Rusko podle investigativní organizace Conflict Intelligence Team (CIT) přesouvá vojenskou techniku ze Sibiře a Dálného východu do svých západních regionů. Moskva v posledních měsících shromáždila poblíž ukrajinských hranic desítky tisíc vojáků a vyvolala tím na Západě obavy, že chystá na Ukrajinu invazi.
CIT uvedla, že na sociálních sítích odhalila asi 30 videí, která zachycují vojenskou techniku na silnicích, nádražích nebo ve vlacích jedoucích směrem na západ. Většina z těchto videí byla natočena na východní Sibiři nebo na ruském Dálném východě. Organizace upozornila, že počet těchto videí se v posledních dnech zvýšil.
Na záběrech jsou vidět nákladní vozidla, tankovací vozidla, bojová vozidla pěchoty, raketomety Grad a Uragan, upřesnili analytici. Společně s technikou se osobními nebo nákladními vlaky přesouvají i vojáci, domnívají se spolupracovníci CIT. Jejich množství ale podle nich nelze odhadnout.
Agentura Bloomberg na konci prosince s odvoláním na satelitní snímky bezpečnostní společnosti Janes uvedla, že Rusko v shromažďování techniky i vojsk na hranici s Ukrajinou pokračuje. Na to, že Moskva přesouvá k hranicím techniku ze Sibiře, upozornil tento měsíc také deník The New York Times, který zveřejnil svoji mapu ruských vojenských pozic. List uvedl, že podle jeho zdrojů z řad ukrajinských a západních představitelů je u ukrajinských hranic v současnosti zhruba 100.000 ruských vojáků.
Problémy se suchem se v Česku opakují už prakticky každý rok. Nedostatek vláhy panuje i nyní, přičemž právě začala další vlna tropických veder. Prognózy expertů z hydrometeorologického ústavu tak nejsou příznivé.
Až překvapivě rychlý bude comeback Honzy Dědka na televizní obrazovky. Spekulovat se o tom začalo již v předchozím průběhu měsíce, nyní je vše potvrzeno. Možná ale diváky překvapí, kde moderátora s jeho talk show najdou.
Dara Rolins již zahájila koncertní pauzu, která podle některých vyjádření může klidně trvat déle než rok. Slovenská zpěvačka ale nebude jen odpočívat. Nejspíš ji čeká svatba, zároveň dohlíží na stavbu dvou nemovitostí.
V očích některých fanoušků zraje jako víno, ale podle jiných už Kateřina Brožová patří do starého železa. Svědčí o tom slova Pavla Novotného, jenž si dovolil vyjádřit svůj nekonvenční názor ohledně budoucnosti známé herečky. Jak Brožová zareagovala?
Ikonická tvář televizní obrazovky, elegantní a nestárnoucí dáma. Televizní moderátorka a hlasatelka Saskia Burešová oslaví ve středu kulaté osmdesáté narozeniny. V Československé a poté České televizi moderovala mnoho pořadů, od roku 1993 připravuje a provází týdeníkem Kalendárium, kde připomíná zajímavá tuzemská či zahraniční výročí týdne.
Světová hudba přišla o další výraznou osobnost, která bude chybět i českým fanouškům. Ve věku 56 let tragicky zemřel irský hudebník a písničkář Glen Hansard, držitel Oscara za nejlepší filmovou píseň. Podle deníku The Irish Sun zahynul při dopravní nehodě na motorce.
V Česku právě dnes začíná tropická epizoda, která bude v některých oblastech pokračovat i o víkendu. Potvrzuje to nová výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), jejímž prostřednictvím varují meteorologové před vysokými teplotami a nebezpečím požárů. Experti zároveň avizují další výstrahu před vedry v příštím týdnu.
Červenec se neúprosně blíží ke konci, takže největší koncert v kariéře Marka Ztraceného už pomalu klepe na dveře. Než to vypukne, je ale nutné všechno pečlivě připravit. Jak se známý zpěvák cítí několik dní před velkou show?
Veronika Žilková a Agáta Hanychová ve společném rozhovoru otevřely téma svých svateb. Známá herečka přiznala, že ani jeden z manželů před ní nepoklekl. Influencerka to měla jinak, ale jen tak trochu. Čím nejen svou slavnou matku šokovala?
Český prezident Petr Pavel si opět vysloužil pozornost poměrně netradičním způsobem. V roli fotografa se o víkendu objevil na závodech Formule 1 v Maďarsku. Stal se tak i hvězdou na účtu na sociálních sítí, který sledují miliony lidí po celém světě.
Americká popová hvězda Ariana Grande podala u soudu v Los Angeles žalobu na dva dosud neidentifikované hackery, kteří se neoprávněně nabourali do počítačů a mobilních zařízení jejích spolupracovníků.
Americký hudební magnát Sean „Diddy“ Combs skončil na samotce poté, co se ve vězení dostal do ostrého konfliktu s jiným chovancem. K potyčce došlo ve federální věznici Fort Dix v New Jersey, kde si šestapadesátiletý producent odpykává svůj trest. Celou roznětkou měly být slovní urážky na adresu známého rappera, který se rozhodl nenechat si situaci líbit a vzal spravedlnost do vlastních rukou.