Francie má přes 428 tisíc nových nákaz, Británie pouze 102 tisíc

Francie, ilustrační fotografie.
Francie, ilustrační fotografie., foto: Pixabay
ČTK 26. ledna 2022 21:10
Sdílej:

Francie dnes oznámila 428.008 nových případů koronavirové nákazy. Jde o pokles vůči úterý, kdy přibylo přes půl milionu potvrzených infekcí. Podobně lidnatá Británie registruje 102.292 nově nakažených, oproti předchozímu dni je to zhruba osmitisícový nárůst. Vyplývá to z oficiálních statistik obou zemí.

V úterý Francie oznámila nové maximum nakažených za den od počátku pandemie, pozitivní test mělo přes 501.000 lidí. Ve francouzských nemocnicích je nyní s covidem-19 hospitalizováno více než 30.600 pacientů. I přes vysoké denní bilance infikovaných dál mírně klesá počet pacientů na jednotkách intenzivní péče, uvedl list Le Figaro. Kvůli covidu-19 ve Francii za poslední den zemřelo dalších 258 lidí.

V 68milionové zemi se od počátku pandemie koronavirem nakazilo okolo 18 milionů lidí, z nichž jich přes 130.000 zemřelo, uvádí americká Univerzita Johna Hopkinse.

Británie v úterý oznámila 439 dalších úmrtí v souvislosti s covidem-19, nejvíce od loňského 24. února. Za uplynulý den jich tamní úřady zaznamenaly 346.

Od začátku pandemie země se zhruba 66 miliony obyvatel zaznamenala přes 154.700 úmrtí, laboratoře vyhodnotily přes 16 milionů pozitivních testů. Dosavadního vrcholu epidemie v Británii dosáhla na přelomu loňského a letošního roku, kdy tamní úřady zaznamenaly i rekordních téměř 250.000 nakažených za den.

Stalo se
Světové celebrity
Dolly Parton

Dolly Parton dala před smrtí svolení lékařům, aby na ní prováděli testy!

Mladší sestra legendární country zpěvačky Dolly Partonové, Stella Partonová, zveřejnila na sociálních sítích dojímavou vzpomínku, v níž odhalila detaily z posledních dnů slavné umělkyně. Zpěvačka, která zemřela ve věku 80 let krátce po diagnostikování rakoviny, nabídla lékařům vyzkoušení experimentálních léků. Tento krok učinila s nadějí, že získané poznatky z její léčby pomohou v budoucnu ostatním pacientům bojujícím s touto zákeřnou nemocí.

Světové celebrity
Selena Gomez

Selena Gomez u soudu? Spor se mě vůbec netýká, nechápe zpěvačka!

Právní tým americké zpěvačky a herečky Seleny Gomez podal návrh na zamítnutí žaloby ze strany investorů společnosti Wondermind. Herečka podle svých právníků tvrdí, že že do případu „nikdy“ neměla být zatažena.

Zahraničí
Harald V.

Zemřel populární norský král Harald V., bylo mu 89 let

Ve věku 89 let zemřel norský král Harald V., který byl hospitalizován v národní nemocnici v Oslu kvůli léčbě vzácného krevního onemocnění. Královský palác potvrdil, že panovník odešel pokojně v pátek v brzkých ranních hodinách. V reakci na tuto zprávu byla vlajka na střeše královského paláce spuštěna na půl žerdi. V posledních hodinách jeho života jej v nemocnici navštívili členové rodiny a před palácem se shromáždili lidé, aby položili květiny.

Světové celebrity
Harald V.

Královská rodina se sjíždí do nemocnice. Zdravotní stav krále se rychle zhoršuje!

Norský královský palác oznámil, že zdravotní stav devětaosmdesátiletého krále Haralda V. se výrazně zhoršil. Norský panovník leží v univerzitní nemocnici v Oslu ve velmi vážném stavu. Vzhledem k nepříznivému vývoji zrušili členové královské rodiny své plánované programy a shromáždili se u panovníkova lůžka.