Evropa by se měla stát globálním lídrem v nastavování standardů pro technologie, řekl Kulhánek

Jakub Kulhánek
Jakub Kulhánek, foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images
Pavel Dratva , ČTK 29. listopadu 2021 11:33
Sdílej:

Evropa by se měla stát globálním lídrem v nastavování mezinárodních standardů pro regulaci nových digitálních technologií. V úvodním projevu na dvoudenním Černínském bezpečnostním fóru to dnes řekl ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD). Zároveň by Evropa podle něj měla prosazovat přístup k novým technologiím založený na lidských právech.

chnologické společnosti v záležitostech, jako jsou soukromí, odpovědnost a dominance na trhu," doplnil ministr. Evropa by pode něj také měla vybudovat a udržovat vztahy s podobně smýšlejícími partnery v oblasti nových technologií. Zmínil zejména Spojené státy a nutnost pěstovat transatlantickou digitální spolupráci.

Kulhánek také připomněl, že Česko se tento měsíc připojilo ke globálnímu partnerství v oblasti umělé inteligence. "Iniciativa spojuje experty z vlád, průmyslu i občanské společnosti k podpoře špičkového výzkumu umělé inteligence," řekl.

Tématem Černínského bezpečnostního fóra je letos digitální transformace v Evropě po roce 2020: Adaptace v kyberprostoru. Pořádají jej Ústav mezinárodních vztahů, ministerstvo zahraničí, Severoatlantická aliance (NATO) a Nadace Friedricha Eberta.

Stalo se
České celebrity
Agáta Hanychová

Agáta Hanychová se narodila správně. Jinak by byla nešťastná

Agáta Hanychová se zdá být tou pravou osobou, pokud chceme někoho v Česku označit za profesionální celebritu. Zatímco mnohým by jistě takové označení vadilo, influencerka a dcera jedné ze známých hereček neváhá přiznat, že by bez slávy snad ani nedokázala žít. 

Sport
Tenis, ilustrační fotografie

Malér známé české tenistky. Hrozí jí několikaletý zákaz

Nedávno se představila v rámci kvalifikace Poháru Billie Jean Kingové proti Švýcarkám a jednalo se o jeden z mála jejích startů v tomto roce, protože se v předešlé době trápila se zraněním ramene. Už to tak tovypadalo, že vítězka Wimbledonu z roku 2023 Markéta Vondroušová se pomalu začne vracet do pravidelného zápasového kolotoče, jenže nyní přišla nečekaná rána. České reprezentantce hrozí až čtyři roky zákazu činnosti poté, co vyšlo najevo, že loni v prosinci neodevzdala dopingový vzorek komisařce tak, jak podle pravidel měla.

Krimi
Ilustrační foto

Soud poslal do vazby dalšího podezřelého v kauze pardubického útoku

Soud poslal v kauze březnového teroristického útoku v Pardubicích do vazby další osobu. Zadrženo je momentálně celkem šest lidí. Zatím není jasné, jaké tresty případně jednotlivým obviněným hrozí. 

České celebrity
StarDance

StarDance je definitivně kompletní. Nyní se bude čekat na složení párů

StarDance po všech hvězdných účastnících podzimní řady představila už i všechny profesionální tanečníky, kteří budou slavné osobnosti po parketu doprovázet. Diváci se na přímé přenosy mohou těšit na podzim na obrazovkách České televize.