Česká republika bude mít diplomata na pátečním pohřbu zesnulého ruského opozičního politika Alexeje Navalného v Moskvě, ačkoliv velvyslanec už delší dobu není přítomen v Rusku.
Podle informací agentury ČTK má Česko zastupovat nynější vedoucí českého velvyslanectví v Moskvě Jiří Čistecký. Velvyslanec v Rusku Vítězslav Pivoňka už několik měsíců pobývá v České republice.
Poslední rozloučení s Navalným proběhne v pátek odpoledne v chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino, uvedla jeho mluvčí Kira Jarmyšová ve středu. Hlasitý kritik ruského prezidenta Vladimira Putina bude následně pohřben na Borisovském hřbitově na jihu metropole. "Přijďte včas," apelovala Jarmyšová.
Navalnyj zemřel podle prohlášení federální vězeňské služby předminulý týden v pátek, když po procházce upadl do bezvědomí. Veškeré resuscitační pokusy skončily neúspěchem, lékaři potvrdili úmrtí.
Navalnyj byl jedním z nejvýraznějších kritiků prezidenta Putina a jeho vlády, organizoval různé protesty a kampaň proti korupci, což vedlo k jeho opakovaným zatčením a obviněním. Stal se také terčem několika útoků, včetně jednoho, který vedl k otravě nervovým jedem v srpnu 2020. Po otravě byl převezen do Německa, kde byl léčen. Do Ruska se vrátil v lednu 2021, ihned po příletu byl zatčen. V dubnu téhož roku byl odsouzen k trestu odnětí svobody a následně uvězněn.
Českou hereckou obec zasáhla ve čtvrtek velmi smutná zpráva. Ve věku 86 let zemřel herec Jan Hraběta, člen legendárního souboru Divadla Járy Cimrmana. Hraběta se dobře znal i s dramatikem a prezidentem Václavem Havlem.
Česká muniční iniciativa, která v poslední době pomáhá válkou zmítané Ukrajině, má nový problém. Zmínil ho prezident Petr Pavel. Aniž by je jmenoval, přiznal, že peníze na munici pro Kyjev už neposkytuje několik zemí, které tak dříve činily.
V českém rybníčku přineslo letošní mistrovství světa v hokeji jednu zajímavou kauzu. Vyvolala ji reportérka Darina Vymětalíková, když komentovala přítomnost tváří zpravodajství Primy na jednom ze zápasů skupinové fáze. Nyní se dokonce objevila informace, že by jí mohl hrozit vyhazov.
Jiřina Bohdalová vydělala během kariéry spoustu peněz, z nichž se část rozhodla investovat. Jedna investice do výtvarného umění se jí ale moc nepovedla. Legendární herečka se nicméně nehodlá vzdát bez boje. Dokonce se s žádostí o pomoc obrátila na jednoho politika.
Bývalý princ Andrew je černou ovcí britské královské rodiny, což uplynulý víkend zase jen potvrdil. Král Karel III. sice navštívil místo, kde momentálně žije jeho mladší bratr, ale vidět se sourozencem se opravdu nechtěl.
Manžel bývalé britské modelky Katie Price, Lee Andrews, byl nalezen poté, co o něm dva týdny nebyly žádné zprávy. Samozvaný milionář byl prohlášen za nezvěstného v polovině května, pět dní po svém posledním spatření. Jeho partnerka tehdy veřejně prohlašovala, že byl unesen ve Spojených arabských emirátech. Nyní se ukázalo, že Andrews se nachází ve známé dubajské věznici Al Awir, odkud své manželce poprvé zatelefonoval.
Zpěvačka Shakira otevřeně promluvila o rozpadu svého jedenáctiletého vztahu s bývalým fotbalistou Gerardem Piquém, který popsala jako nejtemnější období svého života. Od oficiálního oznámení rozchodu v roce 2022, ze kterého vzešli dva synové, Milan a Sasha, se kolumbijská hvězda k detailům odloučení vyjadřovala spíše výjimečně. Nyní však popsala bolestný moment, kdy se její rodina začala hroutit.
Nový životopisný snímek Michael sklízí v kinech obrovské komerční úspěchy a celosvětově vydělal již přes 700 milionů dolarů. Film však zároveň čelí ostré kritice za to, že zcela opomíjí kontroverzní témata ze zpěvákova života, včetně opakovaných obvinění ze zneužívání dětí. Proti této kritice se nyní ostře ohradil Jeffrey Daniel, jednasedmdesátiletá ikona skupiny Shalamar, který s králem popu spolupracoval celých dvacet let a naučil ho jeho slavný taneční krok moonwalk. Podle Daniela je film záležitostí Jacksonovy rodiny a je pouze na nich, jak k jeho ztvárnění přistoupí, přičemž veřejnost podle něj pouze vyhledává senzace, špínu a negativitu, která byla v Michaelově případě uměle vykonstruovaná.
Jaromír Jágr dal v posledních měsících hokej na druhou kolej a má tak více času na svou partnerku Dominiku Branišovou. Kráska se dokonce zmínila o zásnubách. Bude první ženou, která dostane Jágra k oltáři?
Skupinová fáze letošního mistrovství světa v ledním hokeji ve Švýcarsku je minulostí. Po dnešním volném dni bude následovat klíčový zápas turnaje, tedy čtvrtfinále. Češi už znají soupeře, hrát budou od 16:20 v Curychu.
Veronika Žilková a Agáta Hanychová zase jednou naznačily, jak složité to s nimi mohou mít jejich drahé polovičky. Debata dvojice slavných členek jedné rodiny se tentokrát točila kolem toho, kdo a za co ve vztahu platí.
Církev prozradila, jaký bude další osud lebky svaté Zdislavy, která se v květnu na krátkou dobu ocitla v rukou zloděje. Vzácná relikvie má být vystavena pouze při sobotní pouti. Následně se vrátí do hrobu. Oznámil to pražský arcibiskup Stanislav Přibyl.