Do štábů postupně přichází politici a lídři stran. Babiš si dal na čas, Rakušan přišel brzy

Centrální volební štáby jednotlivých stran v Praze se během odpoledne zaplňovaly kandidáty na magistrát a do zastupitelstev jednotlivých pražských radnic i muži a ženami z vysoké politiky. Výsledky voleb, které opoziční ANO označuje za referendum o vládě Petra Fialy (ODS), sledují politici většinou odděleně od novinářů.

Vít Rakušan

Mezi prvními přišli sledovat sčítání Pirát a pražský primátor Zdeněk Hřib či předseda STAN a vicepremiér Vít Rakušan, na čas si naopak dával předseda opozičního hnutí ANO Andrej Babiš.

Jako v minulých letech politici ANO očekávají výsledky na Chodově v Centru pohybové medicíny. Novináři jsou tam usazeni odděleně. Ve štábu STAN v hlavní kanceláři hnutí na Malostranském náměstí obsadili novináři všechna místa k sezení před 17:00, další postávají u svých počítačů u barových stolků. Štáb je rozmístěn ve dvou patrech. První patro, kde je prostor pro tiskové konference, zaplnily televizní štáby. Rakušan dorazil krátce před 16:00. Po krátkém vyjádření pro novináře odešel do oddělených prostor, kde sleduje sčítání hlasů s dalšími členy hnutí. Ve štábu je také například ministr školství Vladimír Balaš (STAN).

Mírně optimistická nálada vládla před 18:00 ve štábu SPD. "Zatím to pro SPD vypadá velmi dobře, v drtivé většině krajských měst máme velmi hezké výsledky. Ale uvidíme, volby jsou velmi vrtkavá záležitost, ale v tomto okamžiku máme důvod k mírnému optimismu, ale zdaleka nejsou sečteny všechny hlasy a taková Praha se sčítá nejpomaleji," řekl předseda hnutí Tomio Okamura. Víc než pět procent hlasů v Praze by považoval za úspěch.

Koalice Spolu zřídila svůj hlavní štáb v sídle ODS v centru Prahy. Prostory se postupně zaplňovaly. Jako první ze stranických lídrů dorazil předseda lidovců Marian Jurečka, krátce po 16:00 přišla šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Na premiéra a předsedu ODS Petra Fialu čekal zástup novinářů před budovou na ulici zhruba do 17:30. Hlavní sál se postupně zaplňoval. Někteří hosté na výsledky čekali u skleničky vína. Kandidující i ostatní politici, kteří postupně přicházeli, pokračovali do uzavřeného patra budovy. Do sálu či novinářských prostor nahlíželi občas.

Piráti zvolili pro štáb loď Bam Bu Dah zakotvenou pod Libeňským mostem. Podle předsedy strany Ivana Bartoše je to už tradice. Loď má rozdělené zóny na třech palubách, kde funguje několik barů, další stánek je na břehu. Většina lídrů strany do štábu dorazila později odpoledne, Hřib byl ale na místě už od 14:00.

Zástupci uskupení Praha Sobě očekávají výsledky v divadle, kavárně a galerii NoD na Starém Městě. Sešli se v brzkých odpoledních hodinách. Někteří kandidáti a podporovatelé hnutí s sebou vzali své děti, pro které byl zřízen dětský koutek. Lídr hnutí, starosta Prahy 7 a poslanec Jan Čižinský, do volebního štábu dorazil mezi prvními, doprovázen svými blízkými. Doufá v pokračování spolupráce na magistrátu s Piráty a STAN, se kterými jsou nyní v koalici.

Na Frýdlantsku jsou tabule upozorňující na omezení vstupu do lesů

06.12.2022 11:11 Frýdlantší strážníci dnes začali instalovat tabule, které upozorňují na omezení vstupu do lesů na…

Policie uzavřela D3 ve směru do Prahy, uvízly tam kamiony

06.12.2022 10:34 Aktualizováno Policie uzavřela dálnici D3 ve směru od Tábora do Prahy. Kvůli silnému sněžení na dálnici uvízlo…

Ministerstvo vnitra hájí registraci prezidentské kandidátky Rohanové

06.12.2022 09:14 Ministerstvo vnitra podle vlastního výkladu právní úpravy nemělo jinou možnost, než kandidátku na…

Sníh komplikuje dopravu, nejvíce na jihu Čech. Tisíce míst jsou bez…

06.12.2022 09:09 Sníh dnes ráno komplikuje dopravu, problémy jsou zejména na jihu Čech a na Benešovsku a Kutnohorsku…

Ministr Kupka povolil stavbu posledního úseku D1 u Přerova

05.12.2022 21:59 Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) potvrdil v reakci na šest rozkladů stavební povolení pro…

Státní příspěvek pro klokánky by se mohl od ledna zvýšit o deset procent

05.12.2022 13:39 Státní příspěvek pro klokánky a podobná zařízení pro okamžitou pomoc dětem (ZDVOP) by se mohl od…

České korunovační klenoty budou vystaveny v lednu ve svatovítské katedrále

05.12.2022 12:49 Aktualizováno České korunovační klenoty budou vystaveny 17. až 21. ledna. Lidé si je budou moct netradičně…

Letadlo easyJet do Bristolu nouzově přistálo v Praze kvůli možnému…

05.12.2022 06:37 Aktualizováno Letadlo společnosti easyJet směřující z Polska do Británie bylo v noci na dnešek odkloněno na…

Na Černé hoře o víkendu tisíc lyžařů a výletníků. Lyžařská sezóna…

04.12.2022 18:36 Zhruba 1000 lyžařů a výletníků přijelo o víkendu na Černou horu u Janských Lázní v Krkonoších. K…

V Česku už jsou na plánovaném cvičení první ukrajinští vojáci

04.12.2022 15:42 Ve vojenském prostoru Libavá v Olomouckém kraji už jsou ukrajinští vojáci na plánovaném cvičení,…

Související:

Nejnovější