EU nepoleví v sankcích, řekla von der Leyenová. Pojede na Ukrajinu

Ursula von der Leyenová v Praze s premiérem Babišem
Ursula von der Leyenová v Praze s premiérem Babišem, foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images
ČTK 14. září 2022 09:41
Sdílej:

Evropská unie bude dál solidárně pomáhat Ukrajině v jejím obraně proti ruskému agresorovi a nepoleví v sankcích vůči Rusku. V tradičním poselství o stavu EU to dnes řekla předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, která si jako čestného hosta do Štrasburku pozvala ukrajinskou první dámu Olenu Zelenskou.

S ní ještě dnes vyrazí do Kyjeva, aby o návrzích další evropské pomoci diskutovala s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským.

Unijní exekutiva bude mimo jiné podle své šéfky pracovat na začlenění Ukrajiny do jednotného evropského trhu. EU také poskytne 100 milionů eur (necelých 2,5 miliardy Kč) na obnovu ukrajinských škol a Ukrajina se stane součástí volné roamingové zóny unie, prohlásila.

"Dnes má odvaha jméno, a tím je Ukrajina," řekla von der Leyenová s odkazem na úspěšnou ukrajinskou obranu a aktuální protiofenzivu. Ruský prezident Vladimir Putin podle ní s invazí neuspěje a Ukrajina podporovaná unií nakonec zvítězí.

Stalo se
Světové celebrity
Princ Harry a Meghan Markleová

Takhle si to nepředstavovali. Harry a Meghan čelí v Británii opět tvrdé kritice!

Královský pár Princ Harry a Meghan Markleová čelí po svém nečekaném návratu do Spojeného království vlně nevole a ostré kritiky ze strany obyvatel regionu Cotswolds. Dvojice, která před šesti lety opustila své královské povinnosti a přesídlila do Kalifornie, si jako nové sídlo vybrala malebnou a vyhledávanou oblast v jižní Anglii. Místní rezidenti však z příchodu slavných sousedů nejsou nadšeni a vyjadřují obavy z narušení klidu i zvýšeného náporu turistů.

Světové celebrity
Meghan Markle sdílela dosud nezveřejněnou scénu, která byla vystřižena z jejího seriálu na Netflixu.

Harrymu a Meghan pomáhá se stěhováním do Británie miliardář!

Britský miliardář a spoluzakladatel jednoho z největších světových hedgeových fondů Ian Wace pomáhá princi Harrymu a jeho manželce Meghan Markleové s jejich tajným stěhováním zpět do Spojeného království. 

Světové celebrity
Dolly Parton

Svět se loučí s Dolly Parton. Kde bude zpěvačka pohřbena?

Pohřební ústav Woodlawn Memorial Park a Mauzoleum v americkém Nashvillu zveřejnil emotivní nekrolog na počest ikonické zpěvačky Dolly Partonové, která zemřela ve věku 80 let. Místo posledního odpočinku označilo celosvětově známou umělkyni za globální ikonu. Hudební legenda skonala v klidu 25. srpna v Nashvillu ve státě Tennessee po krátkém zápasu s těžkým onemocněním.

Světové celebrity
Princ Harry a Meghan Markleová

Návrat do Británie nevyvolal jen negativní reakce. Jedna z členek královské rodiny je z Harryho nadšená!

Návrat prince Harryho a jeho rodiny do Velké Británie vyvolal pozitivní reakci v jeho příbuzenstvu. K rozhodnutí vévody a vévodkyně ze Sussexu přesídlit ze Spojených států zpět na britské ostrovy se pro média vyjádřila Harryho sestřenice Lady Eliza Spencerová. Dcera Charlese Spencera, bratra zesnulé princezny Diany, označila zprávu za vzrušující a vyjádřila přání se s rodinou co nejdříve setkat.