Český velvyslanec v Moskvě Vítězslav Pivoňka byl předvolán na ruské ministerstvo zahraničí kvůli nedávnému vyhoštění ruského diplomata z České republiky. Velvyslanci bylo mimo jiné sděleno, že "tento nepřátelský krok nezůstane bez odezvy", informovala dnes agentura TASS s odvoláním sdělení ruského ministerstva.
Podle stejného zdroje byl českému velvyslanci vysloven "důrazný protest v souvislosti s další protiruskou provokací české strany". "Tento další nepřátelský krok, který posiluje linii záměrně sledovanou českými úřady s cílem zničit bilaterální vztahy, nezůstane bez odezvy," sdělilo ministerstvo.
České ministerstvo zahraničí minulý týden oznámilo, že jeden diplomatický pracovník ruského velvyslanectví v Praze byl prohlášen za nežádoucí osobu; na opuštění republiky dostal 72 hodin. Podle Deníku N a týdeníku Respekt resort za nežádoucího označil zástupce velvyslance Feodosije Vladyševského, který má podle českých bezpečnostních složek kontakty na ruské tajné služby a škodí vzájemným vztahům.
Moskvu podle dnešní zprávy TASS rovněž popudilo, že české ministerstvo zahraničí v pátek v souvislosti s ruskou invazí na Ukrajinu vyzvalo ruské diplomaty, aby nesloužili ruskému režimu. Rusko to podle sdělení ministerstva zahraničí v Moskvě považuje "za porušení všech myslitelných pravidel a zvyklostí mezinárodní komunikace" a za krok "hraničící se zasahováním do vnitřních záležitostí".
"Tím, že dnes tak horlivě ničí všechny vazby s Ruskem, si oficiální Praha musí být vědoma, že svým jednáním vytváří dlouhodobé negativní důsledky pro naše vztahy," citovala agentura TASS stanovisko ruského ministerstva zahraničí.
Britská zpěvačka Adele se po dvouleté odmlce od koncertního života ocitá na životním rozcestí. Podle zdrojů z jejího okolí prožívá rozpolcené období, kdy se snaží najít rovnováhu mezi svým zázemím v Kalifornii a rodným Londýnem. Ačkoliv si v Americe vybudovala stabilní život, návrat ke kořenům v ní probudil silnou nostalgii po domově, rodině a starých přátelích.
Hollywoodský herec Dwayne „The Rock“ Johnson splnil svůj slib z počátku roku a pronajal celé kino pro stovky britských školáků. Hvězda filmového plátna zajistila soukromé promítání nového hraného snímku Odvážná Vaiana pro dvě stě žáků ze základní školy St Gregory v sudburském Suffolku.
Ve věku 81 let zemřela ve čtvrtek v noci v Dublinu irská herečka Brenda Fricker, držitelka Oscara za film Moje levá noha, kterou filmoví diváci znají především jako ptačí dámu z komedie Sám doma 2: Ztracen v New Yorku. Její agent Phil Belfield v pátečním prohlášení potvrdil, že herečka skonala po období podlomeného zdraví. Uvedl, že svět je bez ní chudší a že si uchová místo v srdcích mnoha filmových i televizních fanoušků.
Britský osobní strážce Mason Haynes, který byl ve svém oboru vyhledávaným profesionálem a dlouhodobě dohlížel na bezpečnost nejznámějších světových celebrit, tragicky zahynul ve věku 52 let. K fatální dopravní nehodě došlo v britském hrabství Hampshire. Podle dostupných informací záchranné složky nalezly Haynese na místě neštěstí již bez známek života a přivolaný lékař mohl pouze konstatovat smrt. Celá událost je o to smutnější, že se odehrála pouhé dva dny před jeho 53. narozeninami.
Angelina Jolie plánuje zásadní životní krok a chystá se odstěhovat z Los Angeles. Toto rozhodnutí přichází poté, co její nejmladší děti, dvojčata Knox a Vivienne, oslavily osmnácté narozeniny a dokončily střední školu. Jelikož jsou již všichni její potomci plnoletí, jednapadesátiletá herečka se cítí připravená opustit Kalifornii, kde je vychovávala, a více objevovat svět.
Vévodkyně ze Sussexu Meghan Markle zveřejnila na svých sociálních sítích nové prohlášení krátce poté, co se v britském sídle Highgrove soukromě setkala s králem Karlem III. a královnou Camillou. Schůzky se zúčastnil také její manžel princ Harry a jejich dvě děti, princ Archie a princezna Lilibet, pro které šlo o první setkání s panovníkem po čtyřech letech.
Britská hudební legenda Elton John údajně pociťuje značné rozhořčení vůči princi Harrymu, který jej měl požádat o finanční podporu. Tato žádost o peníze se měla odehrát těsně předtím, než minulý týden skupina žalobců utrpěla neúspěch u britského Nejvyššího soudu ve sporu s vydavatelstvím Associated Newspapers Ltd (ANL).
Vévodkyně ze Sussexu Meghan Markle se vrací na televizní obrazovky jako hostující porotkyně v kulinářské show „MasterChef Australia“. Televizní stanice Network 10 potvrdila, že se Meghan objeví v epizodě, která se bude vysílat v neděli 26. července.
Bolek Polívka si nakonec ani letošní ročník karlovarského filmového festivalu, který vyvrcholil o víkendu, nenechal ujít. V souvislosti s ním se ale tentokrát nepsalo o hereckých výkonech. Řešila se jeho návštěva hotelového baru. Co k tomu řekl sám Polívka?
Pravidelným televizním divákům úspěšné show asi není nutné zdůrazňovat, jak náročná je StarDance. Jedním z účastníků podzimní řady bude Tomáš Matonoha, jenž neváhal a požádal o radu kolegyni, která se zúčastnila jedné z předchozích sérií.
Svět filmu se za desítky let značně proměnil, což zjevně vnímá i Zdena Studenková. Podle jejích slov ale rozhodně nejde o změnu k lepšímu. Kriticky se vyjádřila především o české kinematografii a našich herečkách. Čím jsme si to "zasloužili"?
Karlovarský festival má patřit především filmovým hvězdám, ale každoročně je také událostí, kterou si nenechávají ujít osobnosti českého šoubyznysu. Jinak tomu nebylo ani letos. A takový Felix Slováček teď má doma co vysvětlovat.