Po útoku žraloka, který v pátek u egyptského letoviska Hurgada smrtelně zranil 68letou Rakušanku, místní úřady zavřely část pobřeží Rudého moře. Nepřístupné bude tři dny, informovala dnes agentura AP. Egyptské úřady dnes podle tiskových agentur zároveň oznámily, že při útoku žraloka v Hurgadě zemřela ještě další žena.
Podle úřadu guvernéra provincie Rudé moře byla oblast uzavřena v sobotu, tedy den po útoku. Guvernér zakázal všechny aktivity u moře, včetně potápění, šnorchlování, windsurfingu a kitesurfingu. Do vod u Hurgady nesmějí vplouvat ani rybářské lodě.
Žralok měl podle místních médií zhruba dva metry, ženě ukousl ruku a nohu v zátoce jižně od Hurgady. Podle rakouského bulvárního listu Kronen Zeitung žena plavala v době napadení v oblasti vyhrazené pro plavce a ohraničené bójemi, na nohou měla plavecké ploutve. Zemřela krátce po převozu do nemocnice.
Egyptské ministerstvo životního prostředí dnes oznámilo, že při útoku žraloka v Hurgadě zemřela ještě jedna žena. Tuto informaci potvrdilo rakouské ministerstvo zahraničí, podle kterého ale nejde o Rakušanku. Národnost druhé oběti zatím není známa.
Podrobnosti o druhém smrtelném útoku egyptské úřady nezveřejnily. Není ani jasné, zda šlo o stejného žraloka. Obě ženy ale predátor napadl v pátek, přibližně 500 metrů od sebe, uvedl rakouský zpravodajský portál Oe24.
V Egyptě jsou případy napadení žralokem spíše výjimečné. V Rudém moři, u kterého leží i letovisko Hurgada, žije více než 40 druhů žraloků. Někteří z nich mohou způsobit i smrtelná zranění. Například v říjnu 2020 připravil žralok u egyptského letoviska Šarm aš-Šajch o ruku dvanáctiletého ukrajinského turistu, egyptského průvodce pak o nohu. V roce 2018 zemřel v egyptském letovisku Marsá Alam po napadení žralokem český turista.
Egyptská letoviska u Rudého moře, včetně Hurghady a Šarm aš-Šajchu, patří k hlavním plážovým destinacím v zemi. Oblíbili si je především evropští turisté včetně českých. Potápěče lákají strmé srázy korálových útesů přímo u pobřeží, které ukazují bohatý a pestrý podmořský život.
I nadále se v dalším průběhu víkendu očekává deštivé počasí, ale srážek nakonec místy nebude tolik, kolik se očekávalo. Meteorologové proto v sobotu odpoledne zrušili výstrahu před vydatným deštěm v Beskydech.
Podvodů, kdy se internetoví zločinci vydávají za slavné osobnosti, přibývá. Tentokrát je obětí žena, který uvěřila, že si píše s opravdovým Pavolem Haberou. Přišla zároveň o desítky tisíc korun. Případem se zabývá policie.
Muž, jehož policisté obvinili z úterní krádeže lebky svaté Zdislavy z kostela v Jablonném v Podještědí, byl propuštěn na svobodu. Českolipský soud rozhodl, že jej do vazby nepošle. Trestní stíhání obviněného muže bude pokračovat i nadále.
Fanoušci Tomáše Kluse mohou smutnit, protože přijdou o nejbližší koncerty, ale zároveň by je mělo těšit, že populární písničkář už ví, co přesně ho trápí. V posledních dnech se totiž trápil zdravotními problémy, aniž by věděl, o co jde.
V Česku od sobotního rána platí výstraha před vydatným deštěm, kterou meteorologové vydali už v pátek. Nejvýraznější srážky se očekávají v Beskydech, na Jablunkovsku a Vsetínsku, upozornili odborníci dnes na sociální síti X.
Čeští hokejisté v pátek během úvodního dne turnaje vstoupili do letošního světového šampionátu. Vítězně, protože nad Dánskem zvítězili 4:1. Už dnes čeká národní tým druhé představení na mistrovství světa ve Švýcarsku. I v sobotním zápase budou favoritem.
V českém šoubyznyse se tento týden řeší zejména další rozvod Ondřeje Brzobohatého, tentokrát s moderátorkou Danielou Písařovicovou. Doprovázejí ho však scény, které byste u rozcházející se dvojice lidí rozhodně nečekali.
Často se říká, že české justici trvá příliš dlouho, než vyřeší některé případy. Občas si ale člověk musí říct, že není divu. Například v souvislosti s neustálými spory mezi Jaromírem Soukupem a Agátou Hanychovou.
Britský hudebník Phil Collins se po delší době objevil na veřejnosti, když zavítal do Buckinghamského paláce. Pětasedmdesátiletý zpěvák a bubeník se zúčastnil oslav 50. výročí založení charitativní organizace The King's Trust, kterou v minulosti pod názvem The Prince's Trust založil král Karel III. Na prestižní společenské akci nechyběla řada dalších známých osobností, jako jsou herci Benedict Cumberbatch, Idris Elba a George Clooney s manželkou Amal, nebo zpěvák sir Rod Stewart, se kterým se Collins vyfotografoval.
Britský princ Harry a jeho manželka Meghan, vévoda a vévodkyně ze Sussexu, chystají pro streamovací platformu Netflix nový celovečerní film z prostředí války v Afghánistánu. Snímek bude založen na skutečných událostech a zachytí britské vojáky pod obléháním. Projekt vyvíjí jejich produkční společnost Archewell, která jako předlohu využije knihu s názvem No Way Out, jejímž autorem je major Adam Jowett.
Hollywoodská hvězda Sharon Stone prožívá další bolestné období. Ve středu na svém Instagramu oznámila, že zemřel její nejstarší bratr Michael „Mike“ Stone. Bylo mu 74 let. Herečka ve svém příspěvku uvedla, že její bratr skonal po dlouhé nemoci.
Meghan Markle opět potvrzuje svou pověst módní ikony, která dokáže mistrně propojit luxus s podporou svých blízkých přátel. V novém propagačním videu ke své značce džemů a delikates As Ever se vévodkyně ze Sussexu objevila v džínách s nezaměnitelným detailem, který okamžitě upoutal pozornost módních expertů i fanoušků po celém světě.