Česko si v posledních dnech užívá relativně teplé počasí, ještě tento týden tomu ale učiní přítrž. Podle předpovědi i vyjádření meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) se ochladí a sníh bude padat i v nižších polohách.
"Od čtvrtka až do víkendu bude hodně oblaků a přidají se srážky, většinou dešťové, i na horách. Od pátku se výrazněji ochladí a sněhové vločky se o víkendu postupně objeví i v nížinách," uvedli meteorologové na twitteru.
Předpověď na čtvrtek (07-24):Zataženo až oblačno, zejména v Čechách odpoledne a večer od západu místy občasný déšť. Zpočátku ojediněle mlhy. Nejvyšší teploty 8 až 12 °C, v 1000 m na horách kolem 5 °C. Slabý, ve východní polovině území postupně mírný jihovýchodní až jižní vítr 2 až 6 m/s, se bude v Čechách měnit na západní.
Předpověď na pátek (00-24):Zataženo až oblačno, občas déšť nebo přeháňky, později večer v severozápadní polovině Čech nad 400 m srážky sněhové. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C, na jižní Moravě až 13 °C. Mírný západní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s.
Předpověď na sobotu (00-24):Oblačno až zataženo, na většině území sněhové přeháňky, pod 300 m i smíšené nebo dešťové. V jihovýchodní polovině území zpočátku občas déšť, nad 700 m sněžení. Večer ubývání srážek. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C, na východě až 7 °C. Mírný, přechodně čerstvý západní až severozápadní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.
Předpověď na neděli (00-24):Většinou oblačno, místy sněhové přeháňky, zejména na horách. Večer srážky jen ojediněle. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C. Mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s se bude měnit na severovýchodní.
Častí uživatelé služeb České pošty by měli zpozornět. Státní podnik totiž od dubna chystá zdražení, které se bude týkat doporučených i cenných psaní či zásilek. Ceny za některé služby se navíc zvyšovaly už od ledna.
Česko se už v tomto týdnu dozví, zda spolupráce mezi Agátou Hanychovou a Ornellou Koktovou na úspěšném podcastu bude opravdu pokračovat. Všechno nasvědčuje tomu, že se ve studiu sejdou. Otázkou je, co se bude dít.
Velká vlna útoků v rámci probíhající vojenské operace proti Íránu teprve přijde, řekl americký prezident Donald Trump. Přiznal, že jej překvapily íránské útoky na jiné země v arabském regionu. Podle Trumpa nebylo možné se s Íránci dohodnout.
Britskou královskou rodinou v posledních týdnech otřásá kauza bývalého prince Andrewa, na kterého dokonce vyrukovala policie. Blízcí s ním logicky nechtějí být viděni, ale král Karel III. se o víkendu ocitl na stejném místě jako mladší bratr.
Zajímavá návštěva v uplynulých dnech dorazila za bývalým prezidentem Milošem Zemanem. Přišla za ním známá česká herečka, která však v posledních letech nemá mezi částí společnosti nejlepší pověst.
Írán se podle dostupných informací snaží zachránit, co zbývá z jaderného programu, než bude příliš pozdě. Tvrdí to zdroje izraelského deníku The Jerusalem Post. Teherán chce ochránit, co půjde, opevnit zařízení a schovat vybavení, u kterého to jde udělat.
Březen je prvním měsícem meteorologického jara a počasí by tomu mělo v následujících dnech a týdnech odpovídat. Na horách se očekává obleva, v nížinách už bude přes den většinou přes 10 stupňů. Vyplývá to z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Plán českých repatriačních letů, které mají pomoci dostat české občany nacházející se na Blízkém východě do bezpečí, se změnil. Uvedl to premiér Andrej Babiš (ANO). Repatriace mají nakonec probíhat nejen z Egypta a Jordánska, ale také z Ománu.
Česko na konci února šokovala zpráva, která se rozšířila ze Slovenska. Šlo o hoax o údajném úmrtí Dagmar Patrasové, která musela fanoušky ujišťovat, že je naživu. Známá herečka pochopitelně nechápe, jak se něco takového mohlo stát.
Pražská hromadná doprava od pondělí opět jezdí podle běžného jízdního řádu. Po většinu ledna a po celý únor totiž tramvaje a některé autobusy jezdily v mírně prodloužených intervalech.
Českou hudební scénou otřásla v uplynulém týdnu smutná zpráva. Ve věku 66 let zemřel klávesista Jiří Valenta, někdejší člen legendární kapely Olympic. Podle dostupných informací spáchal sebevraždu. Rodina se nyní zabývá tím, jak bude vypadat smuteční obřad.
Martin Dejdar oslaví za necelých 14 dní další narozeniny. Významným oslavencem byl v loňském roce, kdy měl kulaté šedesátiny. Dárek si k nim nadělil sám. A odvaha slavnému herci opravdu nechyběla.