Covid v Česku: Počet nově nakažených stagnoval, hospitalizací ubylo

Péče o hospitalizované pacienty
Péče o hospitalizované pacienty, foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images
ČTK 3. září 2022 08:54
Sdílej:

Testy v pátek potvrdily 1852 nových případů covidu-19. Byl to obdobný počet jako před týdnem, kdy bylo případů pouze o šest méně. Naproti tomu výrazně ubylo hospitalizovaných s pozitivním testem na nový typ koronaviru. V pátek jich v nemocnicích bylo 658, téměř o 200 méně než v poslední pracovní den předchozího týdne.

Pod 700 případů klesl počet pacientů s covidem po téměř sedmi týdnech. Vyplývá to z aktualizovaných statistik na webu ministerstva zdravotnictví.

Kromě nových případů nákaz covidem hygienici v pátek pojali ještě 820 podezření na opakovanou infekci novým koronavirem. Oproti předchozímu pátku to bylo o 72 více.

Za dobu epidemie v Česku od počátku března 2020 testy potvrdily více než 4,04 milionu případů koronaviru. V posledních šesti dnech počty nových případů mírně narůstají.

Z regionů se infekce v poslední době nejvýrazněji šíří v Královéhradeckém kraji a v Praze. Na východě Čech připadá v přepočtu na 100.000 obyvatel 119 nově potvrzených případů za posledních sedm dní, v hlavním městě je to 114. Celostátní týdenní incidence stagnuje čtvrtý den po sobě na hodnotě 102 případů na 100.000 obyvatel.

V nemocnicích bylo v pátek 658 lidí, kteří měli pozitivní test na covid. V těžkém stavu bylo 26 z nich. Oproti stejnému dni předchozího týdne klesl počet hospitalizovaných o 197 a počet pacientů v těžkém stavu o 11 případů.

S covidem-19 dosud v ČR zemřelo 40.846 lidí. Za posledních sedm dní přibylo do statistik 49 úmrtí, o týden dříve jich bylo 56. Mezitýdenní snížení ale může být ovlivněné tím, že úmrtí se do statistik dostávají se zpožděním.

Proti závažnému průběhu covidu-19 bylo v Česku dosud plně naočkováno zhruba 6,89 milionu lidí. První posilující dávku dostalo 4,3 milionu lidí a druhou 173.700.

V pátek bylo naočkováno 7388 lidí, asi o 1350 méně než před týdnem. Menší než o týden dřív byl zájem o vakcínu téměř ve všech dnech uplynulého týdne, s výjimkou úterý. Lidé si chodí zejména pro druhou posilující dávku.

Stalo se
České celebrity
Iva Pazderková

Iva Pazderková se kvůli jedné větě stala terčem tvrdé kritiky

Herečka Iva Pazderková, která se v posledních týdnech stala výraznou tváří volební kampaně premiéra Petra Fialy, rozvířila další vlnu debat. V rozhovoru s novinářem Čestmírem Strakatým otevřeně řekla, že nechce mít děti – a že se s tímto rozhodnutím cítí dobře. Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat.

Světové celebrity
Katy Perry

Katy Perry má problémy: Obtěžuje ji bezdomovec, žádá soud o pomoc

Zpěvačka Katy Perry se obrátila na soud se žádostí o vydání předběžného opatření proti 43letému bezdomovci Rossu Elliottu Hedrickovi, kterého obviňuje z opakovaného narušování jejího soukromí. Podle soudních dokumentů, které získal web TMZ, se muž bez pozvání dostavil na její pozemek v Santa Barbaře minimálně dvakrát během května – a podle bezpečnostní služby zpěvačky hrozí, že v tom bude pokračovat. 

Světové celebrity
Ozzy Osbourne

Ozzy Osbourne se posledním vystoupením s fanoušky!

Villa Park v Birminghamu se v sobotu večer proměnil v epicentrum emocí, nostalgie a nezkrotné energie, když Ozzy Osbourne, legenda heavy metalu, vystoupil na pódium ke svému poslednímu živému koncertu. Před zraky desítek tisíc fanoušků, kteří už odpoledne zaplnili stadion v rámci akce Black Sabbath: Back to the Beginning, se Osbourne rozloučil stylově – na černém trůnu s křídly, ze kterého vyjel zpod pódia za ohlušujícího jásotu.

Světové celebrity
Meghan Markle sdílela dosud nezveřejněnou scénu, která byla vystřižena z jejího seriálu na Netflixu.

Princ Harry a Meghan povyhazovali svůj tým!

Princ Harry a Meghan Markle podle zdrojů serveru Page Six znovu výrazně osekali svůj tým, především v oblasti komunikace. Dvojice, která se od roku 2020 drží mimo oficiální královské povinnosti, se údajně snaží ušetřit – a to i kvůli nejisté budoucnosti svého kontraktu s Netflixem.