Počet mrtvých v souvislosti s nemocí covid-19 na celém světě v úterý podle údajů serveru coronavirus.jhu.edu překročil hranici 4,2 milionu. V posledních měsících rostl počet obětí o 100.000 za osm až deset dní, předposledních 100.000 mrtvých přibylo za 16 dní, nyní to bylo ale znovu jen za deset dní.
Nejvíce obětí na životech od začátku pandemie evidují v absolutních číslech Spojené státy, kde podle údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) zemřelo 612.129 lidí. Následují Brazílie (554.497 mrtvých), Indie (423.217), Mexiko (239.997) a Peru (196.214).
V České republice s covidem dosud zemřelo 30.363 lidí. Počet mrtvých v Česku v poslední době výrazně klesá, přesto je ČR podle údajů serveru ourworldindata.org stále na čtvrtém místě podle celkového počtu potvrzených obětí koronaviru na milion obyvatel (2835). Nejvíc obětí koronaviru na počet obyvatel vykazuje Peru (5951), následují Maďarsko (3108) a Bosna a Hercegovina (2952). Průměr v Evropské unii je 1672, ve světě 539.
Část zdravotnických odborníků tvrdí, že počet zemřelých je globálně podhodnocený. Světová zdravotnická organizace (WHO) v květnu uvedla, že si pandemie podle jejích odhadů vyžádala dvakrát až třikrát více obětí, než kolik uvádějí oficiální statistiky.
Halina Pawlowská se předloni ocitla na nemocničním lůžku, ale až nyní vychází najevo, jak vážné to s ní tehdy doopravdy bylo. Úspěšná spisovatelka prozradila, že se jednalo o kolaps. Nešlo navíc jen o jeden zdravotní problém.
Štěpán Kozub myslí na své fanoušky, což potvrdilo jeho obsáhlé vyjádření z tohoto týdne. Některé příznivce ale mohlo zaskočit, že se herec zmiňuje o náročném životním období. Děje se u něj snad něco podstatného?
Policie zásadním způsobem pokročila s případem středeční vraždy cizince v Praze. Obětí je údajně vlivný izraelský podnikatel. Pražská mordparta ve čtvrtek zadržela podezřelého muže. Další informace nejsou v tuto chvíli k dispozici.
Celé Česko od loňska drží palce Laďce Něrgešové, která svádí náročný boj s vážným onemocněním. Lidé přitom až do těchto červnových dní netušili, že stejný zdravotní problém připravil o život její maminku.
Daniel Krejčík potvrdil rozvod s partnerem Jiřím a k okolnostem konce vztahu obsáhle promluvil. Nikoho tak nemohlo překvapit, že i ředitel základky v Olomouci se rozhodl vyjádřit. Na žádné osobní útoky či jiné výpady ale nedošlo.
Policie dosáhla zásadního pokroku ve vyšetřování nálezu části lidského těla na Sokolovsku. V případu probíhalo rozsáhlé pátrání, ještě ve čtvrtek pak došlo k zadržení podezřelé osoby. Veřejnosti podle policistů nehrozí žádné nebezpečí.
Michaela Ochotská a Lukáš Rosol netvoří pár už mnoho let, přesto se jejich manželství v poslední době opět přetřásá. Důvodem je soudní spor a také vystoupení bývalé moderátorky v jednom podcastu. Její slova ale mohla někoho překvapit.
Bývalá první dáma Dagmar Havlová se ve světle aktuální kauzy definitivně rozhodla dát ruce pryč od Knihovny Václava Havla. Na sociální síti ve čtvrtek oznámila, že odstupuje od dohody. Úspěšná herečka ale slíbila, že nadále bude střežit odkaz bývalého prezidenta.
Poslanci ve čtvrtek našli definitivní shodu na tom, koho navrhnou prezidentu Petru Pavlovi na státní vyznamenání. Kromě exprezidenta Miloše Zemana jsou na seznamu z dolní parlamentní komory známí herci či režiséři.
První červnový a tím pádem i ryze letní víkend klepe na dveře. Rozhodně ale nebude tropický. Nejtepleji bude v neděli na jihu Moravy, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). I ve volných dnech ale může zapršet.
Buckinghamský palác je v úzkých. Podle zjištění novinářů již před šesti lety obdržel emaily, které mají dokazovat, že bývalý princ Andrew sdílel tajné vládní informace s nepovolanými osobami. Odhalení vyvolalo reakce, včetně vyjádření jedné z obětí finančníka Jeffreyho Epsteina.
Pražské oddělení vražd od středy vyšetřuje případ s přesahem do zahraničí. V hlavním městě byl totiž zavražděn úspěšný izraelský podnikatel. Kriminalisté už mají potvrzeno, že se na úmrtí byznysmena z oblasti hazardu podílela jiná osoba, po které se pátrá.