Českou poštu chce nadále vést Knap, přihlásil se do tendru

Česká pošta
Česká pošta, foto: facebook Česká pošta
ČTK 14. listopadu 2022 12:49
Sdílej:

Generální ředitel České pošty Roman Knap se přihlásil do výběrového řízení na nového šéfa tohoto státního podniku. Oznámil to webu Seznam Zprávy.

O vypsání tendru rozhodl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) letos v červnu, jeho vyhlášení ale kvůli době dovolených odložil na říjen. Důvodem hledání nového šéfa pošty je podle Rakušana potřeba dát podniku nový impulz při jeho transformaci. Uzávěrka přihlášek je v úterý. Knap má po dohodě s ministrem podnik vést do ukončení tendru.

"Podávám přihlášku do výběrového řízení na generálního ředitele České pošty. Chci nejen představit svou vizi, která se již delší dobu diskutuje s dozorčí radou podniku a politickou reprezentací. Také se budu rád podílet na transformaci podniku a zvládnutí nadcházejícího kritického období,“ uvedl Knap ve svém vyjádření pro Seznam Zprávy.

Kandidáti na generálního ředitele musí mít podle podmínek tendru vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu, minimálně tři roky praxe ve vrcholovém výkonném managementu státního podniku či společnosti s majoritním podílem státu nebo minimálně pět let praxe ve statutárních orgánech či vrcholovém managementu v jiné obchodní korporaci.

Jako součást přihlášky do tendru má zájemce předložit strategický koncept na téma: Vize a směřování České pošty v podmínkách aktuálního vývoje poštovních služeb v ČR a v Evropě a pro následný ústní pohovor si má připravit desetiminutovou prezentaci návrhu funkčního modelu České pošty s cílem dosažení finanční stability podniku.

V posledních letech Česká pošta hospodaří v červených číslech. Loni snížila ztrátu o polovinu na 681 milionů korun. V předchozím roce vykázala propad 1,37 miliardy korun. Provozní výnosy vzrostly o 400 milionů na 19,55 miliardy korun. Loňské hospodaření ovlivnila pandemie koronaviru. Pošta provozuje zhruba 3200 poboček.

Stalo se
Světové celebrity
Katie Price

Fanoušci jsou zděšeni. Katie Price vůbec nepoznávají

Britská celebrita Katie Price se po rozchodu s přítelem JJ Slaterem opět ocitla v centru pozornosti, tentokrát však nikoliv kvůli svým milostným aférám, ale kvůli svému zevnějšku. Sedmačtyřicetiletá modelka vyrazila na nákupy do centra Londýna se svou osmnáctiletou dcerou Princess. Ačkoliv se obě dámy na sociálních sítích prezentovaly s dobrou náladou a náručí plnou tašek z luxusního obchodního domu Selfridges, fanoušci neskrývají své zděšení.

Světové celebrity
královna Alžběta II.

Odhaleno: Co se dělo mezi Alžbětou, Karlem a princem Harrym?

Napětí v britské královské rodině neustává ani roky po odchodu prince Harryho do Spojených států. Nová kniha uznávaného královského korespondenta Roberta Jobsona s názvem The Windsor Legacy přináší šokující detaily o tom, jak vypadaly poslední měsíce života královny Alžběty II. Podle autora se zesnulá panovnice do poslední chvíle snažila urovnat hluboký spor mezi svým synem, dnešním králem Karlem III., a vnukem Harrym.

Světové celebrity
Orlando Bloom

Orlando Bloom po rozchodu zdivočel. Už řádí jako zamlada

Herec Orlando Bloom oslavil své devětačtyřicáté narozeniny ve velkém stylu v luxusním horském středisku Aspen. Na parketu prestižního soukromého klubu Caribou Club se stal středem pozornosti a podle očitých svědků to rozjel jako zamlada. Britský herec, který je po letním rozchodu se snoubenkou Katy Perry nezadaný, si narozeninovou party užíval naplno několik hodin v kuse.

Domácí
Martin Kupka (ODS)

Novým šéfem ODS se stal Kupka, Piráty dál povede Hřib

Politická scéna v Česku zažívá rušný víkend, během kterého si hned dvě významné strany vybraly své lídry pro nadcházející období. Občanští demokraté na svém pražském sjezdu zvolili do čela Martina Kupku, zatímco Piráti na fóru v Prachaticích potvrdili ve funkci Zdeňka Hřiba.