Covid se šíří mezi poslanci ANO, Schillerová chce řešit na možná opatření

Alena Schillerová
Alena Schillerová, foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images
Marek Novotný , ČTK 29. března 2022 12:16 | akt. 29. března 2022 13:46
Sdílej:

Část poslaneckého klubu ANO má koronavirus, řekla dnes novinářům šéfka klubu Alena Schillerová. Na grémiu Sněmovny se chce zeptat na případná proticovidová opatření v prostorách dolní komory. Koaliční STAN, Piráti, KDU-ČSL a TOP 09 neevidují žádné poslance s covidem-19, sdělili dnes ČTK mluvčí stran. Pozitivní test na covid měl dnes ráno premiér Petr Fiala (ODS), kromě něj občanští demokraté nákazu nezaznamenali.

"Máme hodně nemocných poslanců. Neřeknu přesně, kolik z nich má covid a kolik ne. (...) Část mi volala nebo psala, že je pozitivní," řekla Schillerová. Na jednání grémia Sněmovny za účasti předsedů poslaneckých klubů a vedení dolní komory se chce ptát, zda nebudou zavedena proticovidová opatření. V prostorách Sněmovny už není povinné nosit respirátory.

"Z našich poslanců nemá nyní covid nikdo, všichni jsou zdraví a doufám, že to tak i zůstane," sdělila ČTK mluvčí Pirátů Veronika Šmídová. "Momentálně jsme tu naštěstí všichni covid negativní," uvedl mluvčí TOP 09 Jan Kocourek. Podle mluvčí lidovců Lucie Ješátkové ani v klubu KDU-ČSL nikdo koronavirus nemá.

Mluvčí ODS Adéla Valentová ví z poslaneckého klubu občanských demokratů v souvislosti s covidem pouze o premiérovi. "Nikdo z poslaneckého klubu hnutí STAN nechybí z důvodu onemocnění covid-19," napsala ČTK mluvčí STAN Sára Beránková.

Fiala se chce k pracovnímu programu vrátit co nejdříve to bude možné, alespoň prostřednictvím práce z domova. Strakova akademie ruší program, který předseda vlády může absolvovat pouze osobně, řekl ČTK mluvčí kabinetu Václav Smolka.

Stalo se
Počasí
Škody po tornádu, ilustrační fotografie.

Nedělní počasí bylo místy velmi nebezpečné. Potvrdila se dvě tornáda

Česko v neděli na závěr meteorologického jara zasáhly bouřky, které měly být podle výstrahy až velmi silné. Podle nejnovějších informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) se dokonce vyskytla dvě tornáda. 

České celebrity
Karel Šíp

Karel Šíp oslavil narozeniny. Jdu od úkolu k úkolu, zní životní motto baviče

První červnový den je v českém šoubyznyse neodmyslitelně spjatý s jednou osobností, kterou dobře znáte z televizní obrazovky. Dotyčný tak včera oslavil narozeniny, letos už jednaosmdesáté. Ano, jde o baviče a moderátora Karla Šípa. 

České celebrity
Libor Bouček s manželkou.

Nejhorší slova, která slyšel Libor Bouček. Prozradila je manželka

Víte, jaké je největší trauma Libora Boučka? Podle jeho manželky Gabriely vůbec nesouvisí s jeho profesní kariérou. Právě maminka obou dětí slavného moderátora prozradila, jakou vzpomínku nemůže její manžel dostat z hlavy. 

Světové celebrity
Dua Lipa

Detaily svatby odhaleny: Dua Lipa pořádá třídenní párty na ostrově!

Zpěvačka Dua Lipa a herec Callum Turner se dočkali svého velkého dne a uzavřeli manželství během velmi komorního obřadu na radnici Old Marylebone Town Hall v Londýně. Pár, který se zasnoubil v lednu minulého roku, dal přednost naprostému soukromí a na svatbu pozval pouhých osm nejbližších přátel a členů rodiny. Nevěsta na obřad zvolila elegantní bílé sako přehozené přes šaty, které doplnila výrazným bílým kloboukem a rukavičkami, zatímco ženich oblékl vkusný tmavě modrý oblek.