Dálnice D1 byla ve směru na Prahu uzavřena

Kolona na dálnici
Kolona na dálnici, foto: Adam Mráček / INCORP images
ČTK 29. září 2022 14:59 | akt. 29. září 2022 15:23
Sdílej:

Dálnice D1 byla na 183. kilometru ve směru na Prahu dnes odpoledne asi hodinu uzavřena kvůli požáru vozu, poté se jezdilo jedním jízdním pruhem. Tvořily se kolony, jezdilo se odklonem po souběžné silnici.

Podle mluvčího policie Bohumila Maláška hořel vůz silničářů, který převážel asfalt, podle fota na twitteru hasičů z místa zásahu šlo o cisternu.

Požár byl nahlášený ve 13:50, doprava byla odkloněná na souběžné silnici 602, z dálnice se sjíždělo na 190. kilometru. "Příčinou požáru byla zřejmě technická závada na vozidle," uvedl Malášek.

Ještě před 15:00 hasiči na twitteru uvedli, že dálnice je průjezdná jedním jízdním pruhem, požár kolem 15:00 zcela uhasili. V místě se tvořila kolona, web Ředitelství silnic a dálnic ČR Dopravniinfo.cz upozorňoval na možnost dopravního kolapsu.

Stalo se
Počasí
Ilustrační foto

Smogová situace v Česku. Na třech místech platí už od úterý

V Česku pokračuje vlna tropických veder, v úterý na řadě míst udeřily až velmi silné bouřky. Meteorologové varují také před nebezpečím požárů. K tomu všemu se ve třech krajích přidal smog. Upozornil na to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 

České celebrity
Štefan Margita

Štefan Margita se vzdálil domovu a oslavil kulaté sedmdesátiny

Pondělní datum 3. srpna je spojené s jednou výraznou osobností československého šoubyznysu. Letos byly narozeniny Štefana Margity, operního pěvce a manžela Hany Zagorové, obzvlášť speciální. Košický rodák totiž oslavil kulaté sedmdesátiny. 

Počasí
Ilustrační fotografie.

Tropické počasí má úřadovat i po víkendu, ukazuje výhled

V Česku dnes vyvrcholí aktuální vlna veder. Poměrně vysoké teploty se nicméně očekávají i v úvodu příštího srpnového týdne. Nejvyšší teploty vystoupají až na 35 stupňů, vyplývá z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Kultura
Chinaski

Chinaski jako hvězdy festivalu Brod 1995. Vystoupí i další známí hudebníci

Do festivalu Brod 1995 zbývají poslední týdny. V sobotu 22. srpna se Český Brod opět promění v dějiště jednodenní přehlídky toho nejlepšího z česko-slovenské hudební scény napříč žánry. K největším lákadlům letošního ročníku patří Chinaski, kteří do Českého Brodu přivezou energickou koncertní show a průřez svými největšími hity. Silnou dávku punkrockové energie i jadrné texty nabídne slovenská legenda Horkýže Slíže.