Čaputová přijede den před výročím sametové revoluce do Prahy

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová přijede den před Dnem boje za svobodu a demokracii do Česka, kde se setká se svým protějškem Petrem Pavlem. Informoval o tom Pražský hrad. Čaputová si jezdí do Prahy připomínat události sametové revoluce pravidelně.

Zuzana Čaputová a Petr Pavel

Čaputová a Pavel se setkají po 11. hodině i za účasti první dámy Evy Pavlové a partnera slovenské prezidentky Juraje Rizmana. Součástí programu je zápis do pamětní knihy, soukromé setkání obou párů a pracovní oběd, uvedl Hrad na webu.

Slovenský Prezidentský palác zatím harmonogram návštěvy v Česku nezveřejnil. Podle informací TASR se hlava státu v Praze setká s krajany a zúčastní diskuze se studenty Univerzity Karlovy. Počítá se také s položením květin a zapálením svíčky u památníku na Národní třídě.

Čaputová pravidelně navštěvuje české hlavní město den před výročím sametové revoluce. Vloni ji na Pražském hradě přivítal tehdejší prezident Miloš Zeman, předloni jej prezidentka navštívila v nemocnici, kde byl tou dobou hospitalizován.

Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studentstva, při němž jsou připomínány listopadové události z let 1939 a 1989, je státním svátkem v České republice i na Slovensku.

Související:

Nejnovější