Dálnice D1 má novou moderní odpočívku evropského standardu + FOTO

dálnice D1, odpočívka Studený vpravo
dálnice D1, odpočívka Studený vpravo, foto: ŘSD ČR
Jan Hartl 29. července 2021 23:04
Sdílej:

Revitalizace malé odpočívky Studený v km 70,1 dálnice D1 ve směru na Brno byla ukončena a v tomto týdnu začala sloužit řidičům. Původní odpočívka ze 70. let 20. století byla několik let uzavřena a v červnu loňského roku začala její rekonstrukce v souladu s novým standardem ŘSD pro tento typ odpočívek.

Její plocha nabízí nová parkovací místa pro 12 nákladních a 26 osobních vozidel, 2 autobusy a 3 pro vozidla s přívěsem, karavany či obytné vozy. Nechybí ani kontrolní stanoviště Policie ČR. Mimo parkovací část je relaxační zóna se 44 lavičkami, 7 lavičkami se stolem, 24 odpadkovými koši v kompletní parkové úpravě.

Součástí je rovněž fitness koutek se 4 posilovacími stroji. V centru stoji  automatické korporátní toalety se 3 kabinkami, pisoáry, sprchou a s klopným přebalovacím pultem. Zařízení je orientováno tak, aby v části čelem k dálnici mohly být umístěny nápojové a občerstvovací automaty. Dodavatel toalet bude současně po dobu dalších 5 let zajišťovat jejich provoz, údržbu a starat se o jejich čistotu.

Odpočívka disponuje také dohledovým systémem a systém pro sledování obsazenosti stání pro nákladní vozidla. Tyto data se přenáší do dálničního informačního systému (DIS), kde jsou zpracována, vyhodnocena a dále poskytnuta uživatelům dálnice.

Stalo se
Světové celebrity
Katy Perry

Katy Perry zuří! Bílý dům bez svolení zneužil její hit k propagaci války!

Americká popová zpěvačka Katy Perry vyjádřila ostré rozhořčení nad postupem Bílého domu, který bez jejího vědomí a souhlasu použil její hit Firework v oficiálním videu propagujícím vojenské údery. Krátký klip zveřejněný na platformě TikTok zachycuje záběry z bombardování cílů v Íránu, přičemž výbuchy byly časově synchronizovány s textem písně v pasáži obsahující citoslovce výstřelů. Bílý dům video doprovodil varovným vzkazem adresovaným teheránskému režimu v souvislosti s eskalujícím vojenským konfliktem na Blízkém východě. 

Světové celebrity
Andrew a Tristan Tateovi

Influenceři Tateovi se z vazby jen tak nedostanou!

Bratři Andrew a Tristan Tateovi zůstanou ve vazbě nejméně další dva týdny, než proběhne jejich následující soudní stání ve věci vydání do Velké Británie. O jejich dalším setrvání ve vězení během pravděpodobně několikaměsíčního extradičního procesu rozhodne federální soudkyně v polovině srpna. Obě známé internetové osobnosti čelí na britském území vážným obviněním ze znásilnění, sexuálního napadení a obchodování s lidmi, přičemž veškerá nařčení dlouhodobě odmítají.

České celebrity
Lucie Vondráčková

Návrat Lucie Vondráčkové na známá místa. Tady žila s Plekancem

Lucie Vondráčková je u nás velmi populární herečkou a zpěvačkou, takže na své fanoušky může narazit prakticky na jakémkoliv místě. Významnou část života ale strávila v Severní Americe, kde žila úplně jiný život. A letos v létě si to rozhodla připomenout.

České celebrity
Simona Krainová

Simona Krainová dosáhla svého? Aneta Vignerová se musela znovu ozvat

Výměna názorů mezi Anetou Vignerovou a Simonou Krainovou ohledně estetických úprav u žen pokračuje. Spustila ji svým vyjádřením prvně jmenovaná, ta druhá reagovala. Nyní se Vignerová rozhodla některé věci uvést na pravou míru.