Letošní návštěvnost pražské zoologické zahrady dnes překonala 200.000, je to dříve než obvykle. Na twitteru a facebooku to uvedl ředitel zoo Miroslav Bobek. Zoologickou zahradu k dnešnímu dni navštívilo přesně 201.079 lidí, z toho zhruba 31.000 byly ukrajinské děti a ženy. Loni za celý rok přišlo do zoo téměř 963.000 návštěvníků.
"Letošní návštěvnost Zoo Praha se dnes přehoupla přes 200 tisíc (přesně 201 079). Z toho 31 tisíc byly ukrajinské děti a ženy, ovšem v uplynulé dekádě bývalo touhle dobou mezi 116 a 188 tisíci návštěvníků," napsal ředitel zoo na sociálních sítích.
Ukrajinské ženy a děti mohou využít vstupného za symbolickou jednu korunu. Pro zvýhodněné vstupné je potřeba se prokázat ukrajinským pasem nebo občanským průkazem. Pro uprchlíky z válkou zasažené země připravila zahrada v Troji také Dny pro ukrajinské rodiny s dětmi, jejichž celý program je tlumočený do ukrajinštiny.
Do pražské zoologické zahrady, která je příspěvkovou organizací hlavního města, loni přišlo 962.987 návštěvníků, tedy zhruba o 110.000 víc než předloni. Provoz ale v obou letech omezila vládní opatření související s pandemií covidu-19. Před pandemií koronaviru ročně prošlo branami zahrady asi 1,4 milionu lidí. Zatím nejvíce lidí zoo v metropoli navštívilo v roce 2019, kdy tam zavítalo 1,456.526 návštěvníků.
Americká popová hvězda Britney Spears byla ve středu večer zatčena v Kalifornii. Podle informací úřadů okresu Ventura, které získala stanice CNN, zastavila zpěvačku hlídka dálniční policie (CHP) kolem půl desáté večer. Spears byla následně převezena do vazby, kde byla krátce po třetí hodině ranní formálně obviněna a poté propuštěna na svobodu.
Manželství britské celebrity Katie Price a podnikatele Leeho Andrewse, které uzavřeli teprve před několika týdny po velmi krátké známosti, čelí vážným obviněním. Alana Percival, bývalá snoubenka Leeho Andrewse, se rozhodla prolomit mlčení a tvrdí, že s Katie absolvovala tajný telefonický hovor. Podle jejích slov se jí modelka svěřila, že se cítí zmatená a v souvislosti se svým novým manželem „už neví, čemu má věřit“.
Mezi Davidem Beckhamem a jeho nejstarším synem Brooklynem se schyluje k dalšímu kolu ostrého rodinného sporu. Přestože Brooklyn loni v létě zaslal svým rodičům prostřednictvím právníků oficiální výzvu, aby ho přestali zmiňovat na sociálních sítích, David toto přání veřejně ignoroval. U příležitosti Brooklynových 27. narozenin sdílel na svém Instagramu s 89 miliony sledujících archivní fotografii z dovolené, ke které připsal narozeninové přání.
Princ Harry a Meghan Markle se tento týden vydali na nečekanou dvoudenní humanitární misi do Jordánska. Jejich cesta vyvolává řadu otázek, neboť přichází ve chvíli, kdy podle zjištění Page Six manželé prakticky ukončili činnost své nadace Archewell a propustili téměř všechny zaměstnance. Navzdory rozkladu vlastní charitativní struktury se dvojice v doprovodu Světové zdravotnické organizace (WHO) setkala s mladými pacienty evakuovanými z Gazy.
Hodně se napsalo o tom, jak bude vypadat pohřeb zesnulého hudebníka Jiřího Valenty. Nejvíce pak rezonovalo, že na něm mají chybět členové kapely Olympic. Mezi nimi a vdovou ale zlá krev rozhodně nepanuje. Středeční vyjádření o smutečním obřadu je toho důkazem.
Ministr zahraničí Petr Macinka si na úterní jednání Sněmovny vzal Rudé právo, v němž si listoval za zády prezidenta Petra Pavla. Hned ve středu dostal šéf diplomacie další výtisk. V Senátu mu ho věnoval senátor a herec Tomáš Töpfer, jenž byl za minulého režimu pronásledován StB.
Napětí na Blízkém východě se významným způsobem dotklo i turisticky vyhledávané Dubaje. Na toto město nedá dopustit ani Simona Krainová. Ani v současné situaci se na tom nic nemění. Krainová to dala jasně najevo v příspěvku na sociální síti.
Praha není jediným velkým městem v Česku, které je zásadním způsobem spjaté s osobou Karla Gotta. Náš nejslavnější zpěvák se totiž v hlavním městě nenarodil. V Plzni, odkud Gott pocházel, už vymýšlejí, jak známého rodáka připomenout.
Až výjimečný trest hrozí pětadvacetiletému muži, jehož policie obvinila z úterní vraždy dítěte na Lounsku. Podle dřívějších informací jde o příbuzného oběti. Dítě se v nemocnici snažili zachránit lékaři, ale jejich boj byl neúspěšný.
Agáta Hanychová a Veronika Žilková jsou parťačkami nejen v životě, ale už také u mikrofonu. Populární herečka se dceři rozhodla v jejich společném podcastu prozradit tajemství. Agáta má podle jejích slov šlechtické geny.
Slovensko se rozhodlo pokročit ve vyvíjení tlaku na sousední Ukrajinu, přes kterou momentálně neproudí ropa na západ. Premiér Robert Fico (Smer) oznámil ukončení nouzových dodávek elektřiny na Ukrajinu. Rozhodla o tom jeho vláda.
Příští týden má být ještě tepleji, než je zatím během prvního ryze březnového týdne. Maximální teploty budou stoupat až na 17 stupňů. Vyplývá to z aktuální předpovědi a výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).