Dnes končí termín pro odevzdání daňového přiznání k dani z příjmu elektronicky. Papírové přiznání bylo třeba letos odevzdat do pátku 1. dubna. Bez sankcí následně bylo možné přiznání podat ještě dalších pět pracovních dnů.
V případě využití služeb daňového poradce je lhůta pro odevzdání stanovena do 1. července. Stejná lhůta platí i pro firmy, které mají zákonem uloženou povinnost mít účetní závěrku ověřenou auditorem.
Podle posledních dostupných statistik finanční správy lidé a firmy do 11. dubna, tedy do konce bezsankčního období pro odevzdání daňového přiznání papírově, dodali zhruba 2,1 milionu daňových přiznání za loňský rok. To jsou tři čtvrtiny z celkového očekávaného počtu. Elektronicky odevzdali firmy a lidé do 11. dubna zhruba 679.408 daňových přiznání.
Správa minulý týden také informovala, že dosud vyplatila zhruba 700.000 žádostí o přeplatek na dani z příjmů fyzických osob za 9,75 miliardy korun. Loni za stejné období to bylo zhruba 674.000 žádostí za 8,96 miliardy korun.
V případě, že se podání daňového přiznání opozdí o pět pracovních dnů, sankce nehrozí. Následné sankce za každý den prodlení činí 0,05 procenta ze zaplacené daně nebo 0,01 procenta stanovené daňové ztráty za každý následující den prodlení. Maximální postih je pět procent. Pokud daňové přiznání není odevzdáno vůbec, a to ani po výzvě úřadu, pokuta je minimálně 500 korun a maximálně 300.000 korun.
Loni správa evidovala za rok 2020 zhruba 2,9 milionu daňových přiznání k daním z příjmů. Z toho 2,3 milionu od fyzických osob a 530.000 od firem. Pro letošní rok správa očekává přibližně stejný počet.
Marek Eben se poprvé proslavil jako herec, ale dnes je více vnímán jako moderátor. V životě jednoho ze slavných kolegů má ještě úplně jinou roli. Kdo považuje Ebena za svého strážného anděla?
Stát se bude podílet na pohřbu výtvarníka Milana Knížáka, bývalého šéfa Národní galerie či rektora Akademie výtvarných umění. Po pondělním jednání to vlády to oznámil vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO).
Tropy už se tento týden nevyhnou ani Česku. Maximální teploty budou atakovat čtyřicítku, potvrzuje předpověď Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Lidé se opět musí připravit na extrémní tepelnou zátěž.
Agáta Hanychová ví, že s Jakubem Prachařem bude spojována už navždy. Není proto divu, že Čechy v těchto červencových dnech zajímá, co říká na Prachařovu svatbu s hereckou kolegyní Sarou Sandevou. Co Hanychová popřála novomanželům?
Lucie Vondráčková si udělala jméno sama za sebe, ale příslušnosti ke slavné rodině se samozřejmě nezbaví. Snad všichni v Česku znají jejího tatínka Jiřího i tetu Helenu. Málo se ale mluví o tom, jaké kořeny má herečka a zpěvačka díky své mamince.
Česko v červenci oslavilo nedožité 87. narozeniny Karla Gotta, ale zároveň se objevily informace, které nás navracejí do ledna, kdy kulatiny oslavila zpěvákova manželka Ivana Gottová. Vdova si tehdy oblékla šaty, které mnoho lidí zaujaly. Kdo za nimi stál?
Anonym v pondělí pohrozil bombovými útoky v budovách po celém Česku. Policejní kontroly probíhají za běžného provozu, relevance výhrůžky byla vyhodnocena jako nízká. Hrozba se podle dostupných informací týká stovek míst.
ADONXS po nekonečném Rituálu opět přepíná do angličtiny a představuje novou skladbu Cherry On Your Cake. Energický letní singl je plný slunce, potu, spontánních dobrodružství a samozřejmě sladkého závanu třešní.
Manželství Karlose Vémoly a Lely Ceterové se rozpadlo už před nějakým časem, přesto se vztahy mezi bývalými partnery nezdály být nějak dramatické. Až nyní se zápasníkovi podařilo přilít olej do ohně. Dokonce už se mluví o soudu.
Začíná týden na přelomu července a srpna, od kterého se zejména očekává návrat tropického počasí. Dnešek tomu ale ještě nasvědčovat nebude. Místy se totiž má hodit i deštník, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Je to dnes přesně rok, co odešel legendární herec a komik Jiří Krampol. Mnozí fanoušci se zřejmě s jeho úmrtím dodnes nevyrovnali, ale sám bavič podle jednoho z přátel už v závěru života tušil, že mu čas neúprosně dochází.
Unikátní dokument o skupině Oasis od Stevena Knighta v režii Dylana Southerna a Willa Lovelacea bude mít světovou premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách. Film vstoupí do českých kin od 10. září 2026. Ještě letos zamíří exkluzivně na Disney+ mimo USA a na Hulu a Disney+ ve Spojených státech.