Pro vstup do Řecka budou od neděle potřebovat i očkovaní proti covidu-19 negativní test na koronavirus. Vyplývá to z dnes zveřejněného nařízení, o němž informoval deník Kathimerini. Vláda nové opatření zdůvodnila obavami z nové varianty koronaviru zvané omikron, která se v Řecku zatím potvrdila ve dvou desítkách případů.
Dosud při vstupu do Řecka potřebují negativní testy na koronavirus jen neočkovaní. Ti, co mají očkování proti covidu-19, či nemoc před určitou dobou prodělali, testy mít nemusí. Nově budou potřebovat pro vstup do země všichni starší pěti let buď maximálně 72 hodin starý PCR test, nebo nejvýše 24 hodin starý antigenní test.
Nové opatření začne platit v neděli ráno a potrvá nejméně po dobu vánočních svátků. Kdy skončí, vláda zatím neoznámila. Podobné opatření, kdy i očkovaní potřebují test na koronavirus, zavedla tento týden také Itálie.
Řecko zažívalo minulý měsíc čtvrtou vlnu epidemie covidu-19 s nejvyššími denními přírůstky nákaz od počátku pandemie, které za den několikrát překročily osm tisíc. Tento měsíc se začala situace zlepšovat, ve čtvrtek oznámily řecké úřady 4696 nákaz potvrzených za den.
Američané trvají na tom, že jsou autory návrhu nového mírového plánu pro Ukrajinu. Podle Washingtonu navíc nejde o poslední nabídku pro Kyjev, který čelí velkému tlaku, aby s návrhem souhlasil.
Meteorologická zima sice ještě nezačala, ale pouhý pohled z okna dnes může naznačovat něco jiného. Teploty v noci na neděli klesly pod -20 °C, především v Čechách. Na Moravě a ve Slezsku se zase lidé dočkali sněhu.
Baby boom v českém šoubyznyse bude pokračovat i v dalších dnech a týdnech. Olga Lounová v září prostřednictvím klipu k nové písni odhalila, že se s partnerem těší na druhého potomka. Nyní se fanoušci dozvěděli, zda to bude kluk, anebo holčička.
Rapper Kanye West (48), který si sám říká „Ye“, vyvolal mezi svými fanoušky velké znepokojení. Během krátkého pouličního rozhovoru v Japonsku pro účet Mystery Fashionist na TikToku dal znepokojivou odpověď, která zanechala mnoho lidí v obavách o jeho duševní stav.
Zpěvačka Taylor Swift se údajně chystá do Velké Británie, aby zde natočila přísně tajný videoklip ke své písni „Elizabeth Taylor“. Skladba pochází z jejího nového alba s názvem „The Life of a Showgirl“.
Jen necelé dva týdny před svým velkým vystoupením v Torontu utrpěl princ Harry zdrcující mediální ránu. Jedenačtyřicetiletý vévoda ze Sussexu, který má 1. prosince vystoupit jako hlavní řečník na konferenci The Orea Power House Conference, čelí silné negativní odezvě veřejnosti kvůli vysoké ceně vstupenek.
David Beckham se chystá reprezentovat krále Karla III. v projektu, který je srdci obou blízký, a jde o jeho první významné oznámení od doby, kdy obdržel rytířský titul. Legendární fotbalista se připojí k autorkám a televizním moderátorkám Frances Tophill a Alanu Titchmarshovi při tvorbě zahrady na prestižní květinové výstavě RHS Chelsea Flower Show v květnu 2026.
Zpěvačka, držitelka ceny Grammy a herečka Ariana Grande se rozhodla v titulcích k filmu Wicked: For Good nepoužít své umělecké jméno, ale vrátit se ke svému rodnému jménu Ariana Grande-Butera. O dojemném důvodu tohoto kroku promluvila již loni během tiskové konference k první části filmu Wicked.
Princezna z Walesu, Kate Middleton, poprvé promluvila o svých světlejších vlasech, které představila veřejnosti v září 2025. Herečka Su Pollard prozradila deníku Daily Mail, že se s Kate setkala v zákulisí Royal Variety Performance ve středu a pochválila jí účes slovy: „Líbí se mi vaše vlasy, vypadají mnohem světlejší.“
Andrew Mountbatten-Windsor, který v posledních týdnech zažívá největší královský pád, je podle nejnovějších zpráv blízko ztrátě poslední pocty, a to jen krátce poté, co byl zbaven všech svých královských titulů a stylů. Bývalý princ, který nyní používá jméno Andrew Mountbatten-Windsor, se zdá, že ještě nedosáhl dna svého pádu.
Victoria Beckham, bývalá členka skupiny Spice Girls, prý plánuje prodat svou oděvní a kosmetickou značku, která v uplynulých letech vykazovala značné finanční ztráty. Nicméně zprávy naznačují, že do doby uskutečnění prodeje bude odhadovaná hodnota jejího impéria dosahovat 100 milionů dolarů. Během svého dokumentu na Netflixu sama návrhářka přiznala, že její podnikání se potýkalo s problémy v několika fázích. S navrhováním oděvů začala již na počátku 2000. let a svou vlastní značku nesoucí její jméno uvedla na trh v roce 2008.
Slavnostní večer udílení hudebních cen Český slavík 2025 zná své vítěze. O největší překvapení se postaral Václav Noid Bárta, který získal titul Zpěvák roku a odsunul tak Marka Ztraceného na druhou pozici. Mezi zpěvačkami obhájila prvenství Ewa Farna, která se stala i držitelkou titulu Absolutní slavík.