Dva čeští turisté se zranili při výstupu v rakouských Alpách

Dva čeští turisté se v neděli zranili při výstupu na alpský vrchol Hinterer Brochkogel v rakouském Tyrolsku. Informovala o tom dnes agentura APA. Při cestě horolezci zřejmě uklouzli a spadli pět metrů do pukliny. Rakouské úřady stále pátrají po českém turistovi, který je v Rakousku nezvěstný od minulého týdne, uvedlo dnes na dotaz ČTK české velvyslanectví ve Vídni.

Grossglockner.

Incidentu dvojice českých turistů si všimli ostatní turisté, kteří přivolali pomoc. Dvaatřicetiletý muž se při nedělním pádu zranil v oblasti pánve a museli ho přepravit do nemocnice v Innsbrucku. Ošetření potřeboval i druhý český turista.

Rakouské úřady stále pátrají po pětašedesátiletém turistovi z Česka, který se minulý týden ztratil poblíž obce Bad Hofgastein ve spolkové zemi Salcbursko. Podle českého velvyslanectví ve Vídni se poslední velká pátrací akce uskutečnila v pátek, nyní úřady po muži pátrají v menším rozsahu.

V sobotu české ministerstvo zahraničí uvedlo, že od začátku letní turistické sezóny eviduje 50 úmrtí českých občanů v zahraničí. Podle dat z uplynulých let turisté nejčastěji umírají v oblíbených turistických destinacích, tedy v Chorvatsku, Itálii, Turecku, Španělsku, Francii či Řecku.

Témata: Rakousko | Turisté | Alpy

Teroristický útok v Turecku nepřežili oba útočníci

01.10.2023 21:41 Exploze během nedělního dopoledne otřásla Ankarou v blízkosti vládní budovy. Podle ministerstva…

Tragický požár klubu ve Španělsku si vyžádal nejméně sedm obětí

01.10.2023 17:34 Nejméně sedm lidí zemřelo v plamenech poté, co vypukl požár v nočním klubu ve španělském městě…

Fico vítězem voleb na Slovensku. Čaputová ho zítra pověří sestavením vlády

01.10.2023 16:06 Státní volební komise v neděli potvrdila výsledky parlamentních voleb na Slovensku, tedy i…

Exodus z Karabachu probíhá dál. Odešlo už 100 tisíc etnických Arménů

30.09.2023 21:51 Už přes 100 tisíc etnických Arménů odešlo ze sporného území Náhorního Karabachu do Arménie, vyplývá…

Zelenskyj tvrdí, že Ukrajina je první zemí s flotilou námořních dronů

30.09.2023 20:27 Ukrajina je podle Volodymyra Zelenského první zemí světa s flotilou námořních dronů. Stroje nutí…

Čaputová odvolila ve volbách, první výsledky půjdou ven později

30.09.2023 16:32 Voliči na Slovensku od rána odevzdávají hlasy v předčasných parlamentních volbách, už tak učinili i…

Slováci si v předčasných volbách vybírají nové složení parlamentu

30.09.2023 09:10 Úderem sedmé hodiny začaly předčasné parlamentní volby na Slovensku. Až do sobotní 22. hodiny mohou…

Jihočeští kriminalisté vyšetřují úmrtí dvou osob jako vraždu a sebevraždu

29.09.2023 20:49 Jihočeská policie přehodnotila případ dvou podezřelých úmrtí ve Frymburku. Kriminalisté dnes…

Rusové se zapojili do výbuchu ve Vrběticích, tvrdí ukrajinská SBU

29.09.2023 17:55 Ukrajinské bezpečnostní složky tvrdí, že mají důkazy o zapojení ruských zpravodajských služeb do…

Letos se přes Středomoří dostalo do Evropy přes 180 tisíc migrantů

29.09.2023 12:52 Letos do Evropy přicestovalo přes Středozemní moře přibližně 186 000 migrantů. Itálie registrovala…

Související:

Nejnovější