Epidemiolog a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula stanul v čele nové vědecké rady zdravotnické skupiny Agel podnikatele Tomáše Chrenka. Vědecká rada, ve které usedlo 14 expertů z různých oblastí medicíny, bude řešit odborné problémy v poskytování zdravotních služeb, vzdělávání a vědeckovýzkumné činnosti. ČTK to dnes sdělil mluvčí společnosti Agel Adam Knesl.
Skupina Agel provozuje v ČR a na Slovensku desítky nemocnic a zdravotnických zařízení s 5300 lůžky, síť poliklinik, lékáren, laboratoří a distribučních společností. Zaměstnává zhruba 14.000 lidí.
Vědecká rada byla podle Knesla jmenována na pět let. Navázala na první vědeckou radu, která vznikla v roce 2014 a letos svou činnost ukončila. "Úkolem vědecké rady je zpracovat ve spolupráci se členy lékařské rady a příslušnými primáři střednědobou a dlouhodobou koncepci rozvoje jednotlivých prioritních oborů skupiny Agel," uvedl Knesl.
Předsedou vědecké rady byl jmenován Prymula, který nyní zastává funkci předsedy představenstva Nemocnice Agel Říčany. Ve vědecké radě usedli experti zaměření například na kardiologii, ortopedii, interní medicínu, neurologii, zobrazovací metody, biochemii, infektologii či chirurgii. "Pro mne je nesmírnou poctou, že jsem mohl stanout v čele skupiny nejpřednějších českých a slovenských odborníků, kteří jsou nepochybně tvářemi svých specializací," uvedl Prymula.
Vědecká rada ve spolupráci s primáři zpracuje střednědobou a dlouhodobou koncepci rozvoje jednotlivých prioritních oborů skupiny Agel. "Skupina Agel jistě nechce suplovat medicínu poskytovanou fakultními nemocnicemi v širokém spektru. Naším cílem je vybudovat síť vysoce kvalitních zařízení lůžkové i ambulantní péče, která budou superspecializovanou péči vhodně doplňovat, a pouze v několika oborech, jako je například kardiologie či onkologie, rozvíjet medicínu ve vrcholové podobě," podotkl Prymula. Vědecká rada bude podle něj spolupracovat s lékařskými fakultami a dalšími vědecko-výzkumnými institucemi v Česku i v zahraničí. "Každoročně chceme pořádat vědeckou konferenci, která již má určitou tradici, a prezentovat výsledky jak zaměstnancům společnosti, tak ale i široké odborné a laické veřejnosti," dodal.
Mladší bratr princezny z Walesu James Middleton zveřejnil na svém instagramovém profilu dojemný vzkaz, ve kterém ocenil sílu a odhodlání své sestry. Reagoval tak na úspěšné dokončení charitativní výzvy National Three Peaks Challenge, kterou Kate absolvovala koncem minulého měsíce. Princezna během čtyřiadvaceti hodin zdolala tři nejvyšší vrcholy Anglie, Skotska a Walesu – Scafell Pike, Ben Nevis a Snowdon.
První tramvaje se již zítra po více než tříměsíční výluce vrátí do okolí Pražského hradu. Může za to změna postupu prací při rekonstrukci tratě, vysvětlil pražský dopravní podnik. V jednom směru ale bude provoz ještě týden omezen.
Babyboom v českém šoubyznyse pokračuje i během letních prázdnin. Radostnou zprávu by sice nejraději oznámila sama Kristýna Leichtová, která je podle všeho čerstvě trojnásobnou maminku, ale udělala to za ní kolegyně.
Karlovarský filmový festival i letos potvrzuje pověst velké celospolečenské akce. Chcete důkaz? Do lázeňského města se vydal i prezident Petr Pavel, který ocenil, jak organizátoři navázali na tradici po loňské smrti legendárního herce a prezidenta festivalu Jiřího Bartošky.
Už nějaký čas není tajemstvím, že Petra Svoboda je po tragické ztrátě manžela opět zamilovaná. Lásku našla u pohledného slovenského podnikatele, který měl teď možnost sám poprvé promluvit o jejich vztahu.
Češi už netrpělivě očekávají nadcházející červnový víkend, přičemž oteplení se dostavilo již v závěru pracovního týdne. Odpolední maxima ve volných dnech pak vyšplhají až na 30 stupňů, vyplývá z aktuální předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Marek Eben je samozřejmě i letos jednou z tváří karlovarského filmového festivalu, přičemž se stále řeší jeho vystoupení na pátečním slavnostním zahájení. Konkrétně se do lidmi milovaného moderátora ostře opřel jeden z bývalých českých premiérů.
Hasičům se v noci na pátek podařilo lokalizovat požár jedné z budov v bývalém areálu Svitu ve Zlíně, která se z velké části zřítila. Požár je momentálně pod kontrolou, stupeň poplachu byl ze zvláštního snížen na třetí.
Dagmar Havlová se v poslední době objevuje často na stránkách médií. Svou roli sehrála kolem Knihovny Václava Havla, momentálně je pracovně na karlovarském filmovém festivalu. Přes léto se ale bývalá první dáma samozřejmě chystá i na dovolenou.
Cesta Meghan Markle a dětí Archieho a Lilibet do Londýna zůstává pro nadcházející dny nejistá. Podle informací z blízkého okolí rodiny stojí za zvažováním jejich neúčasti především obavy bezpečnostního týmu vévody ze Sussexu. Hlavním problémem je chybějící aktualizace ze strany britského úřadu pro řízení rizik, jehož plánované březnové zasedání bylo bez vysvětlení odloženo.
Trenér týmu Kansas City Chiefs Andy Reid prozradil jednoduchou, ale dojemnou manželskou radu, kterou novomanželům Taylor Swift a Travisi Kelceovi udělil komik Adam Sandler během jejich svatebního obřadu. Sandler, který celou svatbu v newyorské hale Madison Square Garden v pátek osobně oddával, doporučil slavnému páru, aby se líbali při každé možné příležitosti.
Důchody slavných jsou v Česku vděčným tématem, protože lidé mají občas tendenci závidět celebritám. Mnohé osobnosti tuzemského šoubyznysu ale do důchodu vlastně ani nejdou. Příkladem je například legendární rocker Petr Janda z kapely Olympic.