Policie zadržela dva devatenáctileté mladíky, přiznali se k vraždě muže v Dřetovicích na Kladensku v noci na 1. září. Hrozí jim trest 20 let vězení, ale i vyšší. Policisté je obvinili z vraždy a porušování domovní svobody, nyní jsou ve vazbě. Jejich motiv byl loupežný, uvedla dnes v tiskové zprávě mluvčí středočeských policistů Vlasta Suchánková.
"Než si několik desítek tisíc korun a některé věci z vybavení domu odnesli, velmi brutálním způsobem zaútočili nožem na majitele domu a způsobili mu rozsáhlá a devastující zranění, která pro něho byla smrtelná," popsala případ Suchánková. Dvaašedesátiletého muže z Dřetovic našel v rodinném domě známý, který ho přišel navštívit.
Kriminalisté spustili rozsáhlé vyšetřování v obci i v jejím okolí, k objasnění zločinu podle mluvčí přispělo také velmi důsledné ohledání místa činu a zajištění velkého množství stop. Poté policisté vytipovali okruh osob, které mohly mít se zločinem něco společného. O spolupráci požádali i veřejnost, která přispěla řadou podnětů a informací. Podezřelé, kteří nemají trestní minulost, zadrželi v uplynulých dnech, v jednom případě za spolupráce se zásahovou jednotkou.
Středočeští kriminalisté se od začátku letošního roku do současnosti zabývali 17 případy kvalifikovanými jako zvlášť závažný zločin vraždy či vraždy ve stadiu pokusu.
V části Česka je probíhající víkend poměrně deštivý. Za týden by situace měla být lepší. Podle meteorologů se další dva zářijové volné dny obejdou beze srážek. Předpověď slibuje i poměrně vysoké teploty.
Polsko muselo v sobotu opět uvést do pohotovosti svou protivzdušnou obranu. Informoval o tom polský premiér Donald Tusk. Varšava tak reagovala na ruské drony operující na ukrajinském území, ale v blízkosti hranic s Polskem.
Bylo to v pátek přesně třináct let, co opustila českou hereckou obec jedna z velmi výrazných osobností. Ve věku 79 let zemřel Radoslav Brzobohatý, otec známého hudebníka a bývalý manžel Jiřiny Bohdalové. Právě ona s ním měla dlouho nevyřízené účty.
Je to rok, co Česko zasáhly ničivé povodně, které si vyžádaly několik lidských životů a obrovské škody na majetku. Počasí tehdy ovlivnila tlaková níže Boris, spadlo i přes 700 milimetrů srážek za šest dní.
Americký prezident Donald Trump dal opět najevo své rozladění z událostí kolem války na Ukrajině. V dopise vyzval členské státy NATO, aby přestaly nakupovat ropu z Ruska. Pokud bude vyslyšen, je podle svých slov připraven společně se spojenci uvalit další sankce na Moskvu.
Zdravotní stav Václava Neckáře je v poslední době často předmětem spekulací, zpěvákovi v tom ohledu nepomohl ani jeho mladší bratr. Neckář se každopádně snaží dát najevo, že nemá jakékoliv vážnější problémy. Dokonce odhalil své podzimní plány.
Berenika Kohoutová se v pátek pustila do křížku s poslancem Tomiem Okamurou, respektive opozičním hnutím SPD. Podle zpěvačky totiž dochází k neoprávněnému užívání jedné z jejích písní během předvolebních akcí. Kohoutová již předala věc právníkům.
Predikce meteorologů se vyplnily. Česko už dnes večer zasáhnou další vydatné srážky, které tentokrát spadnou především v rámci silných bouřek. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varuje i před vzestupem hladin vodních toků. Ten hrozí od půlnoci na neděli.
Lidé se v pátek rozloučili s legendárním a uznávaným televizním kameramanem Františkem Němcem, jehož proslavila především práce pro Českou televizi. Němec zemřel během posledního srpnového víkendu, bylo mu 92 let.
Letní prázdniny jsou obdobím dovolených, což platí i pro spoustu slavných osobností. Taková Agáta Hanychová vycestovala během uplynulých dvou měsíců z Česka přinejmenším dvakrát. Podruhé vyrazila za hranice i s dětmi. Jak to hodnotí?
Erika Kirková v pátek promluvila poprvé po středeční vraždě manžela Charlieho Kirka. Vdova přislíbila jeho příznivcům, že bude pokračovat v rozjetých projektech, ať už jde o veřejné diskuze či úspěšný podcast. Kirk byl zastřelen během veřejného vystoupení, podezřelý už se nachází ve vazbě.
Ke slavným zářijovým oslavencům patří i Charlie Sheen, před několika dny oslavil kulaté jubileum. Letos si k němu nadělil upřímnou dokumentární zpověď, ve které promluvil snad opravdu o všem, co lidi v souvislosti s jeho osobou zajímá.