Ceny pohonných hmot v Česku třetí týden v řadě klesly

Ilustrační foto
Ilustrační foto, foto: Adam Mráček / INCORP images
Pavel Dratva , ČTK 16. prosince 2021 08:25 | akt. 16. prosince 2021 08:51
Sdílej:

Ceny pohonných hmot v Česku třetí týden v řadě klesly. Nejprodávanější benzin Natural 95 zlevnil od minulé středy o 29 haléřů na průměrných 36,46 Kč/l.

Nafta se prodává v průměru za 35,45 Kč/l, což je o 24 haléřů méně než před týdnem. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje.

V listopadu se benzin dostal na nejvyšší hodnotu od konce října 2012 a nafta byla nejdražší od poloviny října 2014. Ke konci listopadu ale začaly ceny stagnovat a nyní klesají. Litr Naturalu je přesto o 8,52 Kč dražší než před rokem, za diesel tehdy motoristé platili o 8,11 Kč na litru méně.

Nejlevnější paliva natankují řidiči v Jihočeském kraji, kde je litr benzinu v průměru za 35,86 Kč. Naftu tam prodávají průměrně za 34,80 Kč. Naopak nejdražší paliva nabízejí čerpací stanice v Praze. Litr benzinu stojí v hlavním městě průměrně 37,41 Kč, litr nafty pak 36,41 koruny.

 

Témata:
Stalo se
České celebrity
Leoš Mareš

Mareš zaskočil posluchače. Chyběl ve vysílání, aby mohl být s Hezuckým

Mnoho Čechů je zvyklých jezdit do práce a cestu trávit ve společnosti Leoše Mareše a Patrika Hezuckého. V posledních dnech se posluchači museli obejít bez druhého jmenovaného, který v nemocnici bojuje s nespecifikovanou nemocí. Dnes je však překvapila i Marešova absence. 

Domácí
Ilustrační fotografie.

Zvýšení důchodů je za dveřmi. Úřad upozornil na zásadní změnu

Důchody budou od ledna po pravidelné valorizaci vypláceny v nové výši, ale nejde o jedinou změnu. Česká správa sociálního zabezpečení od ledna na základě změny zákona přestává automaticky zasílat valorizační oznámení v listinné podobě. Změna směřuje k modernizaci a zefektivnění komunikace s klienty a ke snížení množství listinných dokumentů. 

České celebrity
Karel Šíp

Lidé mu to nevěří. Karel Šíp prozradil tajemství Všechnopárty

Bylo to v listopadu rovných 20 let, co se na obrazovce České televize poprvé objevila talk show Všechnopárty. Její hlavní postavou je samozřejmě Karel Šíp, který věří, že bude pokračovat i příští rok. Moderátor a bavič ostatně říká, že ho výroba populárního pořadu stále baví.

Počasí
Ilustrační fotografie.

Bílé, nebo teplé Vánoce? Meteorologové naznačili, jak bude

Letošní Vánoce už jsou na dohled, máme za sebou první adventní neděli. Meteorologové již o víkendu nastínili, jaká je pravděpodobnost toho, že v Česku bude o svátcích ležet sníh i v nížinách. V nejnovějším měsíčním výhledu pak naznačili, jaké počasí se kolem Štědrého dne očekává.