Česká policie zahájila úkony v případu vraždy na dovolené v Tunisku

Kriminalisté z Moravskoslezského kraje zahájili úkony trestního řízení v případu vraždy na dovolené v Tunisku, které se měla dopustit česká občanka na svém manželovi. Policie chce být připravena na situaci, kdy by žena byla předána českým úřadům.

Policie ČR, ilustrační fotografie.

"Krajští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu vraždy a v současné době provádí procesní úkony. Tyto byly zahájeny z důvodu, pokud by se tuniská strana rozhodla případ předat k trestnímu řízení do ČR," uvedla policie v pondělí na twitteru.

Policisté už dříve sdělili, že zažádali o poskytnutí informací a současné nabídli tuniským kolegům pomoc v rámci mezinárodní justiční spolupráce. Tou dobou platilo, že o součinnost požádáni nebyli.

Manželský pár z Česka odletěl 18. července. Na dovolené pak došlo k podezřelému úmrtí muže. Pitva v rámci průběžného šetření měla odhalit stopy škrcení na krku.

Žena se k činu doznala. Podle deníku Blesk to vyplývá z vyjádření mluvčího soudu Mahdi Farida Ben Jahhy, který zároveň uvedl, že soud vyjádřil souhlas se zadržením české turistky pro podezření z účasti na vraždě manžela. "Obviněná žena zůstává ve vazbě do ukončení šetření, která mají odhalit příčiny a okolnosti činu," dodal.

Neteř podezřelé, která ji původně hájila, sdělila televizi CNN Prima News, že teta během telefonního hovoru přiznala, že manžela usmrtila. "Věřili jsme, že by se to nemohlo stát. Bohužel realita je jiná," poznamenala.

Podle příbuzné došlo mezi manželi na dovolené ke konfliktu, jemuž předcházelo delší problematické období. "Prý říkal, že ji udusí, tak ona to asi udělala dřív," popsala. "Ptala jsem se jí, proč se radši nesebrala a nešla pryč," pokračovala žena, která nechápe, proč jí teta rovnou neřekla pravdu. "Já ji pak bráním přes média a vypadám veřejně hloupě," dodala.

Témata: Policie ČR | vražda | Tunisko

Policii předala ukrajinská strana pět lidí, jsou podezřelí z podvodu

27.09.2023 10:52 České orgány činné v trestním řízení si v pondělí od ukrajinských úřadů převzali pětici osob k…

Muž, který v Brně pobodal školačku, bude stíhán vazebně

23.09.2023 16:17 Brněnská policie v případu středečního napadení školačky obvinila zadrženého útočníka z pokusu o…

Policie odložila případ výhrůžného dopisu pro Babiše během prezidentské…

31.08.2023 16:16 Policie odložila vyšetřování výhrůžného dopisu, který obdržel šéf hnutí ANO Andrej Babiš před…

Policie zadržela muže, který v noci na pátek střílel v Praze

27.08.2023 18:52 Policie zadržela čtyřiatřicetiletého muže, který v noci na pátek po potyčce několikrát vystřelil…

Policie obvinila muže z útoku na dvě Ukrajinky v Plasích

24.08.2023 10:43 Plzeňská policie dnes ráno obvinila osmačtyřicetiletého muže v souvislosti s nedělním útokem na dvě…

Související:

Nejnovější