Češi si v posledních letech podle projektu Amazing Places velmi oblíbili takzvaný glamping neboli kempování s komfortem hotelových služeb. Vzniká proto mnoho nových míst, která tento typ ubytování poskytují. Průměrná cena za noc se pohybuje kolem 3500 korun, což je podle Amazing Places dlouhodobě neudržitelné i vlivem přibývající konkurence.
Provozovatelé nemohou těžit jen z poskytnutí zážitku, musejí investovat do vybavení. Na tiskové konferenci to dnes řekli zástupci projektu Amazing Places, který nabízí inspiraci i rezervace ubytování na netradičních místech nejen v České republice.
Cena ubytování na glampingových místech se pohybuje od 1500 do 7000 korun za noc. "Není to vůbec levná záležitost, když si vezmete, že spousta glampingových projektů nemá toaletu, vodu, elektřinu, chodíte tam na kadibudku a taková zařízení jsou schopná si říct o 5000 korun za noc," uvedla Klára Honzíková z Amazing Places. Lidé ale mají o tento typ zážitku zájem, o čemž vypovídají rezervace, které se rychle plní.
Glampingy tvoří v současné době osminu nabídky na Amazing Places, před dvěma lety si lidé mohli vybrat z 15 míst, v současné době jich je 52. Za vzestupem je podle Honzíkové pandemie koronaviru, kdy lidé více zůstávali v tuzemsku a vyhledávali lokality s nízkou koncentrací lidí.
Dále vznikají nové glampingy, například jeden majitel ho buduje ve skále, uvedla dále Honzíková. Dodala, že je ale třeba pamatovat na komfort pro hosty. Například spaní na lůžku z palet je podle ní překonané. Některé projekty také podle Honzíkové zasíťovávají pozemky, kde glamping poskytují a zavádějí klasické splachovací toalety.
Ve vyhledávání na Amazing Places patří glampingu druhé místo po chatách a chalupách. Ty na portálu tvoří zhruba čtvrtinu nabídky, přičemž lidé mají nejraději opravdu staré rekonstruované chalupy. Moderní, nově vystavené, tolik příznivců zatím podle Honzíkové nenacházejí.
Při výběru ubytování lidé nejvíce touží po vaně, terase nebo balkonu. Velmi poptávaná jsou místa s wellness zázemím. Češi chtějí cestovat s domácími zvířaty, pro mnohé je důležité ubytování vhodné pro malé děti. Nejoblíbenějšími lokalitami jsou hory, nejvíce Čechů míří do Krkonoš, Jizerských hor a Jeseníků. Kromě hor je populární jižní Morava. Potenciál pro ubytovací zařízení podle Václava Vítka z Amazing Places skýtají Krušné či Orlické hory.
"Obecně se dá říct, že v dnešní době je nám jedno, kam budeme cestovat. Důležité je, aby to byl zážitek, abychom to mohli dát vědět světu, abychom se mohli tak trochu vytahovat," řekl Vítek. Doplnil, že lidé touží odjet na místa, která jsou fotogenická, vhodná pro umístění snímku na sociální sítě. Češi se také s oblibou vydávají na místa, která budou moci později doporučit, což souvisí s tím, že se chtějí pochlubit, dodal.
Rodina slavného hollywoodského herce Genea Hackmana, držitele dvou Oscarů, zažila tragédii, která nyní otřásá nejen americkými médii. Jeho manželka, 61letá Betsy Arakawa, zemřela za záhadných okolností, jež si nyní odborníci spojují s nakažením vzácným hantavirem. Nemoc je přenášena hlodavci a je známá svými příznaky podobnými chřipce, které však mohou mít fatální následky.
Po úterním posledním rozloučení s milovanou dcerou se naplno dozvídáme, jak velké je trápení Felixe Slováčka a tedy i jeho manželky Dagmar Patrasové. Saxofonista popsal, jak na tom v těchto dubnových dnech je.
Ve věku 82 let zemřel po dlouhé nemoci bývalý europoslanec, senátor, spisovatel a novinář Jaromír Štětina. Smutnou zprávu o jeho skonu potvrdil serveru iDNES.cz šéf organizace Člověk v tísni Šimon Pánek, s nímž Štětina v roce 1992 spoluzaložil tehdejší Nadaci Lidových novin, která se později transformovala v jednu z nejvýznamnějších českých humanitárních organizací.
Hvězd z české herecké obce přišlo požehnaně. U rakve s ostatky zesnulého Aloise Švehlíka na středečním posledním rozloučení drželi stráž jeho neméně slavní a někdy i slavnější kolegové. Kdo všechno se ve středu před polednem objevil na jevišti v historické budově Národního divadla?
Annu Slováčkovou, se kterou se v úterý rodina rozloučila na neveřejném pohřbu, si lidé budou pamatovat nejen jako zpěvačku, ale také jako herečku, která se neodmyslitelně zapsala do srdcí diváků televizního seriálu Ordinace v růžové zahradě. Co teď bude s její postavou?
Ornella Koktová se podílí na organizaci posledního rozloučení s babičkou ze strany svého otce Michala. Jak je přitom známo, vztahy v rodině nejsou právě nejlepší. Projevuje se to i na tom, kdo obdržel pozvánku na pohřeb.
V pátek dopoledne došlo v pražské ulici Milady Horákové k tragické nehodě, při níž tramvaj srazila dvanáctiletého chlapce. Navzdory okamžitému zásahu záchranářů se ho nepodařilo zachránit.
Ruský dronový útok na město Dnipro si ve čtvrtek v noci vyžádal tři mrtvé, včetně dítěte, a desítky zraněných. Útočníci zasáhli obytné domy, školní budovy i potravinářský závod. Incident se odehrál jen několik dní po podobně brutálních útocích balistickými raketami na Sumy a Kryvyj Rih, kde zemřely desítky civilistů včetně dětí.
Zatímco dnes nás ještě čekají letní teploty, v pátek se mírně ochladí. Na většině území se navíc bude během prázdnin objevovat občasný déšť nebo přeháňky, uvedl ČHMÚ.cz.
Michael Schumacher, sedminásobný mistr světa formule 1, který se od vážné nehody na lyžích v prosinci 2013 neobjevil na veřejnosti, se opět připomněl světu – tentokrát velmi výjimečným způsobem. Společně se svou manželkou Corinnou se podílel na charitativní akci, která má pomoci v boji proti demenci.
Americká popová hvězda Katy Perry se stala součástí historické mise společnosti Blue Origin, která 14. dubna 2025 vyslala první čistě ženskou posádku do vesmíru. Tato suborbitální mise NS-31 trvala přibližně 11 minut a dosáhla výšky 100 kilometrů nad Zemí, čímž překročila hranici vesmíru známou jako Kármánova linie.
V Česku již několik let platí zákon, který upravuje provozní dobu obchodů o vybraných svátcích. Teď jsou za dveřmi Velikonoce, kdy budou prodejny po většinu času otevřené. Během jednoho ze čtyř volných dnů ale nenakoupíte.