Česko dnes zasáhnou silné bouřky, hrozí i zítra

Bouřka nad Českem
Bouřka nad Českem, foto: Robin Duspara / Marek Hlvka - CTRA z.s.
ČTK 25. srpna 2022 11:38
Sdílej:

Celé Česko zasáhnou dnes a v pátek silné bouřky. Doprovázet je budou přívalové deště a kroupy. Hladiny toků tak mohou vystoupat na povodňové stupně. Vyplývá to z výstrahy, kterou dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Už v předchozích dnech v části země vydatně pršelo a hladiny některých řek se dostaly na nejvyšší povodňový stupeň.

Výstraha před bouřkami platí dnes i v pátek vždy od 14:00 do 23:00, a to pro všechny regiony. Napršet může až 40 milimetrů srážek, tedy 40 litrů na metr čtvereční. "Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů a podobně," oznámili pracovníci ČHMÚ. Kromě deště a krupobití se podle meteorologů zřejmě objeví i silné nárazy větru, které mohou lámat větve stromů.

Kvůli přívalovému dešti mohou hladiny zvláště menších toků rychle stoupat a krátkodobě dosáhnout některého ze stupňů povodňové aktivity. "Větší riziko můžeme očekávat již v silně nasycených povodích z předchozích srážek," doplnili meteorologové.

Od víkendu se na několika místech v Česku po deštích opakovaně zvedaly hladiny toků. Například v noci na dnešek se dostala po přívalovém dešti na nejvyšší, třetí povodňový stupeň říčka Stonávka na Karvinsku. Během několika hodin se ale její hladina zase vrátila do normálu.

Stalo se
Světové celebrity
Jaro Slávik

Jaro Slávik přiznal, že je špatným otcem i mizerným manželem

Jméno Jaro Slávik je už řadu let neoddělitelně spjaté s televizní šou Česko Slovensko má talent, kde si vybudoval image nekompromisního porotce a ostříleného producenta. Na obrazovkách působí tvrdě, neústupně a profesionálně. Ve skutečnosti se však za touto maskou ukrývá muž, který se dnes s hlubokou pokorou ohlíží za svým životem a přiznává, že ho úspěch stál víc, než si kdy připouštěl.

Světové celebrity
Princ Harry a Meghan Markleová

Princ Harry svým projevem překvapil celé Německo

Princ Harry, vévoda ze Sussexu, znovu ukázal svou podporu válečným veteránům – tentokrát přímo v Německu, kde svým plynulým projevem v němčině dojal publikum během historicky prvního Dne veteránů, který se v zemi konal v neděli 15. června.

Světové celebrity
Justin a Hailey Bieberovi

Justin Bieber rázně: Tohle přátelství je oficiálně u konce

Kanadský zpěvák Justin Bieber znovu otevřel téma své psychické pohody, když 15. června na svém Instagramu zveřejnil emotivní výměnu textových zpráv s anonymním přítelem, s nímž se následně rozhodl přerušit veškeré kontakty. Zpěvák, který 1. března oslavil 31. narozeniny, v konverzaci přiznal, že trpí nevyřešeným traumatem, je „zlomený“ a má problémy s hněvem.

České celebrity
Agáta Hanychová

Agáta Hanychová opět promluvila o Jaromíru Soukupovi

Česko zažilo dva víkendy s bojovými sporty. V sobotu sledovaly tisíce lidí turnaj organizace Oktagon na fotbalovém stadionu v Edenu, o týden dříve poutal pozornost zápas Jaromíra Soukupa s influencerem Markem "Datlem" Valáškem. Ujít si ho nenechala ani Soukupova ex Agáta Hanychová.