
Zásadní posun nastal v kauze kolem úspěšného filmu Sbormistr. Jeden z pražských soudů zakázal předběžným opatřením jeho šíření prostřednictvím televizního vysílání. Dosáhla toho žena, která tvrdí, že děj snímku je bez jejího souhlasu inspirován jejím životním příběhem.
Ten pohádkový příběh řeší celá Austrálie. U protinožců mají nového multimilionáře, který v loterii Powerball vyhrál jackpot ve výši 50 milionů dolarů. Muž přitom o výhře zprvu pochyboval. Dokonce smazal email s dobrou zprávou, protože se domníval, že jde o spam.
Česká televize se během uplynulého víkendu musela poprvé popasovat s absencí Václava Moravce, který se po více než 20 letech rozhodl ve veřejnoprávní televizi skončit. Na Kavčích horách už každopádně mají jasno o dlouhodobější náhradě za moderátora politických debat.