Den po nehodě autobusu zůstává v Německu poslední ze zraněných turistů

V Bavorsku havaroval autobus s českými turisty. (21.8.2021)
V Bavorsku havaroval autobus s českými turisty. (21.8.2021), foto: Facebook Charivari Regensburg
ČTK 22. srpna 2021 17:51
Sdílej:

Po sobotní nehodě autobusu s českými turisty v Bavorsku zůstali v noci na dnešek čtyři zranění v německé nemocnici, tři z nich dnes cestovní kancelář Čedok převáží do Česka. Na přepravě čtvrtého zraněného člověka bude spolupracovat pojišťovna. ČTK to dnes sdělila mluvčí Čedoku Eva Němečková.

Při nehodě autobusu, který turisty vezl z Itálie, utrpělo zranění 14 lidí.

Zbylé turisty, kterých v autobusu podle Čedoku bylo 34, cestovní kancelář převezla do Česka v sobotu odpoledne. "Pouze čtyři osoby zůstaly ještě v německé nemocnici. Tři z nich již nyní vezeme domů, jedna osoba bude převezena ve spolupráci s pojišťovnou," uvedla Němečková. Cestovní kancelář podle mluvčí věnuje maximální úsilí na zmírnění dopadu nehody na své klienty.

Nehoda se stala v sobotu krátce před 06:30 na dálnici A93 v dolnobavorském okrese Kelheim, jižně od města Řezno. V autobuse byli spolu s turisty podle Čedoku i dva řidiči a průvodkyně. Dolnobavorská policie uvedla, že čtyři lidé z autobusu utrpěli těžká zranění. Šlo o dvě ženy ve věku 21 a 47 let a dva muže ve věku 48 a 52 let.

Příčina nehody zatím podle mluvčího dolnobavorské policie není známá, na nehodě se ale nepodílelo jiné vozidlo. Autobus, který řídil 57letý Čech, sjel z krajnice a převrátil se na bok poté, co se při sjezdu z dálnice rozkymácel. Škodu policie odhadla na 100.000 eur (téměř 2,6 milionu Kč). Řidič zranění neutrpěl. České ministerstvo zahraničí uvedlo, že "jednou z možných příčin mohl být mikrospánek".

Stalo se
Světové celebrity
Fotografie, které zachycují Andrewa ve velmi kontroverzních pózách

Co odhalily zveřejněné Epsteinovy dokumenty? Nové skandální fotografie Andrewa

V nejnovějším balíku dokumentů souvisejících s případem zesnulého sexuálního delikventa Jeffreyho Epsteina se objevily fotografie, které zachycují Andrewa Mountbatten-Windsora ve velmi kontroverzních pózách.

Světové celebrity
Snoop Dogg

Toho by čekal málokdo. Snoop Dogg se vložil do sporu v rodině Beckhamových

Americký rapper Snoop Dogg se zapojil do diskuse o vleklých sporech v rodině Beckhamových a vyjádřil jednoznačnou podporu svému dlouholetému příteli Davidovi. Ačkoliv se spekulovalo o tom, že rapper bude na svatbě Brooklyna Beckhama a Nicoly Peltz hrát jako DJ, Snoop Dogg se nakonec obřadu vůbec neúčastnil. Nyní se však rozhodl prolomit mlčení a popsal Davida jako oddaného rodinného člověka, pro kterého je rodina vždy na prvním místě bez ohledu na jeho globální úspěchy.

Světové celebrity
Catherine O'Hara

Hollywood oplakává smrt slavné herečky Catherine O'Hara

Filmový svět truchlí nad odchodem herecké legendy Catherine O’Hara, která zemřela ve věku 71 let. Představitelka nezapomenutelné matky z rodinné komedie Sám doma skonala ve svém domě v Los Angeles.  

Světové celebrity
Catherine O'Hara

Zemřela herečka Catherine O'Hara, hvězda filmu Sám doma

Svět zábavního průmyslu zasáhla smutná zpráva o úmrtí kanadsko-americké herečky Catherine O’Hara, která zemřela ve věku 71 let. Její manažer potvrdil, že držitelka dvou cen Emmy vydechla naposledy v pátek ve svém domě v Los Angeles. Podle vyjádření její zastupitelské agentury podlehla krátké nemoci.