Další firma ukončí dodávky elektřiny a plynu, měla asi 1500 zákazníků

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie., foto: Pixabay
ČTK 11. ledna 2022 12:51
Sdílej:

Společnost Lumius ze Sviadnova na Frýdecko-Místecku ukončí dodávky elektřiny a plynu zákazníkům. Oznámila to v tiskovém prohlášení ČTK. Informaci na webu zveřejnil také Operátor trhu s elektřinou (OTE).

Firma uvedla, že v poslední době měla zhruba 5500 odběrných míst, kterým poskytovala dodávky elektřiny a plynu. Znamená to přibližně 1500 zákazníků. Většina jich je chráněna institutem dodavatele poslední instance, a mají tak dodávky elektřiny a plynu zajištěny.

Firma v prohlášení uvedla, že k tomuto rozhodnutí ji přinutila přetrvávající bezprecedentní situace na trzích s energiemi, která jí i přes veškeré úsilí neumožňuje dále poskytovat zákazníkům služby za podmínek, na něž byli po léta zvyklí.

Společnost je už několikátým dodavatelem energií, který v Česku od poloviny loňského října oznámil ukončení činnosti. Mezi prvními byla Bohemia Energy, která dodávala energie asi 900.000 klientům.

Témata:
Stalo se
České celebrity
Marek Eben

Eben terčem neúprosné kritiky. Bývalý český premiér si nebral servítky

Marek Eben je samozřejmě i letos jednou z tváří karlovarského filmového festivalu, přičemž se stále řeší jeho vystoupení na pátečním slavnostním zahájení. Konkrétně se do lidmi milovaného moderátora ostře opřel jeden z bývalých českých premiérů. 

Domácí
Hasiči, ilustrační fotografie.

Hasiči pokročili s likvidací požáru ve Zlíně. Budova se částečně zřítila

Hasičům se v noci na pátek podařilo lokalizovat požár jedné z budov v bývalém areálu Svitu ve Zlíně, která se z velké části zřítila. Požár je momentálně pod kontrolou, stupeň poplachu byl ze zvláštního snížen na třetí. 

České celebrity
Dagmar Havlová

Dagmar Havlová naznačila, kam v létě vyrazí na dovolenou

Dagmar Havlová se v poslední době objevuje často na stránkách médií. Svou roli sehrála kolem Knihovny Václava Havla, momentálně je pracovně na karlovarském filmovém festivalu. Přes léto se ale bývalá první dáma samozřejmě chystá i na dovolenou. 

Světové celebrity
Meghan Markle sdílela dosud nezveřejněnou scénu, která byla vystřižena z jejího seriálu na Netflixu.

Meghan údajně zvažuje, že do Británie nakonec přiletí!

Cesta Meghan Markle a dětí Archieho a Lilibet do Londýna zůstává pro nadcházející dny nejistá. Podle informací z blízkého okolí rodiny stojí za zvažováním jejich neúčasti především obavy bezpečnostního týmu vévody ze Sussexu. Hlavním problémem je chybějící aktualizace ze strany britského úřadu pro řízení rizik, jehož plánované březnové zasedání bylo bez vysvětlení odloženo.