Kandidát na prezidenta Petr Pavel společně s protikandidátem Pavlem Fischerem ve společném videu vyzvali Fischerovy příznivce, aby podpořili kampaň Pavla. Fischer jim zároveň na svém webu vzkázal, aby se přičinili o tom, aby se prezidentem nestal Andrej Babiš (ANO). Pavel dnes také zveřejnil videospot, který bude v několika verzích v příštích dnech k vidění v televizích a na sociálních sítích.
"Aby bylo jasno, tyhle volby jsou soubojem dvou světů. V tom našem se cení odvaha, čest, důstojnost a říká se pravda, i když se nehodí," říká Pavel na svém volebním videu. "A pak je tu druhý svět plný lží, strachu a chaosu, ve kterém jde pouze o vlastní prospěch. Svět, který plodí ovoce jen tomu, kdo ho diriguje. Všichni dobře víme, který svět chceme. Chceme žít v jedné zemi. Zemi, kde si ceníme řádu a důstojnosti. Přijďte, prosím, k volbám," doplnil.
Pavel se ve čtvrtek sešel s Fischerem v sídle svého štábu, kde se domlouvali na podobě spolupráce na kampani. Fischer se například zúčastní setkání s voliči v Brně nebo Ostravě. Svým příznivcům na svém webu Fischer napsal, že Pavla podpoří i na dalších akcích. Chystá se také změna jeho bannerů.
Na svém webu zároveň sdílel video, které s Pavlem ve středu pro své příznivce natočil. "Je potřeba se zapojit, a i proto naše týmy, Petra Pavla i náš, spolupracují, připravujeme společné výjezdy do regionů a také distribuci společných materiálů," řekl na něm Fischer. "Nezapomeňte, rozhodujeme i ve druhém kole a rozhodujeme o budoucnosti České republiky. Potřebujeme prezidenta, za kterého se nebudeme muset stydět, i proto volím Petra Pavla," doplnil.
Pavel ve videu přivítal, že se ho Fischer rozhodl podpořit v dalším boji. Podotkl, že i s dalšími protikandidáty z prvního kola Danuší Nerudovou a Markem Hilšerem mají společný cíl, kterým je slušný prezident, jenž bude důstojně reprezentovat zemi," podotkl.
Pavel i Babiš se v kampani prezentují i na billboardech. Babiš záhy po vyhlášení výsledků prvního kola voleb po Česku nechal vylepit plakáty s textem "Nezavleču Česko do války. Jsem diplomat. Ne voják. Prezident Babiš", za které je kritizován. Kritici mu vyčítají, že voliče straší a že urazil vojáky. Babiš přiznal, že se text nepovedl. Již dříve slíbil, že text změní. Na billboardech se již objevily nové plakáty, které uvádí, že "Generál nevěří v mír" s dovětkem "Volte mír. Volte Babiše". Pavel používá například billboard se svou fotografií a textem "Vést zkušeně a klidně v těžkých časech".
Bývalá první dáma Dagmar Havlová se ve světle aktuální kauzy definitivně rozhodla dát ruce pryč od Knihovny Václava Havla. Na sociální síti ve čtvrtek oznámila, že odstupuje od dohody. Úspěšná herečka ale slíbila, že nadále bude střežit odkaz bývalého prezidenta.
Poslanci ve čtvrtek našli definitivní shodu na tom, koho navrhnou prezidentu Petru Pavlovi na státní vyznamenání. Kromě exprezidenta Miloše Zemana jsou na seznamu z dolní parlamentní komory známí herci či režiséři.
První červnový a tím pádem i ryze letní víkend klepe na dveře. Rozhodně ale nebude tropický. Nejtepleji bude v neděli na jihu Moravy, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). I ve volných dnech ale může zapršet.
Buckinghamský palác je v úzkých. Podle zjištění novinářů již před šesti lety obdržel emaily, které mají dokazovat, že bývalý princ Andrew sdílel tajné vládní informace s nepovolanými osobami. Odhalení vyvolalo reakce, včetně vyjádření jedné z obětí finančníka Jeffreyho Epsteina.
Pražské oddělení vražd od středy vyšetřuje případ s přesahem do zahraničí. V hlavním městě byl totiž zavražděn úspěšný izraelský podnikatel. Kriminalisté už mají potvrzeno, že se na úmrtí byznysmena z oblasti hazardu podílela jiná osoba, po které se pátrá.
Zdeněk Pohlreich si svou osobitostí i tím, jak kultivoval tuzemský trh s restauracemi, získal mnoho fanoušků. Ti se domnívali, že oblíbený pořad Ano, šéfe se loni vrátil jen na jednu řadu. Podle nejnovějších informací se však pracuje na dalších epizodách.
Po hokejové horečce se pomalu blíží ta fotbalová. Čeští reprezentanti, kteří se po 20 letech vrací na fotbalový šampionát, už za týden nastoupí do prvního zápasu na turnaji. Ještě předtím je ale čeká generálka. Hrát se již bude v Severní Americe, kam v uplynulých dnech tým odcestoval.
PPF jako jedna z nejúspěšnějších investičních skupin v Česku již pokračuje v činnosti bez účasti Petra Kellnera mladšího. Až nyní ale vyšlo najevo, kolik stálo vyplacení syna zesnulého miliardáře. Společnost musela vytáhnout ještě více peněz, než se čekalo.
Zajímavý doprovod na cestě do Severní Ameriky, kde příští týden začne světový šampionát ve fotbale, mají čeští reprezentanti, kteří se na mundialu představí opět po 20 letech. Znalce vztahů slavných v Česku ale nemohlo překvapit, že vyrazila i jedna známá zpěvačka.
Otřesný nález od čtvrtečního dopoledne zaměstnává policisty na Sokolovsku. Strážci zákona vyjížděli do Kynšperku nad Ohří, kde se našla část lidského těla. Vyšetřování případu je v plném proudu.
Nevyzpytatelné je počasí v posledních dnech, kdy se střídají slunečné dny s deštivými. Podle meteorologů se situace zlepší až o víkendu, kdy se očekává oteplení. Na některých místech se teploty přiblíží třicítce, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Agáta Hanychová dává všemožně najevo, že pracovního rozchodu s influencerskou kolegyní Ornellou Koktovou, který před časem řešilo celé Česko, rozhodně nelituje. Nemůže si totiž vynachválit podobu aktuálního podcastu.