Bývalý poslanec Dominik Feri a zmocněnkyně obětí Adéla Hořejší se odvolali proti rozsudku Obvodního soudu pro Prahu 3 ohledně obvinění ze znásilnění. Feri nesouhlasí s celou obžalobou, zatímco oběti požadují vyšší finanční kompenzaci.
Feri byl nepravomocně odsouzen ke tříletému vězení za dvě znásilnění a pokus o znásilnění. Městský soud v Praze bude nyní rozhodovat o dalším vývoji případu.
Hořejší pro Český rozhlas potvrdila, že se po dohodě s klientkami rozhodla se odvolat poté, co obdržela písemné vyhotovení rozsudku před asi třemi týdny. Feri se odvolal ještě přímo v soudní síni po vyhlášení rozsudku a nyní své odvolání sepsal na několik set stránek.
Podle soudu by měl Feri zaplatit třem poškozeným celkem 510 000 korun a jedné z nich navíc 33 000 korun za psychoterapii.
Hořejší uvedla, že klientky přijímají vinu Feriho s úlevou, ale odvolávají se pouze vůči výši finančního odškodnění, které jim soud přiznal. Tvrdí, že jim způsobená újma by měla být vyšší.
Feri stále trvá na své nevině ve všech případech. Jeho rozsáhlé odvolání zdůrazňuje rozsah chyb ve skutkovém stavu a aplikaci právních norem. Neprozradil podrobnosti ohledně toho, co v rozsudku napadá, a vysvětlil, že soud odmítl jeho žádost o zveřejnění rozsudku.
Podle nepravomocného rozsudku Feri spáchal tři skutky. Dva se týkaly znásilnění v březnu a listopadu roku 2016 v jeho pražském bytě. Feri údajně líbal a osahával obě dívky, které se následně účastnily sexuálních aktivit, přestože nevyjádřily souhlas.
Jedna z nich byla tehdy nezletilá. Třetí incident se odehrál v roce 2018, kdy si Feri pozval ženu do Poslanecké sněmovny kvůli stáži. Feri se pokusil ženu líbat a osahávat, ale ta mu unikla, a proto obžaloba kvalifikovala tento případ jako pokus o znásilnění.
Vlaky metra na lince C od pátečního odpoledne opět zastavují ve všech stanicích. Cestující mohou po téměř roční rekonstrukci znovu nastupovat a vystupovat na Pankráci, kde do budoucna bude možné přestupovat i na linku D, která ještě není v provozu.
Do Štědrého dne zbývá necelý týden. Zatímco Veronika Žilková prozradila vánoční plány už dávno, její nejstarší dcera Agáta Hanychová je odhalila až v podcastu s kamarádkou Ornellou Koktovou. Při té příležitosti připustila, že roli sehrají napjaté vztahy v rodině.
Vánoční či novoroční projevy k politice patří. Výjimkou nebude ani letošní rok, ačkoliv nový premiér Andrej Babiš (ANO) neplánuje televizní vystoupení v následujících dnech. Z obrazovky ale promluví k národu exprezident Miloš Zeman.
Pavel Nedvěd nakonec po několika neúspěších splnil svůj úkol v roli manažera fotbalové reprezentace. FAČR v pátek představila nového trenéra národního trenéra, kterým se stal zkušený Miroslav Koubek. Kouč podepsal smlouvu do června 2028. Tým poprvé povede v březnové baráži o postup na mistrovství světa.
Jediný host měl u Karla Šípa nárok na speciální zacházení. Známý bavič přiznal, že šlo o Karla Gotta. Nyní se ale ve Všechnopárty, která nedávno oslavila neuvěřitelných 20 let na obrazovce České televize, dočkal dalšího vysněného a slovutného hosta. Dorazil Jaromír Jágr.
Od ledna budou důchody po pravidelné valorizaci vypláceny v nové výši, ale zároveň jejich výplata zdraží těm, kteří peníze dostávají v hotovosti prostřednictvím pošty. Je přitom možné ušetřit téměř stokorunu. Víte, jak na to?
První ranní vysílání Evropy 2 po pátečním posledním rozloučení s moderátorem Patrikem Hezuckým přineslo zajímavý moment. Řešilo se, že z internetových stránek rádia zmizela fotka zesnulého. Leoš Mareš to ihned začal řešit.
Sportovní obojživelnice Ester Ledecká se dočkala třetího vítězství v novinářské anketě Sportovec roku. K triumfu jí pomohly tři medaile z mistrovství světa, které letos získala na lyžích i snowboardu. Nyní už se dcera slavného zpěváka připravuje na vrchol probíhající sezóny, jímž budou únorové zimní olympijské hry v Itálii.
Slováčkovi se připravují na první Vánoce bez milované dcery a sestry Aničky, která letos po dlouhém a statečném boji podlehla zákeřné rakovině. Na vánočním koncertu otcova big bandu ale chyběla jen fyzicky. Pozůstalí ji totiž nezapomněli náležitě připomenout.
Zítra začne poslední adventní víkend, zásadní změna počasí v Česku se ale během volných dní neočekává. Slunečno má být pouze na horách, v nížinách bude přítomna nízká oblačnost. Přes den se teploty budou držet nad nulou.
V domácnostech u nás a na Slovensku vrcholí přípravy na Vánoce, ale v československé domácnosti Karlose a Lely Vémolových panuje napjatá atmosféra. Nejnovější vyjádření obou manželů to jen potvrzují.
Letošní babyboom v českém šoubyznyse ještě nekončí. Nejhezčí možný vánoční dárek dostala jedna slavná česká herecká rodina. Vladimír Polívka se jen pár dní před Štědrým dnem stal otcem. Potvrdila to jeho neméně slavná maminka.