Do zastupitelstev velké části větších pražských městských částí se v těchto volbách nově dostali zástupci SPD a Prahy Sobě. SPD, která většinou kandidovala společně nebo s podporou Trikolory, uspěla v Praze 2, 3, 6, 8, 9, 10, 13, 14 a 15, mandáty nezískala v Praze 4 a 5. Zástupci SPD zasednou i v zastupitelstvu hlavního města.
Praha Sobě se stejně jako v minulých volbách dostala do zastupitelstva hlavního města a v Praze 1 a 7. Nově uspěla i v Praze 3, 5, 6, 8, 9, 11, 12, 13, 14 a také v menších Satalicích a Kunraticích. Vyplývá to z výsledků komunálních voleb na www.volby.cz.
Společná kandidátka SPD a Trikolory, hnutí PES a nezávislých kandidátů překročila pětiprocentní hranici a získala tři křesla v pražském zastupitelstvu. V městských částech má kandidátka SPD, Trikolory a nezávislých nejlepší výsledek v Praze 10, kde získala 7,8 procenta hlasů a čtyři křesla ve 45členném zastupitelstvu.
SPD z 22 očíslovaných městských částí kandidovala v jedenácti. Tam, kde SPD spolu s Trikolorou uspěly, získaly mezi dvěma a čtyřmi mandáty v zastupitelstvech, jejichž velikost se liší podle počtu obyvatel. Ve větších městských částech se pohybuje mezi 31 a 45 křesly. V minulých volbách SPD kandidovala samostatně v 15 městských částech i ve hlavním městě, ale uspěla jenom v Praze 11, kde získala dva mandáty. Jednoho ze zastupitelů Roberta Vašička navíc strana později vyloučila. V těchto volbách hnutí v Praze 11 nekandidovalo.
Oproti minulým volbám nasadila kandidáty ve více městských částech Praha Sobě, která byla v uplynulém volebním období součástí vládnoucí koalice v hlavním městě a původně vznikla v Praze 7, kterou vede od roku 2014. Ve volbách do hlavního města uskupení získalo oproti roku 2018 zhruba o dvě procenta a dva mandáty méně, uspělo ale ve všech městských částech, kde nově postavilo kandidátky.
Nejúspěšnější byla Praha Sobě tradičně v Praze 7, kde získala 52,3 procenta hlasů a 19 křesel v 29členném zastupitelstvu, což je o jedno více než před čtyřmi lety. V Praze 1 získala Praha Sobě 22,9 procenta hlasů a sedm mandátů ve 27členném zastupitelstvu, což je rovněž o jeden více než v posledních volbách.
Z velkých městských částí, kde uskupení kandidovalo poprvé, bylo nejúspěšnější v Praze 5, kde mu dalo hlas 21,4 procenta voličů, což znamená zisk deseti mandátů ze 41. V Praze 8, kde Praha Sobě kandidovala spolu s uskupením nezávislých kandidátů Osmička žije, získala jejich kandidátka 17 procent hlasů a devět ze 45 zastupitelských mandátů. Hranici deseti procent Praha Sobě z městských částí, kde kandidovala, nepřekročila pouze v Praze 3, kde ji podpořilo 7,3 procenta voličů, což znamená zisk dvou mandátů z 35. Nejúspěšnější bylo uskupení v Satalicích, které mají zhruba 2500 obyvatel. Za 32,2 procenta hlasů tam obsadilo čtyři z 11 mandátů.
Motorista Filip Turek si na přelomu dubna a května opět řekl pozornost. Na internetu se opět řeší jeho řidičské schopnosti, protože se objevilo nové video. Sám poslanec si z toho ale hlavu nedělá. Raději pokračuje ve výpadech proti prezidentovi Petru Pavlovi.
Oslavy pátečního Svátku práce se ani letos neobejdou bez konání nejrůznějších akcí. V Praze museli na jedné zasahovat policisté. Na Smíchově totiž došlo k potyčce, po které strážci zákona zadrželi několik osob.
StarDance si v poslední době brali do úst i vysoce postavení politici, konkrétně ministr kultury Oto Klempíř a premiér Andrej Babiš. Někteří diváci už se začínali obávat o budoucnost show na obrazovce České televize. Podle nově uzavřených smluv ale nejsou obavy na místě.
Pro Lucii napsal několik velkých hitů, ale jeho písně mají v repertoáru i úspěšné zpěvačky. Řeč je o Oskaru Petrovi, který na konci dubna zemřel ve věku 73 let. Na smutnou zprávu reagovaly i Anna K. či Aneta Langerová.
Leoš Mareš patří ke slavným dubnovým oslavencům, což letos opravdu nešlo přehlédnout. Z uznávaného moderátora je totiž čerstvý padesátník. Kulaté jubileum si žádalo opravdu výjimečný dárek, o který se postarala Leošova manželka. Co mu pořídila?
Sedm lidí zatím skončilo ve vazbě v rámci vyšetřování březnového teroristického útoku v Pardubicích. Čtyři z nich si teď na vazbu neúspěšně stěžovali. Informovala o tom Česká televize.
Ornella Koktová poznává vlastní medicínu, protože tentokrát se ostatní celebrity vyjadřují k tomu, co se odehrálo v životě influencerky. Příležitost si nenechala ujít ani Eva Burešová.
Kriminalisté v Irsku vyšetřují vraždu Češky. Těžce zraněnou čtyřiačtyřicetiletou ženu našli v pondělí večer v domě ve městě Waterford. Na případ upozornil web novinky.cz. Žena zemřela v nemocnici, zadržen byl čtyřicetiletý muž.
Idoly mládí stárnou mnoha lidem před očima. Kruté realitě neuniká ani Paľo Habera, který na jednom z nedávných koncertů přiznal, že začal pobírat důchod. Dost jasně ale naznačil, že nejde o moc vysokou částku.
Bývalý frontman legendární skupiny Spandau Ballet Ross Davidson byl ve čtvrtek u soudu Wood Green Crown Court odsouzen ke 14 letům vězení. Osmatřicetiletý hudebník, který vystupoval pod uměleckým jménem Ross Wild, byl shledán vinným z řady sexuálních deliktů včetně znásilnění, jichž se dopustil na šesti ženách v období let 2013 až 2019.
Katie Price čelí kritice fanoušků poté, co na YouTube zveřejnila video, ve kterém připravovala jídlo pro své domácí mazlíčky. Diváci byli pobouřeni hygienickými podmínkami v její kuchyni, které v nahrávce nechtěně zachytila.
Ariana Grande potvrdila vydání svého osmého studiového alba, které dostalo název Petal. Zpěvačka tuto novinu sdílela spolu s obalem desky, na kterém je zachycena s radostným úsměvem. Fanoušci se mohou těšit na celkem dvanáct nových skladeb, jejichž premiéra je naplánována na 31. července.